5 Yaş gençleştiren güzellik maskesi

5 Yaş gençleştiren güzellik maskesi
24 Mart 2015 tarihinde eklendi, 6.178 kez okundu.
5 Yaş gençleştiren güzellik maskesi

5 Yaş gençleştiren güzellik maskesi; Kolay yüz maskesi ve yüz maskesi nasıl yapılır ? Yüz maskelerinin bir çok amaç ile yapılır. Öncelik olarak ne amaç için yüz maskesi yapacağımızın kararını vermemiz gerekmekte dir. Genelde sivilce maskesi, gençlik maskesi, parlak cilt maskesi vs. bir çok şifalı bitkiler ile yapılan örneğin çilek, kahve, maya, salatalık maskesi ve kil maskesi vs. gibi yüz maskeleri vardır. Biz sizlere burada özel bir tv programında ‘da yayımlanan 5 yaş gençleştiren cilt maskesini yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.

 

Maya Maskesi Yapılışı

Gençlik maskesini yapmadan ve uygulamadan önce ilk olarak bir limonun herhangi bir bardak suya bir kaç damla sıkıp yüzümüzü pamuk yardımıyla silip dezenfekte edelim. Cildimizi limonlu su ile dezenfekte ettikten sonra sıra geldi maya maskesini hazırlanıp cildimize uygulamamızda.

Malzemler

  • Su
  • Bir Poşet Yaş Maya

Malzemelerimiz bu kadar, yazımızın başında bahsettiğimiz gibi kolay yüz maskesi… evet sizler için aşağıda resminde paylaştığımız gibi bir kasenin içerisine bir tane yaş maya alıp elimiz ile parçalara ayıralım

 

5 Yaş Gençleştiren Yüz Maskesi
5 Yaş Gençleştiren Yüz Maskesi

 

ve daha sonrasında içerisine bir çorba kaşığı kadar su ilave edip tahta kaşık ile ezerek iyice karıştıralım. Hepsi bu kadar kolay geçlik yüz maskemiz kullanıma hazır. Hazırladığımız gençlik maskesini yüzümüze bir pamuk yardımı ile sürelim. Bu maskeyi boyun kısmına kadar sürebiliriz. Yüzümüzün tamamına gençlik maskesini sürdükten sonra herhangi bir gazlı bez veya tülbent ile aşağıda resimde gösterdiğimiz gibi yüzümüzü kapatalım.

Gençlik Maskesi
Gençlik Maskesi

 

bu işlemlerden sonra sıcak bir su içerisine havluyu ıslatalım sıkalım ve yüzümüze tülbentin durur iken üzerinden aşağıdaki resimde gösterdiğimiz gibi sıcak şok uygulayalım.

Gençlik Maskesi Şifalı Bitkiler
Gençlik Maskesi Sıcak Havlu Şoku

Bu uygulamayı yüzümüzde bir kaç dakika durarak 5 defa uygulayalım. Uygulama bittikten sonra yüzümüzü soğuk su ile yıkayalım. Son aşama buz ile cildimizi temizleye geldi. Buz dolabından aldığımız buzlar ile yüzümüze soğuk şok uygulayalım.

Uygulamanın Videosu

 

Yüzümüzün daha sonra çatlama duruma karşı cildimize susam yağı veya zeytin yağ ile besleyelim, Güzellikler olsun…

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git