Ağız kokusu bitkisel tedavi

Ağız kokusu bitkisel tedavi
23 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 12.705 kez okundu.

Ağız kokusu bitkisel tedavi

Ağız da oluşan kötü kokuları kesin olarak çözümleyeceğimiz şifalı bitkiler ile hazırlanan kür tarifini sizler ile paylaşacağız. Ağız kokusu bitkisel tedavi yöntemleri ile ömür boyu kötü ağız kokularından kurtulacaksınız. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ ‘nin ağız kokusu bitkisel tedavi yöntemlerine geçmeden önce ağız kokusu nedenlerini öğrenmemizde fayda olacağını düşünüyoruz.

Ağız kokusu neden olur

Uluslar arası ağız sağlığı örgütünün araştırmalarına göre ağız kokusunun % 85 olma nedeni dişleri iyi temizlenmemesi dir. Dişlerimizi düzenli olarak fırçalayıp temizleyerek ağız içindeki kükürt bileşenlerini temizleyerek ağız kokusundan kurtulmuş oluruz.

Ağız kokusunun diğer nedenleri ise;

 • Yeterince miktarda su tüketmemek
 • Alerjik bir bünyeye sahip olmak
 • Yanlış gıdaları fazla tüketmek; Sarımsak süt ve süt ürünlerini fazla tüketmeyiniz.
 • Sinüzit ve bademcik enfeksiyonu olmak.
 • Reflü olmak.
 • Kanser gibi ciddi bir hastalığa yakalanmak

Ağız kokusu nasıl giderilir

Ağız kokusundan şifalı bitkiler ile kurtulmanız mümkün, aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz şifalı bitkiler ile ağız kokusuna çözüm bulacaksınız. Prof.Dr. Ahmet MARANKİ hocamız bizler için hazırladığı bu ağız kokusu bitkisel tedavi yöntemlerini bizde sizler için paylaştık. İhtiyacınız olan malzemeler ve kür yapılışı, uygulanışı aşağıdaki gibidir.

Bitkisel kür malzemeler

 • 2 Yemek Kaşığı Ada Çayı
 • 1 Kaşık Limon Yağı veya Sirkesi
 • Limon kabuğu ( Suyunu sıktığımız bir limonun kabuğu yeterlidir )
 • 2 Damla kadar Lavanta yağı
 •  1 Litre Kaynamış Su

Bitkisel kür yapılışı

Daha önce kaynatmış olduğumuz 1 litre suyumuzun içine sırasıyla 2 yemek kaşığı ada çayı, 1 kaşık limon yağı veya sirkesi,2 damla lavanta yağı ve kabuğunu soyduğumuz limonun kabuklarını rendeleyip kaynatılmış suyumuzun içine ilave ediyoruz. Sonrasında kürü bir süre karıştırdıktan sonra ( yaklaşık 1 dakika ) demlenmeye bırakıyoruz. Kürü alınına kadar beklememiz gerekmektedir.

Ağız kokusu kür uygulanışı

Ağız kokusu için hazırladığımız kürü gün içerisinde istediğiniz kadar ağzınızı gargara ederek kullana bilirsiniz

Kür için Uyarı!

Lütfen Ağız kokusunu tedavi eden kürü sadece ağzımızı gargara yaparak kullanınız, kesinlikle içerek tüketmeyiniz.

İbrahim SARAÇOĞLU ağız kokusu bitkisel tedavisi

Ağız kokusu bitkisel tedavi

Ağız kokusu bitkisel tedavi

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU katıldığı TV programında ağız kokusu nedenlerini be bitkisel kür önerisini bizler ile paylaştı. Ağız kokusunun bir çok nedeni olacağını belirten SARAÇOĞLU, ağız içi sağlığının önemi belirtti. SARAÇOĞLU ağız kokusu nedenleri olarak, tükürük bezleri kaynaklı, diş kaynaklı problemler, diş eti tartarı, diş eti iltihaplanması, boğazda faranjit kaynaklı, tonsilit ( bademcik iltihaplanması ) olarak belirtti. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU bu tür kaynaklı ağız kokuları için ada çayı gargarısını önerdi. Gargara sonrası 3-4 yaprak taze nane alınıp çiğnemesi ağız kokusunu yok edeceğini belirti. Kür ile ilgili sizler için hazırladığımı videoyu izlemek için lütfen burayı tıklayınız.

Etiketler:Ağız kokusu bitkisel tedavi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. heyzel dedi ki:

  Bu karışım buzdolabında mı saklanacak ?

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bitkisel öksürük tedavisi

Bitkisel öksürük tedavisi Çocuklarda, bebeklerde ve grip döneminde geçmek bilmeyen gıcıklar ile gelen veya bronşite bağlı öksürükler için bitkisel öksürük...

Kapat