Akdeniz Ateşi Bitkisel Tedavi

Akdeniz Ateşi Bitkisel Tedavi
15 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 34.425 kez okundu.




Akdeniz Ateşi Bitkisel Tedavi

Yaş ve cinsiyet gözetmeksizin Ailesel Akdeniz ateşi ( AAA ) hastalığına yakalanabilirsiniz. Şifalı bitkiler ile hazırlanan kürler ile Akdeniz ateşi bitkisel tedavi ile kesin çözümlenen bir hastalıktır. Tıp dilinde FMF olan hastalık ekseri olarak Akdeniz kıyılarında olan ülkelerde görünmektedir. FMF İngilizce Familial Mediteranean Fever kısaltılmasından oluşmaktadır. Akdeniz Ateşi hastalığı ilk etaplarda Ermeniler, Araplar, Türkmenler ve Türklerde gözükmüş ve zaman içinde tüm Avrupa ‘da kendini göstermiştir. Bu yazımızda sizlere Akdeniz ateşi bitkisel tedavi yöntemleri ve Akdeniz ateşi hastalığının ‘da tüketilmemesi gerekilen gıdalar hakkında bilgiler vereceğiz. Şifalı bitkiler ile hazırlanan kürler Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Dr. Ömer ÇOŞKUN ‘a aittir.

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU Akdeniz Ateşi Bitkisel Tedavi

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU Akdeniz ateşi bitkisel tedavi kürünü ve Akdeniz ateşi hastalığına yakalananların tüketmemesi gerekilen gıdalar hakkında bilgiler verdi. Akdeniz hastalığına yakalananlarda demir eksikliği, halsizlik ve mide ağrısı çektiğini belirten SARAÇOĞLU özellikle vücuttaki demir oranın çok düşük sevilerde olduğunu belirterek aşağıdaki bitkisel kürü önerdi.

SARAÇOĞU Akdeniz Ateşi Kür

Prof. İbrahim SARAÇOĞLU Akdeniz ateşi hastalığına yakalananların dalak büyümesi, hemoglobinin değerlerinin düşük olduğunu belirterek ilk olarak çay, süt, peynir, kahve den uzat durmaları gerektiğini belirterek kereviz, ıspanak kürünü önerdi.

Akdeniz Ateşi Kürü Kereviz Ispanak Kürü

Akdeniz ateşi bitkisel kürü yapmak için ihtiyacımız olan 150 gr kereviz ve 150 gr ıspanaktır. 2 Barda su içerisine ilk olarak 150 gr doğranmış kerevizi atalım ve 10 dakika kaynatalım, 10 dakika sonrasında kaynamakta olan sura 150 gr ıspanak ilave ederek 5 dakika daha ağzı kapalı olarak kaynatalım ve soğumaya bırakalım. Ilık kıvama geldikten sonra Akdeniz ateşi bitkisel kürü sabah, öğle, akşam olmak üzere hastaya tüketebilir. Faydasını düzenli bir şekilde kullandığınızda çok çabuk göreceksiniz. Programın videosu için lütfen tıklayınız.





Dr. Ömer Çoşkun Akdeniz Ateşi Bitkisel Kürü

Dr. Ömer ÇOŞKUN Akdeniz ateşi hastalığı olanlar için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel kür tarifini bizler ile paylaştı.

Akdeniz Ateşi Bitkisel Tedavi

Akdeniz Ateşi Bitkisel Tedavi

Akdeniz Ateşi Dr. Ömer ÇOŞKUN  Bitkisel Kürü

Akdeniz ateşi bitkisel kürün yapılışı ve kullanışı oldukça kolaydır. İhtiyacımız olan 1 bardak elma sirkesi ve 1 adet kuru incirdir. Bitkisel kür için yapmanız gereken 1 bardak elma sirkesinin içerisinde akşamdan 1 adet inciri ikiye bölerek atınız ve sabaha kadar bekletiniz. Sabah uyandığınız zaman elma sirkesinde beklemiş olan inciri aç karnına tüketiniz. 15 gün boyunca bu kürü uygulayın 15 gün sonra sirkeyi yenileyin ve 7 gün daha kürü uygulayınız. Bu kür Akdeniz ateşi hastalığına çok fayda sağlayacaktır.

Bitkisel Kür Hazırlanışı ve Kullanışı

Elma sirkesinin içerisine, ortadan ikiye böldüğünüz, inciri akşamdan atın ve 10 saat bekletin. Sabah aç karnına, bu inciri yiyin. Her akşam, aynı şekilde inciri hazırlayın. 15. günün sonunda, sirkeyi döküp, yeileyin. Toplamda 21 gün uygulanacak olan bu kür, Akdeniz Ateşi hastalığı için çok faydalıdır.

Akdeniz Ateşi Beslenme

Ailesel Akdeniz ateşi bitkisel tedavi yönteminin yanı sıra beslenmede oldukça önemlidir. Peynir, çay, kola, kahve, salam, sucuk gibi yiyecek ve içeceklerden uzak durulması ve özellikle akşam 6 dan sonra yemek tüketilmemesi önemle rica olunur.

Etiketler:

Akdeniz Ateşi Bitkisel Tedavi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Emine dedi ki:

    Ben emine Kasım ,5.2018, bende FMF taşıyıcısıyım aşırı derecede ilerlemiş hastalığım her yediyim içtiyim dokunuyor artık zehir iç deseler yarayacak içecek durumdayım bitkisel çözüm arıyorum

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sivilce lekelerini geçiren kür tarifi

Sivilce lekelerini geçiren kür tarifi Sivilce lekelerini geçiren kür tarifi; Sizi rahatsız eden sivilce lekeleriniz den oldukça pratik bir kür ile...

Kapat