Anne Sütünü Artıran Bitkisel Çaylar

Anne Sütünü Artıran Bitkisel Çaylar
14 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 9.719 kez okundu.

Anne Sütünü Artıran Bitkisel Çaylar

Şifalı bitkiler ile anne sütünü artıran bitkisel çaylar ve anne sütünün kalitesini artıran gıdalar nelerdir konu başlıkları ile sizler ile paylaşacağız. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU, Prof.Dr. Ahmet MARANKİ ve Dr. Ender SARAÇ ‘ın bizlere ile paylaştığı bütün süt yapıcı besinler ve anne sütünü artıran bitkisel çaylar neler olduğunu bu sayfamızda başlıklar altında bulabilirsiniz.

Anne Sütünü Artması için Nelere Dikkat Etmeliyiz

Araştırmalar sonucunda anne sütünün ve kalitesinin azalmasındaki en büyük etken doğum sonrası yaşanan problemler gelmektedir. Doğum sonrası yaşanan bu problemlerin başında düzensiz uyku ve ailesel sorunlar gelmektedir. Annenin düzensiz uyması ve strese girmemesi gerekmektedir. Ne yaparsanız yapın eğer ki anne düzenli uykusunu alamıyor ve stres içinde ise sütün kalitesi ve miktarını artıramazsınız. Bunların dışında annenin bebeğini her iki memeden ile emdirmesi oldukça önemlidir. Memelere yapılan masajlar annenin sütünün daha kaliteli akmasına yardımcı olacaktır. Annene memesine nasıl masaj yapılmalıdır?

Süt Kalitesini Masaj ile Arttırın

Anne sütünü artıran bitkisel çaylar ve süt yapıcı gıdalar neler olduğuna geçmeden önce anne memesine nasıl masaj yapmamız gerektiğinden bahsedeceğiz. Dr. Ender SARAÇ anne sütünün ve kalitesinin artması için anne memesine yapılan masajın oldukça önemli olduğunu kendi programında değindi. Anne memesine masaj yaparken şifalı bitkiler ‘den yardım alınması gerektiğinin altını çizdi. Özellikle kan akışkanlığını hızlandıracak olan susam yağı ile yapılan masajın anne sütünün kalitesini artırıcı özelliğe sahip olduğunu belirtti.

Anne Memesine Masaj nasıl Yapılır

Anne sütünün artırmak için annenin memesine masaj yapmadan önce ellerimizi yıkamamız son derece önemlidir. Sonrasın da anne memesinin damarlarını rahatlatıcı susam yağını aktarlardan tedarik etmemiz gerekmektedir. Susam yağını avucumuza bir miktar dökerek göğüsten meme ucuna kadar dairesel hareketler yaparak masaj yapabiliriz. Masaj sonrasında memeyi temizlemeyi unutmayalım.

Anne Sütünü Artıran Gıdalar

Anne Sütünü Artıran Bitkisel Çaylar

Anne Sütünü Artıran Bitkisel Çaylar

Sıra geldi anne sütünü artıran gıdalar neler olduğuna. Yukarıda sizler ile paylaştığımız önerilerden sonra anne sütünü artıran gıdaları annenin tüketmesi hem sütü artıracak hemde sütün kalitesini yükseltecektir. Listemizin başında Bulgur gelmektedir. Bulguru pilav veya kısır olarak tüketebilirsiniz, bir diğer süt yapıcı gıda olan şifalı bitki ise pancar dır, pancarı annenin doğumda kaybettiği demiri geri almasını sağlar ve güçlü bir antioksidan dır. Hurma; Günde en az altı veya yedi defa hurma yenilmesi anne sütünü arttırır. Anne sütünün kalitesini artıran şifalı bitkilerin başında hadiselerde de yer alan çörek otu gelmektedir. Tahin & Pekmez; Annelerin olmazsa olmasıdır bu süper ikili anne sütü yapımından anneye enerji vermesine kadar çok faydalıdır. İncir; İster kurusunu tüketin ister kompostosunu ama mutlaka incir tüketin, bizim önerimiz güneşte kurumuş olanıdır. Anne sütü yapan gıdaların yanı sıra süt yapıcı içecek olan malt içeceğini önermekteyiz. Malt içeceğini eczanelerde bulabilir sabah ve akşam olmak üzere küçük çay bardağı kadar tüketebilirsiniz. Anne sütünü artıran içecek olarak su ve sade maden suyu tüketmenizi de öneririz.

Anne Sütünü Arttıran Şifalı Bitkiler

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocamız katıldığı bir TV programında gelen soru üzerine bizlere anne sütünü artıra şifalı bitkilerden bahsetti. Özellik ile incire  değinen İbrahim SARAÇOĞLU, taze siyah veya beyaz üzümün harika bir süt artırıcı bitki olduğununda altını çizdi. Taze olarak günde iki defa bir avuç tüketilen taze üzümün anne sütünü artıracağını belirten SARAÇOĞLU dere otunun tüketilmesinin oldukça faydalı olduğunu belirti. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU dere otunu günde iki defa 2-3 tutam çiğ olarak tüketilmesinin yeterli olduğunu belirtti. Bunların yanı sıra Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU anne sütünü artıran bitkisel çay olarak rezene çayının tüketilmesini önerdi. Anne sütünü artıran diğer şifalı bitkiler hakkındaki bilgiyi almak için lütfen burayı tıklayınız.

Etiketler:Anne Sütünü Artıran Bitkisel Çaylar Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. sevgi dedi ki:

  Merhaba kızlar naturpy diye bir marka gördüm. Humana stil tea kullandım pek bi etkisini hissedemedim
  lactamil eh biraz etkisi var hipp ürününü ve malt içecekleri denedim çok fazla etkisi olmadı
  yalnız bu naturpy milk tea ürününü kullandım ve memnun kaldım hem doğal bir bitki çayı nasıl şimdi bilionuz mu
  bardağa atıyorsun 3 tane küpü şeker gibi bişey yapmışlar içine sıcak suyu döküon 30sn sonra hazır.

  çok güzel bi kokusu var sanki böyle tüm içindeki bitkileri kokusundan hissediyorsunuz
  tadıda içiliyor güzel yani ben beğendim diğer tüm anne adaylarına tavsiye ederim. Ben internet üzerinden
  aldım 3 kutu 45 tl civarlarına üreticisinin sitesiydi galiba naturpy yazınca çıktı internetten ordan aldım
  soran olursa bilgisi olsun
  kolay gele

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Selülit Önleyici Diyet Listesi

Ender SARAÇ Selülit Önleyici Diyet Listesi   Selülit Önleyici Diyet Listesi; Dr.Ender SARAÇ Diyet Listesi ile 3 günde zayıflayın ve...

Kapat