Astım Bitkisel Tedavi

Astım Bitkisel Tedavi
18 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 36.198 kez okundu.

Astım Bitkisel Tedavi

Alternatif tıp olan şifalı bitkiler ile astım bitkisel tedavi yöntemlerini Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ hocalarımızın kürlerini sizler ile paylaşacağız. Astım bitkisel tedavi yöntemleri yanı sıra yazımızda astım belirtileri, çocuk alerjisi, saman nezlesi, alerjik astım, bronşit ve buna bağlı bebeklerde öksürük konularını da ele alacağınız. İlk olarak yazımıza astım bronşit nedir ile başlayalım ve sonra diğer konuları ele alalım.

Astım, Bronşit Nedir, Neden Olur

Teneffüs ettiğimiz oksijeni ciğerlerimize ileten yapıya tıp da bronşit denilmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı bronşlarının aşırı şekilde kasılmaları nefes alma ve daha çok vermelerde zorlanmalara neden olur. Hava yolların daralması sonucu ortaya nöbetler halinde çıkan bu duruma astım denilmektedir. Astın hastalığı sadece bronşların yapısının bozulmasından değil etrafındaki zarın yapısınında bozulmasından dolayıda hava yollarının daralması sonucu da gözükebilir. Bu iki faktörün yanı sıra astım hastalığının meydana çıkmasının son neden ise halk arasında balgam tıp dilince mukus dediğimiz sümüksü yapının çok fazla salgılanmasından dolayısı dır.

Astım Bitkisel Tedavi

Astım Bitkisel Tedavi

Astım Hastalarının Nelere Dikkat Etmelidir

Doktor tarafından astım teşhisi konulan hastalarımız hastalığının ilerlememesi için bazı konulara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunların başında sigara ve sigara dumanı içeren ortamlar gelmektedir. Astım hastaları rutubet ve soğuk içeren ortamlarda bulunmaması gerekmektedir. Bir tür alerji kaynaklı ortaya çıkan astım, kişinin alerjisinin olduğu faktörü bulması ve o faktörlerden uzak durması gerekmektedir. Kış ayların gelmesi ile birlikte astımlı kişilerin grip hastalığına yakalanma tehlikeleri de artmaktadır. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi girip balgam oluşumunu tetikleyeceği için nefes alımını da zor hale getirecektir. Bu durumdan dolayı astımlı kişilerin grip aşısı olması önerilir. Astımın oluşmasının nedenlerin bir tanesi de hamam böcekleridir. Evinizi düzenli olarak haşerelere karşı ilaçlayın ilaçlama sonrası havalandırmaya ve özellikle yatak odanızda halı türü nem içerecek yer kaplamalarını bulundurmamaya özen gösteriniz.

Çocuklarda Astım, bronşit, alerji, nezle bitkisel tedavi

Çocuklarda alerji ve alerjiye bağlı astım tedavisi ve soğuk havalarda ortaya çıkan alerji için Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU keçi boyunuzu ile yapılan kürün bulunmaz bir nimet olduğunu katıldığı bir programda bizler ile paylaştı. Keçiboynuzu kürünü yapmanız için yapılması gereken aktarlarda rahatça bulduğunuz 4-5 adet keçi boynuzunu bir bardak suda 7-8 dakika kadar kaynatıp sabah kahvaltılarında suyunu çocuklarınızın çay bardağı kadar tüketmesini sağlamaktır. Keçi boynuzu ile yapılan kürü 15 gün boyunca uygulanması gerekmektedir. Çocuklarlar keçi boynuzu kürünü kullanırken içerisine bir çay kaşığı bal ilave ederek tüketmeleri etkisini artıracaktır. Konu ile ilgili videomuzu izlemek için lütfen burayı tıklayınız.

Yetişkinlerde Alerjik Astım, bronşit bitkisel tedavi yöntemleri

Prof.dr İbrahim SARAÇOĞLU alerjik astım vak’aları yaşayan kişilerde göz akması ve hapşırmaya karşı taze tere tüketilmesinin çok faydalı olacağını belirtti. Günde yeşil taze olarak 2-3 yaprak sapları ile birlikte çiğnenmesi halinde burun akıntısı, göz sulanması geçecektir. Bunlar ile birlikte alerjik astım olanların sabahları kekik çayı akşamları da sinirli ot çayı tüketilmesi gerekmektedir. Kür yapılması ile ilgili videomuzu buradan izleyebilirsiniz. Astım bitkisel tedavi için Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocamızın şifalı bitkiler ile hazırladığı kür videosunu izlemek içinse burayı tıklayınız.

Etiketler:Astım Bitkisel Tedavi Konusuna 4 Yorum Yapıldı
  1. Büşra dedi ki:

    Merhabalar. Bebeğim 5 aylık keçi boynuzunu bal kullanmadan verebilir miyim ?

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Dikkat Eksikliği Bitkisel Tedavi

Dikkat Eksikliği Bitkisel Tedavi Çocuklarda görünen dikkat bozukluğu, dağınıklığı, DEHB, odaklanma, hiperaktivite  tedavi edilebilir bir rahatsızlıktır. Dikkat eksikliği bitkisel tedavi yöntemleri...

Kapat