Ayak mantarı bitkisel tedavi

Ayak mantarı bitkisel tedavi
14 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 4.693 kez okundu.
Ayak mantarı bitkisel tedavi

Ayak mantarı her insan da görülebilecek bir cilt hastalığıdır. Ayak mantarının başlıca nedenleri saymamız gerekir ise yaz aylarında terli şekilde havasız olarak ayakkabı içerisinde durması ve ıslak olarak ayaklarımızı bırakarak çorap giymemizdir. Ayak mantarı bulaşıcı bir cilt hastalığıdır. Bundan dolayı kişisel eşyalarımızı paylaşmamız çok ama çok önemlidir. Özellikle ayakkabı ve terliklerimizi ikici kişilerce paylaşmayalım. Ayak mantarı tedavisini bitkisel yollar ile çözülmesi çok kolay bir hastalıktır. Tedaviye başlamadan önce uymanız gereken bazı kurallar vardır, bunların başında kullandığınız çorapları yüksek derecede yıkamalısınız. Ayak mantarının en belirgin özelliği ayak parmak arasının aşırı derecede kaşınması dır. Ayak mantarını bitkisel yollar ile nasıl tedavi edebiliriz.

 

Ayak mantarı bitkisel tedavi

Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ayak mantarı tedavi için şifalı bitki olarak portakal nergisini önerdi. Portakal nergisi ile yapılacak kürü uygulanması halinde mantardan kısa sürede kurtulacağınızı belirten SARAÇOĞLU kürün yapılışı ve uygulanışını katıldığı programda bizler ile paylaştı.

Kürün yapılışı

Bir avuç kadar portakal nergisini 2 bardak suda 5 veya 6 dakika kısık ateşte kaynatınız. Kürümüz hazır sıra geldi uygulanmasına.

Uygulanması

Kürümüzün yapılışı kadar uygulanmasıda çok basittir. Yapmanız gereken ayak parmaklarınızın arasına dolacak şekilde sıcak su ile dolu bir kapa ayaklarınızı sokun ve üzerine hazırladığımız portakal nergisi kürünü dökünüz ve 20 dakika bekleyiniz. Bu uygulamayı her akşam yapınız ve ayaklarınızı uygulama sonrası kurulamayınız.

Video

 

Geçmiş olsun…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Prolaktin Yüksekliğine bitkisel tedavi
Prolaktin Yüksekliğine bitkisel tedavi

Prolaktin Yüksekliğine bitkisel tedavi Prolaktin hormon yüksekliği nedir ve bitkisel tedavisi nelerdir sizlere bu makalemizde yer verdik. prolaktin hormon beyin...

Kapat