Ayak Yanması Uyuşması Bitkisel Tedavi

Ayak Yanması Uyuşması Bitkisel Tedavi
10 Mart 2015 tarihinde eklendi, 42.510 kez okundu.
Ayak Yanması Uyuşması Bitkisel Tedavi

Şifalı bitkiler ile ayak altı, tabanında yanma ve uyuşma nedenleri ve nasıl tedavi edileceğinden bahsedeceğiz. Ayak yanması uyuşması bitkisel tedavi yöntemlerini bizlere konusunun uzmanı Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocamız videosu ile birlikte sunacak. Ayak yanması uyuşması bitkisel tedavi yöntemlerine geçmeden önce, ayak yanmasının nedenlerini bilmemiz gerektiğini düşünmekteyiz.

Ayak Yanmasının nedenleri

Ayak yanması veya uyuşmasının bir çok nedenleri bulunmaktadır. Genelde sinirsel ve kan dolaşımı sorunlarından dolayı yaşanan ayak yanmasının nedenleri;

Travmalar

Kaza geçirip ayak parmaklarınız eğer ki ayak parmaklarında kırık olması durumunda ayak altınızda yanma olabilir.

Sinir Sıkışma Problemi

Doku büyümesi sonucunda ayak damarlarınızın sıkışması durumunda ayaklarda yanma gözükebilir.

Ayak Mantarı

Ayaklarda oluşan mantar sonucu ayaklarda yanma gözükebilir. Bu oluşum genelde ılık ve nemli yüzeyde oluşur. Ayaklarınızı yıkadıktan sonra veya duş aldıktan sonra ayaklarınızı mutlaka iyice kurulayın.

Alerjik Reaksiyonlar

Ayaklarda alerjiye neden olan faktörlerden dolayı ayaklarda yanma olabilir.

Diyabetik Nöropati

Bu sorun sadece şeker hastalarında olur. Kandaki bulunan glikoz seviyesinin yükselmesi ile oluşur.

Ayak yanması uyuşması öneriler

Ayak Yanması Uyuşması Bitkisel Tedavi

Ayak Yanması Uyuşması Bitkisel Tedavi

Ayak yanmasının gördüğünüz gibi bir çok nedeni var. Kendinizi tanıyor ve bu rahatsızlıkları yaşamadıysanız veya bu rahatsızlıklar sizde yoksa Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ayaklarında yanması yaşayanlar için düzenli olarak kan vermelerini önerdi. Ayak yanmaların en büyük sorunu olarak kan dolaşımındaki yaşanan olumsuzluklar olduğunu belirtti.

Ayak yanması bitkisel tedavi yöntemi

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOÇOĞLU çeşitli nedenlerden dolayı kan verme gibi bir imkanı olmayan hastalarımız için ise mükemmel bir bitkisel bir çözüm olarak siyah kuru üzüm yenilmesini önerdi. Kuru üzüm bulamayanlar için taze çekirdekli siyah üzüm yenilmesi gerektiğini belirtti. Siyah kuru üzümü 10 – 15 tane öğleden önce 10 – 15 tane öğleden sonra yenilmesi durumda ayak yanması rahatsızlığınızda tamamen kurtulacaksınız. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU kuru veya taze siyah üzümü tüketirken çekirdeği ile tüketilmesi gerektiğini önemle belirtti. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ayak tabanı yanması yaşayanların HGB değerlerinin yüksek olduğunu ve bunun içinde incirden de uzak durmaları gerektiği belirtti. Konu ile ilgili videomuzu izlemek için lütfen burayı tıklayınız.

Etiketler:

Ayak Yanması Uyuşması Bitkisel Tedavi Konusuna 7 Yorum Yapıldı
  1. samir dedi ki:

    Benimde 36 yasim var bendede miqren ve ayak yanmasi var ne yapa bilirim lutfen cevaplayin

Sayfa başına git