Bağırsak Kurdu Bitkisel Tedavi

Bağırsak Kurdu Bitkisel Tedavi
14 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 162.121 kez okundu.
Bağırsak Kurdu Bitkisel Tedavi

Bağırsak solucanları her yaşta görülen bir hastalıktı.Tenyalar,yuvarlak solucanlar ve kıl kurtları olarak üçe ayrılabilir. Bağırsak kurdu bitkisel tedavi yöntemleri  ile Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ kürleri sayesinde tedavi edilebilir bir rahatsızlıktır. Tenyalar 7-8 metreye kadar uzayabilir, halk arasında şerit olarak bilinir. İyi pişmemiş etlerle insanlara geçer.Bağırsak kurtlarının oluşmasının en başlıca nedenlerinden bir tanesi de yenilen çiğ tam olarak pişmemiş etlerdir.Genellikle yaz aylarında yapmış olduğumuz ızgara köfte,sucuk,et ürünlerinin içlerinin pişmesine özen göstermemizde fayda vardır. Bağırsak kurdu neden olur sorusunun cevabını aldıktan sonra sıra geldi Şifalı bitkiler ile bağırsak kurdu nasıl dökülür ve bağırsak kurdu belirtileri nelerdir sorusunu cevaplamaya.

Bağırsak Kurdu Belirtileri

Şerit olan kişilerde karın şişliği, bulantı ve iştahsızlık görülür. Bağırsaklar, normal şekilde çalışmaz ve sinir sistemi bozukluğu baş gösterebilir. Şerit belirtilerin arasında kendini en açık eden özellikle geceleri oluşan makat kaşınması dır. Bunun nedeni yumurtalarını bırakmak için dişi parazitlerin aşağıya doğru hareket haline geçmesidir. Uykusuzluk, huzursuzluk, yatağını ıslatma diğer şikayetler arasındadır. Bu kaşınma sonrasında makat bölgesinde egzama veya iltihaplanma oluşabilir. Sabahları ağızdan gelen su yastığı ıslatabilir.

Tenyaları düşürmek için uygulanacak Bitkisel Formül

Bağırsak kurdu bitkisel tedavi yöntemini tenya kurtlarını dökmek için kullanabiliriz. Aşağıdaki bitkisel kür ile tenya kurtlarından kurtulabilirsiniz.

Tenya Kurdu için Bitkisel Tedavi Kür

Bağırsak kurdu bitkisel tedavi

Bağırsak kurdu bitkisel tedavi

Formül : – 1 – 1 çorba kaşığı eğrelti otu 2 su bardağı kaynar suya konularak çay gibi demlendirilip,15 dakika ara ile aç karnına birer su bardağı içilmesi önriliyor.

Formül : – 2 – 1 litre kaynar suya 1 yemek kaşığı kekik konularak 15 dakika demlendikten sonra süzülüp, sabahları aç karınla 1 su bardağı olmak üzere günde toplam 4 bardak tüketilmesi öneriliyor.

Formül : – 3 – İnce rendelenmiş 200 gram havuç sabahları aç karnına yenilip öğleye kadar başka bir şey yenmez.Öğle ve akşam yemeklerinden 20 dakika önce 100 er gram daha yenip,5-6 gün boyunca bu uygulamaya devam edilmesi öneriliyor.

 

Yuvarlak Solucanları Düşürmek için Uygulacak Bitkisel Kür

Bağırsak Kıl Kurdu Tedavisi

Bağırsak Kıl Kurdu Tedavisi

Yuvarlak solucanlar 10-20 cm boyunda olup genellikle 3 ile 10 yaş arası çocuklarda görülür. Karın şişliği,karın ağrısı,zayıflama ve kaşıntı görülür. Bağırsak kurdu bitkisel tedavi yöntemleri ile doğal yoldan yuvarlak solucanlar dökebilirsiniz.

Bunun için 1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı papatya konulup,10 dakika demlendirilip süzüldükten sonra yemeklerden 1 saat önce günde 3-4 bardak içilmesi öneriliyor.

 

Kıl Kurtları için uygulanacak Bitkisel Kür

Kıl kurtları 3-4 milimetre boyunda olup gözle zor görülen ufak bağırsak kurtlardır. Belirtileri geceleri uykusuzluk, sinir bozukluğu, baş dönmesi ve apandisit bölgesinde ağrılara neden olurlar. Genelde insan vücudundan en çok rastlanan bağırsak kurdu dur.

Bağırsak Kurdu Bitkisel Tedavi Kür

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocamız, sabahları aç karnına 250 gram çilek yenilip,öğleye kadar başka bir şey yenilmediğin de kıl kurtları olanlara iyi geleceği belirtiliyor.Bu uygulamaya bir süre devam edilmesi öneriliyor.

 

Etiketler:

Bağırsak Kurdu Bitkisel Tedavi Konusuna 22 Yorum Yapıldı
  1. hülya dedi ki:

    Hocam makatta kaşıntı ve ağızdan salya akması cabuk acıkma hangi neden dir ve ne yapmam gerekiyor

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Anne Sütünü Artıran Bitkisel Çaylar

Anne Sütünü Artıran Bitkisel Çaylar Şifalı bitkiler ile anne sütünü artıran bitkisel çaylar ve anne sütünün kalitesini artıran gıdalar nelerdir...

Kapat