Balgam söktürücü Şifalı Bitkiler

Balgam söktürücü Şifalı Bitkiler
27 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 3.516 kez okundu.
Balgam söktürücü Şifalı Bitkiler

Ufak ama aslında sıkıntılı bir durumdur balgam. Balgam söktürücü şifalı bitkiler ile bu sıkıntılı durumdan tamamen kurtulmanız mümkün dür. Balgam özellikle gece uykuda çok rahatsızlık verici bir solunum yolu rahatsızlığıdır. Gece uykuda tutan öksürüklerin bir nedenidir. Çocuklarda balgam çoğu zaman vermiş olduğu mide krampı yüzünden kusma ile sonuçlanır.  Korkulacak bir durum değildir. Balgamın rengine göre teşhis edilir ve tedavisi edilebilen bir rahatsızlıktır. Şifalı bitkiler ile kesin sonuç alınabilen geçici bir rahatsızlıktır. Eğer ki balgam renginiz açık renk ise bol su tüketerek bu rahatsızlıktan kolayca kurtulabilirsiniz.

Balgam Söktürücü ve Rahatlatıcı Şifalı Bitkiler

Balgam sigara dan veya geçirdiğiniz bir solunum yolu hastalığından sonra yaşanan bilen bir rahatsızlıkta olabilir. Tıp hekimleri böyle bir durumlar için önerileri bol su tüketilmesi ve bitkisel çay tüketilmesi olacaktır. Peki solunum yolu rahatsızlıkları geçirdikten sonra ne tür bitkisel çaylar bizleri rahatlatır ve balgam söktürür.

  • Ihlamur çayı; Balgam söktürür ve rahatlatır.
  • Kekik çayı; Soğuk algınlığı ve öksürük için faydalıdır.
  • Nane çayı; Ciğer temizler ve öksürük için faydalı bir bitki çayıdır. Mide bulantısı ve kas ağrılarına da iyi gelir.
  • Okaliptüs çayı; En etkili bal sökücü çayların başında gelir. Boğazı yumuşatarak öksürüğü de keser.
  • Anason çayı; Şişkinliği alır ve tıkalı olan boğazı açarak rahatlatır.
  • Melekotu çayı; Soğuk algınlığı ve tıkanıklığı açar.
  • Rezene Çayı; Boğazı yumuşatır ve kuru öksüre iyi gelen bir bitki çayıdır.
  • Meyan kökü çayı; İltihap önleyici ve balgam sökücü bir bitki çayıdır, bunları yanı sıra başa bronşit olmak üzere diğer solunum yolu hastalıkları içinde şifalı bir bitki çayıdır.

 

Balgam Söktürücü Şifalı Bitkiler ile Kür

Balgam çözdürücü şifalı bitkiler ile hazırlanan kür ile çok kısa sürede bu rahatsızlıktan çok kolay kurtulabilirsiniz. Hazırlanışı ve uygulanışı çok kolay olan balgam söktürücü kür tarifini Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU bizler için paylaştı. SARAÇOĞLU balgam söktürücü şifalı bitki olarak ” Tere ” otunu ile yapılan kürü kullanılması gerektiğini belirtti.

Balgam Söktürücü Kür Tarifi

Tere kürünü taze olarak 10-15 adet yapraklı sapları ile birlikte 5 gün boyunca kahvaltıdan ve öğle yemeğinden bir saat sonra tüketilir. Arzu edenler üzerine limon sıkarak ta kürü uyugulayabilir.

Video

 

Geçmiş olsun….

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
göz için şifalı bitkiler
Göz için şifalı bitkiler

Göz için şifalı bitkiler Göz için şifalı bitkiler nelerdir sizler için videosu ile birlikte bu makalemizde paylaşacağız. Göz için şifalı...

Kapat