BEYAZ ÇAY FAYDALARI

BEYAZ ÇAY FAYDALARI
29 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.599 kez okundu.
BEYAZ ÇAY FAYDALARI

Beyaz çay son günlerin en popüler çaylarından bir tanesi. Beyaz çayı ünlüler dahi olmak üzere tanınmış doktorlar bile tercih etmektedir. Beyaz çay siyah ve yeşil çayla aynı bitkiden yetişmektedir. Beyaz çayın diğer çaylardan farkı ise ilk yeşillenme den çayın göbeğindeki beyaz kısmının alınıp öğütülmesidir. Beyaz çayın faydaları diğer çaylara oranla yeşil veya siyah çaya oranla kansere karşı vücudu koruyucu özelliğe sahip bir çay dır. Dr. Ender SARAÇ katıldığı bir özel Tv programında beyaz çay ve faydalarından bahsetti, kendisininde sürekli olarak beyaz çay tükettiğini ve sağlığını bu çaya borçlu olduğunu söyleyen SARAÇ ayrıca beyaz çayın zayıflatıcı ve vücut içerisini idrar yoluyla temizleyen harika bir şifalı bitki olduğunun altını çizdi.

BEYAZ ÇAYIN FAYDALARI DR.ENDER SARAÇ İZLE

BEYAZ ÇAYIN FAYDALARI SAYMAK İLE BİTMİYOR

Beyaz çayın faydalarına gün geçtikçe yenileri eklenmektedir. Sizler ile videosunuda paylaştığımız bir haber programına göre beyaz çayın kolesterol düşürücü ve vücut direncini artıran bir şifalı bitki olduğunu söyledi. Haberde beyaz çayın gençlik aşısı bir çay olduğunu ve düzenli olarak kullanıldığında cildi sıkılaştırıcı etkisi olduğunu belirtildi. Ayrıca metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımını kolaylaştırarak zayıflatan bir çay dır.

BEYAZ ÇAY NASIL YAPILIR

Beyaz çay günümüzde aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz bir çay haline gelmiştir. Beyaz çay diğer çaylara göre demlenmesi biraz farklıdır ve daha basittir.

BEYAZ ÇAY NASIL DEMLENİR

BEYAZ ÇAY NASIL DEMLENİR

 

Yapmanız gereken kaynatılmış suyun içerisinde bir tutam beyaz çay ilave edilip 4 veya 5 dakika bekletilip demini aldıktan sonra tüketilmesidir. Beyaz çayı günde önerilen tüketim miktarı iki bardak tır. Bu arada beyaz çay fiyatı merak edenler için aktarlarda 200 ila 250 tl arasında satılmaktadır. Marketlerde salla çay olarak almak isteyenler ise 5 ila 6 tl arasında rahatlık ile bulabilirler.

BEYAZ ÇAY İLE İLGİLİ HABERİMİZİN VİDEOSU

Sağlıklı günler dileğiyle..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
LİMONUN FAYDALARI
LiMONUN FAYDALARI

LiMONUN FAYDALARI Limonun faydaları saymak ile bitmiyor. Şifalı bitki kürlerin ve cilt maskelerin vazgeçilmez bitkisi olan limon sağlıktan, temizliğe kadar...

Kapat