Beyaz saçlardan kurtulma

Beyaz saçlardan kurtulma
22 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 3.345 kez okundu.
Beyaz Saçlardan Kurtulma

Beyaz saçlardan kurtulma; Genelde orta yaşlarda sorun haline gelen beyaz saçlarla şimdiye kadar mücadele etmedik çünkü nasıl yapacağımızı  maranki hocamız anlatana kadar bilmiyorduk. Şimdi, saç beyazlamasına bitkisel çözüm sunan bu formülle hepimiz deneme şansını yakaladık.Sayın Ahmet Maranki, üç alternatif formül sundu. Tek tek bakalım ve kendimize uygun olanı seçelim.

 

Beyaz Saçlardan Kurtulma

1- Kaynayan 1 litre suya 5 adet cevizin kurutulmuş yeşil kabuğu ilave edilir ve sadece 5 dakika kaynatılır. Elde edilen bu ceviz kabuğu çayı ile saçlar her gün saç diplerine masaj yapılarak yıkanır. Bu çay saçta kalır, durulanmaz!

Bu uygulamaya 21 gün devam edilir. Bireysel farklılıklarımızı da hesaba katacak olursak –bana göre- bazılarımız için uygulama süresini uzatmak gerekebilir.

 

2- Kaynamakta olan 1 litre suya 10 adet cevizin sert olan dış kabuğu ilave edilir ve bu yöntemde 15 dakika kaynatma gerekir. Uygulama şekli birinci madde ile aynıdır.

 

3- Yukarıdaki malzemeyi bulamayanlar için önerilen bu yöntemde cam bir kabın içerisine 3 tatlı kaşığı ceviz yağı, yarım tatlı kaşığı kadar kristal tuz ve 1 tatlı kaşığı kadar alkali su koyulur ve malzemeler eriyene kadar karıştırılır.

Elde edilen bu karışım tıpkı diğer maskeler gibi saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Saç bir bone ile sarılarak, maske  1-3 saat arası saçta bekletilir ve yıkanır. Fakat yıkama sırasında şampuan değil sabun kullanmak gerekir. Son durulama suyu olarak ise elma sirkeli su kullanılır.

 

Evet artık formüller elimizde olduğuna göre sizlere uygulamasını yapmanız kalıyor, maranki hocamızın bu paylaşımı umarım sizlere yararlı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Safra Kesesi Taşı Bitkisel Tedavi
Safra Kesesi Taşı Bitkisel Tedavi

Safra Kesesi Taşı Bitkisel Tedavi Şifalı bitkiler ile safra kesesi taşı veya iltihabı ameliyatsız olarak tedavi edilebilir bir rahatsızlıktır. Safra...

Kapat