Beyin ve Hafıza Güçlendirme

Beyin ve Hafıza Güçlendirme
5 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 6.541 kez okundu.
Beyin ve Hafıza Güçlendirme

Şifalı bitkiler sitemizde sizlere beyin ve hafıza güçlendirme için neler yemeniz gerektiğini paylaşacağız. Özellikle gelişim çağındaki çocuklarınızın beyin ve hafıza gelişimi için mutlaka tüketilmesi gereken şifalı bitkileri Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocamız katıldığı özel bir TV programında bizler ile paylaştı. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ayrıca önerdiği şekilde beslenen kişilerin erken bunama, aizemer, parkinson gibi beyin hastalıklarına yakalanmayacaklarını da belirtti. Peki beyin ve hafıza güçlendirme için neler tüketmeliyiz.

Beyin Sağlığı

Bazı şifalı gıdalar özellikle erken yaşlarda tüketilmeye başladığı zaman beyin sağlığımız ve hafıza güçlendirmek için harika bitkilerdir. Peki beyin ve hafıza güçlendiren şifalı bitkiler nelerdir. Nobel ödülü almış ve beyine doping verici şifalı bitkilerin başında Alvin Carson mükemmel buluşu olan ” bakla ” gelmektedir. Baklanın içindeki dopa sizleri veya çocuklarınızın beyin sağlığını koruyarak ilerde oluşabilecek erken bunama, aizemer ve parkinson gibi hastalıkların oluşmasını engelleyecek harika bir şifalı bitkidir.

Beyin ve Hafıza Güçlendirme

Beyin ve Hafıza Güçlendirme

Hafıza Güçlendirme

Peki Alvin Carson ‘ nun bu Nobel ödülü almış mükemmel buluşu olan baklanın alternatifi olarak ne tüketebiliriz. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU beyin sağlığı ve hafıza güçlendiren şifalı bitki olarak ” Avokado ” tüketilmesi gerektiğini belirtti. SARAÇOĞLU avokado nun Türkiye’ye ilk geldiğinde karalamalara maruz kaldığını, zararlı bir meyve olduğunu ve hatta kolesterol yükselttiğini bize söylendiği belirterek. Bunların karalamalardan ibaret olduğunu avokado nun kolesterol yükseltmediğini aksine kolesterolü düşüren şifalı bitiler ‘den olduğunu söyledi.

Avokadonun Diğer Faydaları

Beyin ve hafıza güçlendirme konumuz ile alakalı olmasa da avokadonun diğer faydalarına da değinmeden edemeyeceğim. İzlediğim bir çok güzellik programlarında Avokado ile yapılana maskelerin harika sonuçlar verdiğini ve cilt üzerinde parlaklık, siyah nokta yani ölü hücreleri temizlediğini, cilt hastalıklarına kadar harika bir şifalı bitki olduğunu izledim ve sağlık makalelerinde okudum. Avokado ayrıca cildinizi güneşin vermiş olduğu zararlı ışınlardan da koruyan bir şifalı bitkidir. Avokado maskesi nasıl yapılır ve nasıl uygulanır?

Avokado ile Cilt Sağlığı

Avokado maskesi yapılması ve uygulanması çok kolay bir maskedir. Yapmanız gereken olgun bir avokadonun kabuklarını soyduktan sonra tahta bir kaşık ile ezip cildinize krem gibi sürmek, hepsi bu kadar.

hafıza güçlendirme

Hafıza Güçlendirme

Beyin ve Hafıza Güçlendirme hakkında şifalı bitkiler nelerdir siz değerli okuyucularımız ile bu makalemizde paylaştık, bir daha ki yazımızda görüşmek dileği ile..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Göz Mikrop Kapması Bitkisel Tedavisi
Göz Mikrop Kapması Bitkisel Tedavisi

Göz Mikrop Kapması Bitkisel Tedavisi Göz mikrop kapması bitkisel tedavisi ile basit ve pratik yollar ile mikroplardan arındırabileceğimiz bir yöntemdir....

Kapat