Bitkisel öksürük tedavisi

Bitkisel öksürük tedavisi
23 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 3.494 kez okundu.
Bitkisel öksürük tedavisi

Çocuklarda, bebeklerde ve grip döneminde geçmek bilmeyen gıcıklar ile gelen veya bronşite bağlı öksürükler için bitkisel öksürük tedavisi yöntemini bizlere konusunun uzmanı Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ hocalarımız kendi programında paylaştı. Şifalı bitkiler olarak bizlerde sizler için bitkisel öksürük tedavisi yöntemlerini aşağıdaki başlıklar altında paylaştık. Bitkisel tedavi yöntemlerine geçmeden önce öksürük neden olur ve öksürük nedir bir tanımamızda fayda olacaktır.

Öksürük nedir, neden olur

Öksürük kısacası bir solunum yolu hastalığıdır. Boğazımıza herhangi bir nedenle bir şey kaçması durumda öksürük devreye girer. Bundan dolayı öksürük aslında vücut için bir savunma mekanizması görevini de görür. Çünkü öksürük sayesinde boğazımızdan sağlığımıza zarar ven herhangi mikrop, toz, duman ciğerlerimize ulaşmadan öksürük sayesinde bertaraf edilmiş olunur. Birde rahatsızlıklardan dolayı öksürük nedenleri vardır. Bu öksürük nedenleri de akut öksürük ve kronik öksürük olarak ikiye ayrılır.

Akut öksürük

Kısaca akut öksürüğü tanımlamamız gerekir ise akut öksürükler genellikle aniden başlayan öksürük dür. Genelde akut öksürükler grip ve soğuk algınlığı gibi enfeksiyonik olarak bir kaç hafta kendisini gösterebilirler.

Kronik öksürük

Kronik öksürük ise reflü, astım ve sigara gibi nedenlerden tekrarlanan öksürük nedenleridir. Prof.Dr. Ahmet MARANKİ şifalı bitkiler ile bitkisel öksürük tedavisi kürünü bizler ile paylaştı. MARANKİ içerisinde afedrin ve dekstrometorfan gibi kimyasalların bulunmadığı yapay renklendiriciler ile renk verilmemiş tamamen doğal bir bitkisel tedavi olan şifalı bitkiler ile yapılmış öksürük için bitkisel çözümü öneriyor.

Bitkisel Öksürük Şurubu Yapılışı

Prof.Dr. Ahmet MARANKİ bitkisel öksürük tedavisi için ihtiyacımız olan malzemeleri ve nasıl kullanmamı gerektiğini kendi programında paylaştı. Sizler için düzenlediğimiz bitkisel şurubun yapılışını şifalı bitkiler olarak aşağıda yayımladık.

Bitkisel Öksürük Şurubu Malzemeleri;

 • 100 gr rendelenmiş zencefil kökü
 • 225 gr papatya çiçeği
 • 30 gr hatmi kökü tozu
 • 15 gr tarçın
 • 60 Ml limon suyu
 • 240 Ml bal
 • 1 Lt Su

Bitkisel Öksürük Şurubu Hazırlanışı;

Bitkisel öksürük şurubunu hazırlamak için derin bir tencereye 1 lt suyumuzu boşaltalım. İçi 1 lt su ile dolu olan tencereye sırasıyla zencefil kökü, papatya çiçeği, hatmi kökü tozu, tarçın ilave edelim. Ocağımızın altını kaynama noktasına gelene kadar yüksek ateş pozisyonuna getirin, kaynamaya başlayınca ateşimizi kısık pozisyona alabilirsiniz. Tenceremizin içindeki su seviyesi yarım pozisyona gelene kadar kısık ateşle kaynamaya devam ettirin. Tenceremizin içindeki su yarım Lt haline geldiğinde ateşimizi kapata biliriz. Tenceremiz ılımaya başladığı zaman süzgeç ile süzerek suyunu alalım. Ayırdığımız kürün suyun içine limon suyu ve balımızı ilave delim ve güzelcene karıştıralım. Öksürük için şifalı bitkisel kürümüz hazır. Kürümüzü cam bir kavanoza koyup 2 ay buz dolabında saklaya bilirsiniz.

Bitkisel Öksürük Şurubu Kullanımı;

Öksürük ortaya çıktığında çocuklara şifalı bitkisel kürden günde 1 tatlı kaşığı. Büyüklere ise bir yemek kaşığı verebilirsiniz. Bu kürümüzü içerisinde bal bulundurduğundan dolayı 1 yaş altı çocuklara vermeniz uygun değildir.

Öksürük şurubunda bulunan malzemelerin özellikleri

Bal: Öksürük yatıştırıcı özelliğe sahiptir.

Zencefil: Yangına iyi gelir ve balgam söktürür

Papatya: Kasları gevşetir ve böylece boğazınızda gıcıklanma durumu yaşanmaz.

Hatmi kökü: Göğüs yumuşatıcı ve boğazınızdaki tahriş giderici özelliğine sahiptir.

Tarçın: Hem lezzet katacak hemde bağışıklık sistemini güçlendirecek

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU bitkisel öksürük tedavisi

Bitkisel öksürük tedavisi

Bitkisel öksürük tedavisi

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocamız çocuklarda geçmek bilmeyen bronşite bağlı öksürükler için bitkisel tedavi yöntemini bizler ile kendi programında paylaştı. Çocuklarımızın severek tüketeceği bir öksürük bitkisel tedavi yöntemi olan kür için ihtiyacımız olan yan taraftaki resimde gözüken hami çiçeğidir. Hatmi çiçeğinin yanı sıra bir bardak sütle ile yapılacak olan kür çocuklarımızda geçmek bilmeyen öksürük için harika bir bitkisel kür dür. Hatmi çiçeğini aktarlarda kolayca temin edebilirsiniz.

SARAÇOĞLU öksürük kür yapılışı

Bitkisel öksürük kür yapılışı için daha önceden kaynamış olan yarım bardak sütün içerisine bir ( 5 – 6 parça tomurcuk halde olan ) tutam hatmi çiçeği atamanız. Bu şekilde 1 dakika daha kaynatın ve ılınmasını bekleyip süzünüz. Öksürük için bitkisel kür hazır.

Öksürük kür uygulanışı

Yapmış olduğumuz kür ılındıktan ve süzüldükten sonra çocuğunuza bir öğlenden önce ve birde öğlenden sonra olmak üzere veriniz. Sizlere önerdiğimiz bitkisel kürü yetişkinlerde aynı şekilde tüketebilirler. Sizler için yayımladığımız videomuzu izlemek için lütfen burayı tıklayınız.

Etiketler:

Bitkisel öksürük tedavisi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Kadir Onay dedi ki:

  Öksürük,bağışıklık sisteminin,vücuttaki çeşitli rahatsızlıklara verdiği bir cevaptır.Temelinde
  enflamasyonel (iltihabi) ve enfeksiyonel rahatsızlıklar vardır.Öksürük için doğada sayısız faydalı doğal ve sentetik ilaç mevcuttur,
  fakat kesin,kalıcı,yanetkisiz ve güvenilir tedavi Dünyanın en güçlü antibiyotiğinden daha güçlü olan Propolis le mümkündür.Propolis;
  öksürük,sinüzit,alerjik rinit,faranjit,bademcik iltihabı gibi solunum sistemi ile ilgili tüm hastalıklarda doğadaki en üstün,en etkin
  çözümdür.
  Erzurum Ziraat mezunu 34 yıllık Apiterapist ve İmmunoterapistim.Organik sertifikalı Propolis temini,kullanım
  yöntemleri ve İmmunoterapi ile bağırsak florasındaki yararlı bakteri dengesinin,normalize edilerek,bağışıklık sisteminin
  güçlendirilmesi için 05050658499…05324063215….Nolu telefonlarım ve Whatsapp tan ulaşabilirsiniz…Selamlar.Kadir Onay

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Depresyon bitkisel tedavi

Depresyon bitkisel tedavi Depresyon, korku, anksiyete bozukluğu ve panik atak tedavisi için Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU 'nun önerdiği depresyon bitkisel tedavi...

Kapat