Bitkisel Zayıflatma Çayı

Bitkisel Zayıflatma Çayı
22 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 2.829 kez okundu.
Bitkisel Zayıflatma Çayı

Bitkisel zayıflatma çayı şifalı bitkiler ile hazırlanan ve sizleri zayıflatan bitki çaylarıdır. Bir çok bitkisel zayıflatma çayı mevcuttur. Bitkisel zayıflatma çaylarının hepsinin ortak amacı ise sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlamaktır. Sağlığı zayıflamanın ilk adımı aç kalmadan zayıflamaktır. Şifalı bitkiler ile zayıflama nasıl oluyor diye merak edenlere kısaca izah etmek gerekirse bitkiler ile yapılan çaylar veya kürler sizlerin iki şekilde zayıflatır birincisi vücudunuzdan toksin atarak ikincisi ise biraz sonra sizler ile paylaşacağımız gibi metabolizmanızı hızlandırarak vücut yağ yakımını ile olanıdır. Bu her iki seçenekte de kararlı olmak ve devamlılık çok önemlidir. Sadece bitkisel yöntemler ile zayıflama beklenmemeli birazda tükettiğimiz gıdalara dikkat etmemiz gerekmektedir. Özellikle yağlı ve besin değeri olmayan gıdalardan uzat durmamız gerekmekte akşam yemeğimizi 18:00 dan sonrasına bırakmamız çok önemlidir.

 

Zayıflama çayımızı bizler için Ebru ŞALLI kendi programında anlattı. İçerisindeki kullandığı bitkiler metabolizmamızı hızlandırıcı ve yağ yakımını kolaylaştırıcı bitkilerdir. Peki bitkisel zayıflama çayını nasıl hazırlamalı ve tüketmeyiliz.

Bitkisel Zayıflatma Çayı

Metabolizma hızlandırıcı bitkisel çayımız için;

Malzemeler

  • 1 Yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 Kahve kaşığı bal
  • 1 Su bardağı sıcak kaynamış su
  • 2 Adet karanfil

Yapılışı

Malzemeleri kadar hazırlanması da bir o kadar kolay olan çayımızı yapmaya başlayalım….

Daha önce kaynattığımız bir bardak suyun içerisine ilk olarak karanfili bardağımıza koyalım sonrasında elma sirkesi ve balı başka bir kasede birbirine karıştıralım ve sıcak suyumuzun içerisine boşaltalım ve bir miktarda bu şekilde karıştıralım karıştıktan sonra 5-7 dakika ağzını kapatıp bekleyip ılık olarak tüketebiliriz. Metabolizma hızlandıran çayımızı kahvaltıdan en az 20 dakika önce tüketmemiz gerekilmektedir. Önerilen tüketme süresi 1 ay dır. Bitkisel çayımız sadece metabolizmayı hızlandırmak ile kalmayıp bağırsak sistemini de düzene sokacaktır.

Video

 

Etiketler:

Bitkisel Zayıflatma Çayı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Alice dedi ki:

    Tüm bitki çayları zayıflatmaz, sadece belirli karışımları düzenli kullanarak sonuç alabilirsiniz ve bunu içerim zayıflatır, ben yine de yiyeyim diye birşey yok.Birazda yemekten kesmek gerek. Sen ohhh ye pastaları poğaçaları ondan sonra çaya güven.Zayıflama öyle olmuyor işte. İnsanların kafasını karıştırmayın.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
karaciğer için şifalı bitkiler
Karaciğer için şifalı bitkiler

Karaciğer için şifalı bitkiler Karaciğer için şifalı bitkiler nelerdir sizler için bu makalemizde yer vereceğiz. Kara ciğer için şifalı bitkiler...

Kapat