Böbrek taşı bitkisel tedavi

Böbrek taşı bitkisel tedavi
15 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 10.714 kez okundu.
Böbrek taşı bitkisel tedavi

Böbrek taşı nasıl düşürülür, belirtileri nelerdir, ameliyatı, ağrısı, kumu için şifalı bitkiler ve böbrek taşı bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir. Kolay yoldan böbrek taşını acısız düşürmenin formülünü bizlere Prof.Dr. İbrafim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ hocalarımız hazırladıkları kürler ile paylaştı.

Böbrek taşı ağrısı

Bilindiği gibi böbreklerimiz özellikle ile içtiğimiz sıvıların içerisindeki zararlı olan kimyasalları süzen bir organımızdır. İnsan vücudunda iki tane bulunan ve yaşamsal değeri çok yüksel olan organlarımızda ekseri görülen rahatsızlıkların başında böbrek taşları gelmektedir. Çapları 2 mm den 8 – 10 mm ve hatta daha fazla boylara kadar ulaşan bu taşların oluşma nedeni hala tıp tarafından bulunamamıştır. Genellik ile irsi olarak bilinse de çoğu insanda böbrek taşı mevcuttur. Yerinde hareket etmediği sürece varlığından haberdar olmadığımız bu taşlar böbrek aralarında kendi yer yapar ve zamanla içtiğimiz sıvılar ile beslenerek büyürler. Genellikle ultrason, tomografi ve idrar tahlilleri ile varlığı tespit edilir. Böbrek ağrısı olarak da kendilerini gösterebilmektedirler. Belimizin sağlı sollu olarak arka kısmına yakın olarak bulunan böbrek ağrısı dayanılmaz bir ağrıdır. Böyle durumlarda kesinlik ile hastaneye gitmeniz ağrı kesici iğne yaptırmanızı öneririm.  Kısa vadeli ağrınızı kesede çoğu böbrek ağrılarında serum uygulaması da yapılmaktadır.

Böbrek taşın belirtileri

Böbrek taşının belirtileri ekseri ağrı ile gelmektedir. Böbrek ağrısı yanı sıra belirti olarak idrarda aşırı yanma, idrarda kan veya idrarda koyu sarılık ile kendini de gösterebilmektedir. Bu belirtileri kendiniz de görüyorsanız mutlaka bir üroloji bölümü hekimine başvurmanız gerekmektedir. Sizden idrar testi, ultrason, kan ve tomografi tahlilleri talep edecektir.

Böbrek taşı bitkisel tedavi

Genellikle çapları 8 mm kadar olan böbrek taşları şifalı bitkiler ile hazırlanan kürler ile rahatlık ile düşürülebilmektedir. 8 mm üzeri böbrek taşları gelişen teknoloji ile birlikte kapalı ameliyat diye adlandırılan operasyonlar ile alınmaktadır. Yapılan kontrollerde çapları ufak olan böbrek kumları, taşları için doktorunuz size bol bol sıvı tüketmenizi önerecektir. Ülkemizde bir çok böbrek taşını düşüren sular mevcut olarak bilinse de kiminin de fayda gösteren bu su kaynakları sizde etkili olmayabilir. Böbrek taşı bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir.

Böbrek taşı bitkisel tedavi yöntemleri

Böbrek ağrılarının en büyük nedenlerinden olan böbrek taşını düşürmek için Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU böbrek taşı bitkisel tedavi olarak avokado yaprağı ile hazırlanan kürü önermektedir. Avokado yaprakları sadece böbrek taşını düşürmek ile kalmayıp taş dan dolayı oluşan ağrıları da almaktadır. Hemen hemen her aktarda bulabileceğiniz avokado yaprağını ( kurutulmuş ) 5-6  yaprağını 10 dakika kaynatın ve günde bir defa suyunu için en fazla 15 gün uygulayınız. Konu hakkında videomuzu buradan izleyebilirsiniz. Böbrek taşı ameliyatı izlemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Böbrek taşı bitkisel tedavi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Erkan UÇAR dedi ki:

    Merhaba, böbrek taşına karşı çok etkili bir bitki var. numune göndersek inceler misiniz? Ticari düşünüyoruz. İyi çalışmalar.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Karabuğday Diyet
Karabuğday Diyeti

Karabuğday Diyeti Şeyda ÇOŞKUN 'nun diyet listesinde olmazsa olmasıdır. Bir çok ünlü isim başta şovmen Mehmet Ali ERBİL 'in eski eşi...

Kapat