Çocuklar Nasıl Beslenmelidir

Çocuklar Nasıl Beslenmelidir
19 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 2.710 kez okundu.
Çocuklar Nasıl Beslenmelidir

 

Prof.Dr. Canan KARATAY Çocuklar nasıl beslenmelidir ve neleri tüketmemelidir bizlere katıldığı özel bir TV programında paylaştı. Prof.Dr. Canan KARATAY şeker tüketimi hakkında bilgiler paylaştı. Özellikle Annelerin çocuklara şekerlemeli ve şekerli ürünlerden uzak tutması gerektiğini belirtti. Canan KARATAY özellikle çocukların 5 yaşına kadar kara ciğeri gelişim gösterdiği için bu dönemlerde kesinlikle toksik şeker verilmemesi gerektiğini vurguladı. Peki toksik şeker hangi besinlerde bulunmaktadır. KARATAY toksik şekerin özellikle bal, pekmez gibi şekerli gıdalarda bulunduğunu, hamilelik döneminde dahil olmak üzere şekerden uzak durulması gerektiğini belirtti. Peki çocuklar nasıl beslenmelidir.

Karatay Çocuklarda Beslenme

Prof.Dr. Canan KARATAY çocukların gelişimi ve sağlığı için organik gıdaların tüketilmesinin önemini anlatırken, özellikle ceviz, bulgur, yumurtanın çocuk gelişimi için çok önemli olduğunu belirtti. KARATAY mümkün mertebede ambalaja girmiş gıdalardan kaçınılması gerektiği belirtti. Şekeri ısrarla üzerinde duran KARATAY şeker çocukların beyin gelişiminde çok sorun çıkardığını ileri yaşlarda agresif çocuk sahibi olmamak için çikolata dahi şekerli her şey den uzak durulması gerektiğini belirtti.

Prof.Dr. Canan KARATAY kısacası çocuklar nasıl beslenmelidir sorusuna, şekersiz bir yaşam ve organik bir tüketimin çok önemli olduğunu ve mümkün mertebede organik beslenilmesi gerektiğini bizler ile paylaştı.

Karatay Beslenme izle

Prof.Dr. Canan KARATAY katıldığı programa D vitaminin faydaları neledir bizler ile paylaşımlarına devam etti. KARATAY yaz aylarında güneşten D vitamini almak isteyenlerin güneş kremi kullanımının altını çizerek yeterince D vitamini almak isteyenlerin koruyucu kremlerden uzak durulması gerektiğini söyledi.

D Vitaminin Önemi

Prof.Dr. Canan KARATAY yazın bol miktarda D vitamini alanların kış aylarında kolay kolay hastalanmayacağını ve kas, adale sistemlerinin güçleneceklerini belirtti. Ayrıca D vitamini seks hormonlarını güçlendiren bir vitamin olduğunu ve tiroide bağlı hastalıkları bulunanlarında bu rahatsızlıklardan kurtulmasını sağlayacağını belirtti.

Prof.Dr. Canan KARATAY yaz aylarında koruyucu krem kullanmadan güneşten alınan D vitaminin yeterli olacağını ve gebelik ( hamilelik ) planları olanların yaz ayında yeterince D vitamini almaları gebelik haftaları boyunca halsizlikten ve hastalıklardan korunacaklarını belirtti.

D Vitaminin Faydaları İzle

Sevgili şifalı bitkiler sitemizin takipçileri, bu makalemizde sizlere Prof.Dr. Canan KARATAY ‘ın Çocuklar nasıl beslenmelidir ve D vitaminin önemi hakkında bilgiler paylaştık. Bir sonraki makalemizde görüşmek dileği ile sağlıcakla kalın.

Youtube vide link

 

Etiketler:

Çocuklar Nasıl Beslenmelidir Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. aycaay dedi ki:

    Super bir paylaşım gerçekten….

Sayfa başına git