Çölyak bitkisel tedavi

Çölyak bitkisel tedavi
15 Mart 2015 tarihinde eklendi, 14.550 kez okundu.
Çölyak bitkisel tedavi

Çölyak hastalığı belirtileri ve çölyak bitkisel tedavi yöntemlerini şifalı bitkiler sayfamızda sizler için yer verdik. Çölyak hastalığına bitkisel çözüm sayfamızda hastalığı iyi gelen şifalı bitkileri ( glutensiz ürünler ) de bulabilirsiniz. Şifalı bitkiler ile hazırlanan kürler Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ hocalarımızın önerileridir.

Çölyak nedir? nedenleri nelerdir

Çölyak bağırsak sistemindeki yaşanan bir alerjidir. Çölyak hastalığın başlıca nedeni ise  buğday, arpa, yulaf, çavdar gibi tahılların içerisinde bulunan gluten isimli bir proteinin ince bağırsakta parçalanmaması neden olmaktadır.

Çölyak bitkisel tedavi kürü

Çölyak rahatsızlığını Prof. Dr İbrahim SARAÇOĞLU katıldığı bir tv programında çölyak tedavisi için gerekli olan şifalı bitki çörek otu kürünü bizler ile paylaştı. Çölyak belirtileri için SARAÇOĞLU en belirgin belirtinin ishal vakalarının kişinin yaşaması olduğunu söyledi. Prof. SARAÇOĞLU öncelikle çölyak rahatsızlığından kurtulmak için glutensiz beslenilmesi gerektiğini belirten SARAÇOĞLU şifalı çörek otunun kullanılması gerektiği vurguladı.

Çölyak bitkisel kür yapılması ve uygulanması

İki üç çay kaşığı çörek otunu ( siyah çörek otu ) havan vasıtasıyla ezip sabaha akşam aç karnına bir iki yudum su ile 1 ay boyunca uygulayınız. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU çörek otu ile yapılan çölyak bitkisel tedavi kürünün düzenli bir şekilde kullanılması durumda başarı oranın çok yüksek olduğunun altını çizdi. SARAÇOĞLU başarı oranın kürü kullananlara %70 ile 75 arasında olduğu belirterek, glutensiz beslenmenin de şart olduğunu belirtti. Prof. Dr. SARAÇOĞLU kürü isteyenlerin bir buçuk aya kadar da çıkarabileceklerini belirti. Çölyak bitkisel tedavi hakkında hocamızın canlı yayında önerdiği kür tarifi videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Çölyak hastalığına faydalı şifalı bitkiler

Bazı bitkiler çölyak hastalığına faydalı gelmektedir bunlar katır otu, veronica bitkisi, altın otu, papatya çayı önerilmektedir. Özellikle veronica bitkisi gebelik döneminde çölyak hastalığına yakalan anne adaylarının tüketilmesinde hiç bir sakınca görülmeyen bir bitki çayıdır. Çölyak hastalığına iyi gelen bitkilerin yer aldığı TV programında buradan izleye bilirsiniz.

Şifalı bitkiler takipçileri sizler için çölyak hastalığına neden olan sebepleri, bitkisel tedavi yöntemleri ve iyi gelen şifalı bitkileri sayfamızda yer verdik. Glutensiz ürünler den uzak durarak çölyak hastalığına yakalanma riski düşürebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Alçıdan sonra diz kapağına masaj
Kaval Kemik Kırılmasına Bitkisel

Kaval Kemik Kırılmasına Bitkisel Kemik kırılması, kaval kemiği kırılması tedavisi, kaval kemiği kırılması iyileşme süreci, kaval kemiği kırığı ne kadar...

Kapat