Dizdeki kireçlenme bitkisel çözüm

Dizdeki kireçlenme bitkisel çözüm
12 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 5.824 kez okundu.
Dizdeki kireçlenme bitkisel çözüm

Dizdeki kireçlenme bitkisel çözüm; Kireçlenme genellikle 40 yaş ve üzerinde gözüken bir tür eklem rahatsızlığıdır. Kireçlenme cinsiyet gözetmeksizin kendini belde, boyunda, omuzda gibi eklemlerde gösterir. Kireçlenmenin en büyük belirtileri hareket kısıklığıdır. Bu yaşlılık belirtilerinden dolayı yaşanan kireçlenmedir birde alçıdan, kırıktan sonra yaşanan kireçlenme vak’aları vardır. Alçıdan sonra kireçlenme uzun süre eklemlerin hareketsiz kalmasından dolayı yaşanan bir hareket kısıklığıdır. Bu tür kireçlenmeler genellikle diz bölgesinden gözükmektedir. Ama kol dizinizde olsun ama bacak dizinizde olsun eğer ki uzun süre hareketsiz kaldıysa bu en az 1 ay veya daha fazla uzun süren süre diyebiliriz, kireçlenme yani hareket kısıklığı olması gayet normal bir durumdur. Prof.Dr. Ahmet Maranki ve Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocalarımızın bizlere önerdiği şifalı bitkiler ile hazırladığı bitkisel çözümleri sizler için bu makalemizde paylaştık. Şifalı bitkiler ile hazırlanan bu bitkisel çözüm yöntemini ister yaşlılık isterse alçıdan sonraki kireçlenme vak’aları için güven ile kullana bilirsiniz.

Yaşlılık’ dan dolayı dizdeki kireçlenme için bitkisel çözüm

Makalemizin başında belirttiğimiz gibi iki çeşit kireçlenme vardır. Sizlere ilk olarak yaşlılık dan dolayı kaynaklanan kireçlenme için bitkisel çözüm yöntemlerini paylaşacağız. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU diz bölgesindeki kireçlenme için şifalı bitki olarak çınar ağıcının yaprağı ile yapılana bitkisel çözümü önerdir. Dizdeki kireçlenme için bitkisel çözümü çınar yaprağı ile yapılan kür olduğu belirten SARAÇOĞLU kürün yapılışını ve uygulanışı bizler ile katıldığı bir tv. programında paylaştı.

Dizdeki kireçlenme için bitkisel kür

Kireçlenme için hazırlayacağımız kür için ihtiyacımız olan 2 adet derin yapraklı ( aşağıda resimde paylaştığımız gibi ) çınar yaprağıdır.

 

Dizdeki kireçlenme bitkisel çözüm

Dizdeki kireçlenme bitkisel çözüm

 

Çınar yaprağımız ile kürümüzü hazırlamak için 1 bardak suda 1 dakika kaynatmamız yeterli olacaktır. Şifalı bitkisel kürümüz hazır ve tüketmek için ise ılınmasını beklememiz gerekmektedir. Ilındıktan sonra 30 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere tüketmeliyiz.

Video

Alçıdan sonra kireçlenme için bitkisel çözüm

Alçıdan sonra yaşanan eklemlerdeki hareket kısıklığına kireçlenme denilmektedir. Bu tür kireçlenme için doktorunuz genellikle sıcak, soğuk su terapisi önermektedir. Sizlere bu terapiler den sonra kullanabileceğiniz bitkisel yağlar ile hazırlanan kürden bahsedeceğim, ihtiyacımız olan bitkisel yağlar;

 • 1/2 çay kaşığı zeytin yağ
 • 1 yemek kaşığı dolusu çörek otu yağ
 • 1 tatlı kaşığı limon yağ
 • 2 tatlı kaşığı biberiye yağ
 • 1 tatlı kaşığı kekik yağı

Bitkisel yağları temin ettiyseniz hazırlaması ve uygulanması çok kolay. Yapılması gereken bütün yağları bir kaseye koyup karıştırıp, daha sonra kireçlenen bölgeye sıcak terapiden sonra masaj yaparak sürmenizdir.

Lütfen: Sıcak su terapisi ve sonrasında bitkisel yağ masajını yaptıktan sonra mutlaka fizik hareketlerini uygulayınız!

 

Etiketler:

Dizdeki kireçlenme bitkisel çözüm Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Kadir Onay dedi ki:

  Kireçlenme k2 vitamini eksikliğinden kaynaklanan damarlarda kalsiyum birikmesi neticesinde oluşan bir rahatsızlıktır.
  Bu rahatsızlığın tedavisinde doğadaki en etkin,kalıcı,güvenilir çözüm Arı sütü dür.
  Arı sütü damarlarda % 50 ye kadar genişlemeye sebep olduğu için damar içinde biriken kalsiyumun kemik ve dişlere sevkini
  temin etmekte,bu rahatsızlıkta çok kısa sürede kalıcı tedavi sunmaktadır.
  Erzurum Ziraat Mezunu 34 yıllık Apiterapistim,ürün temini ve kullanım yöntemleri için 05324063215 ve 05050658499 nolu
  telefonlarımdan ve Whatsapp tan ulaşabilirsiniz.Saygılrımla.Kadir Onay

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
polikistik over bitkisel tedaviler
Polikistik Over Bitkisel Tedavi

Polikistik Over Bitkisel Tedavi Polikistik over sendromu kadın hastalıkların bir tanesidir. Tedavi edilmez ise ciddi sonuçlar doğurur. Polikistik over bitkisel...

Kapat