Dudak çatlaması bitkisel çözüm

Dudak çatlaması bitkisel çözüm
26 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.489 kez okundu.
Dudak çatlaması bitkisel çözüm

Dudak çatlaması bitkisel çözüm; Dudak kuruması ve çatlaması kış aylarında sıkça rastlanan cilt sorunlarından dır. Dudak çatlamasının nedenleri soğuk havalarda dudağımızı ıslatmamız, susuz kalma, B2 vitamin eksikliği en başta gelen dudak çatlama sebepleri dir. Bu durumların yanı sıra bazı durular da dudak çatlaması nedeni olabilir. Bu nedenler ise alerjiler, enfeksiyonlar ilaçlar, grip ve yüksek dereceli ateşli hastalıklar da dudak çatlaması neden olur. Dudak çatlaması tedavisi yapacağınız şifalı bitkiler ile mümkün olan bir cilt sorunudur. Evinizde yapacağınız basit yöntemler ile dudaklarınızı eskisi gibi güzel görünümüne getire bilirsiniz. Dudak bakımı için neler yapa biliriz.

Dudak Bakımı için Pratik Yöntem – 1 –

Dudaklarınıza bir miktar bal sürünüz ve yaklaşık olarak 10 – 15 dakika kadar dudaklarınız ballı bir şekilde bekleyiniz sonrasında parmak ucunuz ile ılık bir su ile hafifçe temizleyiniz. Dudak bal maskesini 2-3 gün boyunca günde 1 kez tekrarlayınız.

Dudak Bakımı için Pratik Yöntem – 2 –

Şifalı bitki yağları ile dudak çatlamaların dan kurtulunuz. Hindistan cevizi yağı kurumuş olan dudaklar için mucizevi bir bitkisel yağ dır. Soğuk ve kuru havalarda dudaklarınıza süreceğiniz hindistan cevizi yağı dudaklarınızı yumuşatacak ve bakım sağlayacaktır.

Dudak Bakımı için Pratik Yöntem – 3 –

Kuruyan ve çatlayan dudaklar için şifalı bitki salatalık. Salatalık maskesi ile yapacağınız şifalı bitki kür ile dudaklarınız eski sağlığına kavuşacaktır. Yapmanız gereken çok basit 1 adet salatalığı alıp kabuğunu soyunuz ve dudaklarınıza masaj yapınız. Çok kısa sürede dudaklarınızdaki değişimi göreceksiniz. Salatalık kürünü 3 gün boyunca üst üste kullanmanızı öneririz.

Dudak Bakımı için Pratik Yöntem – 4 –

Dudaklardaki çatlak ve kuruluk için şifalı bitkisel yağ zeytin yağı. Zeytin yağı sadece dudaklar için değil cildinizdeki bütün yaralar için tedavi edici özelliğine sahip harika bir bitkisel dir. Soğuk ve kuru havalarda dudaklarınıza saf zeytin yağı sürünüz böylede dudaklarınız nemli kalır çatlamaz ve varsa yaraları da tedavi eder.

 

Sitemizdeki diğer bitkisel yağlar ve özelliklerini öğrenmek için lütfen linki tıklayınız. Geçmiş olsun…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kolesterol düşüren bitki çayı
KOLESTEROL DÜŞÜREN BiTKiLER

KOLESTEROL DÜŞÜREN BiTKiLER Kolesterol düşüren bitkiler, Kolesterol düşücü bitkiler, Kolesterol düşüren bitki çayı, Kolesterol nasıl düşürülür, trigliserit, trigliserid, Kolesterol nedir ? Kısacası...

Kapat