Evde doğal sirke yapımı

Evde doğal sirke yapımı
15 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 10.263 kez okundu.
Evde doğal sirke yapımı

Evde doğal sirke yapımı sizlere bu makalemizde yer vereceğiz. Evde doğal sirke yapımını bizlere Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU kendi programında anlattı. Evimizde kolayca yapacağımız doğal sirke saçınızdaki kaşıntılardan, saç diplerindeki mantara ve hatta kulak içlerindeki mantara kadar bir çok cilt hastalıklarına şifa kaynağı olacaktır. Ayrıca hazırladığımız evde doğal sirke kadın hastalıklarına, soğuk algınlıklarına, baş ağrılarına, mide şikayetlerine iyi gelmektedir.

 

Evde doğal sirke yapımı

Evimizde kolayca yapacağımız doğal sirke yapımı için malzemelerimiz;

  • 1 Adet cam kavanoz
  • 3 veya 4 adet elma
  • 6 adet nohut
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay bardağı elma sirkesi ( aşılamak için )

 

evde doğal elma sirkesi yapımı

Evde doğal elma sirkesi yapımı

 

Yapılışı

Malzemelerimizi hazırladıysak doğal sirkimize yapmaya başlayabiliriz. Yıkadığımız doğal elmalarımızı yıkadıktan sonra 4 parçaya ayırıp cam kavanozumuzun içerisine atalım. Üzerine tuz, şeker, sirke ve nohutları ekleyiniz ve elmaların üzerine çıkacak kadar su ilave ediyoruz ve kavanozumuzun üzerine bir bez geçirip lastik ile ağzını kapatıyoruz. Hazırladığımı doğal elma sirkesini karanlık ortamda 15 – 20 gün bekletmemiz ve ara sıra kavanozumuzu sallamamız gerekmektedir. Doğal sirkemiz 15 – 20 gün sonra kullanıma hazır olacaktır.

 

Not: Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU evde doğal sirke yapımında en önemli etkenin temizlik ve hijyen olduğunu ve elma seçiminde hormonlu elma kullanılmaması gerektiğini belirtti.

Video

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
egzamaya bitkisel çözüm
Egzamaya karşı bitkisel çözüm

Egzamaya karşı bitkisel çözüm Egzamaya karşı bitkisel çözüm olarak Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU şifalı bitkiler den dut kürünü önerdi. Egzama her...

Kapat