Gastrit bitkisel tedavi

Gastrit bitkisel tedavi
11 Mart 2015 tarihinde eklendi, 66.928 kez okundu.
Gastrit bitkisel tedavi

Şifalı bitkiler ile gastrite ne iyi gelir, kronik gastrit tedavisi, gastritte iyi gelen bitkiler, çaylar, meyveler, içecekler ve gastrit bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bu bilgilerin yanı gastrit nedir, neden olur ve belirtilerini de yine sizler için aşağıdaki başlıklar altında paylaşacağız. Gastrit bitkisel tedavi yöntemlerini bizlere konusununda uzmanı Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU önerecek.

Gastrit nedir

Gastrit midenin iç yüzünde bulunan mukoza tabakasının iltihaplanmasıdır. Genellikle orta yaşlarda görünen bir rahatsızlıktır.

Gastrit ve Ülser Farkı

Gastrit ile ülser arasındaki fark, gastrit ülsere oranla daha yüzeysel bir hastalıktır. Fakat daha derinlere ilerlemesi durumunda ülser yapabilme riski vardır.

Gastrit Nedenleri

Gastrit nedenlerinin en belirgin sebebi kötü beslenme, alkol ve sigara kullanımıdır. Alkol ve sigara kullanımı mide üzerini tahriş ederek gastrit olma riskini yükseltir. Gastrit in bir diğer nedeni ise işe veya ev ortamında yaşadığınız stres dir. Stresli insanlarda mide asiti fazla salgılayarak mideye zarar verir.

Gastrit Belirtileri

Gastrit akut ve kronik olmak üzere ikiye ayrılır.

Kronik Gastrit Genellikle çok az kendini belirti eder. Belirtileri ise kanın üst tarafında ağrı, mide bulantısı ve kusma olarak kendini gösterebilir.

Akut Gastrit Akut gastrit ise midede yanma be basınç olarak ekseri kendini gösterir. En belirgin belirtilerinden bir tanesi ise aç karnına yaşanan mide ağrısıdır. Bulantı ve kusma kronik gastritte olduğu gibi akut gastritte de yaşanabilir. Kullandığınız ilaç ve alkol midede yara oluşmasına neden olabilir, bu yaraların kanaması sonucu kusarken kanlı kusma oluşabilir. Bunu önlemek için sizlere aşağıda önereceğimiz şifalı bitkileri kullanmanız gerekmektedir.

Gastrite iyi gelen bitkiler

 • Kahvaltıdan önce bir çay kaşığının ucu kadar hardal tohumunu ılık suyla içiniz.
 • Bal ve Keçiboynuzu tozunu karıştırıp her sabah aç karnına içmeniz midenizi rahatlatacaktır.
 • Patatesin suyunu sıkarak aç karnına içerseniz mideni rahatlar.
 • Yemeklerinizin üzerine bir tatlı kaşığı kadar keten tohumu katarsanız hem ağrılarınızdan hemde şişkinliğiniz den kurtulmuş olursunuz.
 • Kudret Narı Gastrit ve ülser tedavisi için bire birdir. Hakiki zeytin yağına kudret narını cam bir kavanoza koyunuz ve bir kaç gün beklettikten son her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı içiniz. ( İçimi biraz zordur ama etkilidir kendim denedim )
 • Meyan Kökü Gastrit tedavilerinde olumlu sonuçlar alınmıştır, kullana bilirsiniz.
 • Yemeklerden sonra nane veya papatya çayı tüketiniz.
 • Bir bardak kaynar suya civan perçemi koyun 10 dakika demleyin günde bir kaç bardak tüketiniz.
 • Bir bardak kaynar suya 6 gram ufalanmış ebegümeci koyun 10 dakika demleyin günde 3 bardak tüketiniz.
 • Bir bardak suya 5 veya 10 gram sarı kantaron konularak 10 dakika demlenir. Öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 bardak içilir. Sarı kantaron sizi rahatlatır ve ağrılarınızı giderir.

Gastritte iyi gelmeyen gıdalar

Gastrit bitkisel tedavi

Gastrit bitkisel tedavi

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU gastrite yaramayan gıdaları ( asisitik yapan gıdalar ) bizler ile paylaştı, özellikle süt, peynir, yumurta kesinlikle tüketilmemesi gerektiğini meyveler ‘den incir, kayısı, elma ve limonlu su tüketmesinin faydalı olacağının da altını çizdi.

Gastrite bitkisel tedavi yöntemleri

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU gastrite iyi gelen bitkilerden sonra bizlere gastrit bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsetti. SARAÇOĞLU  gastrite tedavi edici özelliği olan aynı safa bitkisi ile yapılan çayın tüketilmesini önerdi. Diğer adının portakal nergisi olan bitkisel çayı yapmak için, 5-6 gr bir bardak suda kaynatıyorsunuz ve ılındıktan sonra suyunu tüketiyorsunuz. İlk bir hafta günde iki defa tüketilmesi sonrasında günde bir defa tüketilmesi önerilmektedir. Gastrit bitkisel tedavi yöntemlerini anlatan, sizler için hazırladığımız videoyu izlemek için lütfen burayı tıklayınız.

Etiketler:

Gastrit bitkisel tedavi Konusuna 16 Yorum Yapıldı
 1. Kadir dedi ki:

  Erzurum Ziraat mezunu
  33 yıldır Doğal Ürünler ve Apiterapi ile uğraşıyorum.
  Yaptığım Apiterapi karışımlarlaOrganik sertifikalı bal,polen,propolis,arı sütü.) tıbbın tüm imkanlarını tüketen yüzlerce ülser,gastrit,reflü,hemeroid hastalarının kalıcı olarak iyileştiklerine bizzat şahit oldum,bu hastalıkların pençesinde kıvranan hastalrın böyle etkin ve kalıcı tedavi yönteminin varlığından haberdar olmalarını istedim..4 yıl süren
  çalışmalarım
  neticesinde Propolisi alkol dışında
  doğal olarak eriyik haline getirmeyi başardım,şu anda bu ürün itü de laboratuvar testlerine tabi tutulmakta, üretim izni,
  patent,isim tescili gibi konularla uğraşıyorum,Herkese geçmiş
  olsun.Acil ihtiyaç duyanlara yardımcı olabilirim..05050658499,,, 05324063215

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ayakyanmasınedeni
Ayak Yanması Uyuşması Bitkisel Tedavi

Ayak Yanması Uyuşması Bitkisel Tedavi Şifalı bitkiler ile ayak altı, tabanında yanma ve uyuşma nedenleri ve nasıl tedavi edileceğinden bahsedeceğiz....

Kapat