Göz Mikrop Kapması Bitkisel Tedavisi

Göz Mikrop Kapması Bitkisel Tedavisi
29 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 24.307 kez okundu.
Göz Mikrop Kapması Bitkisel Tedavisi

Göz mikrop kapması bitkisel tedavisi ile basit ve pratik yollar ile mikroplardan arındırabileceğimiz bir yöntemdir. Şifalı bitkiler sitemizde sizler için göz mikrop kapması nedenleri ve göz mikrop kapmasında nasıl gözümüzü dezenfekteye edebiliriz bunlardan bahsedeceğiz. Gözümüze herhangi bir yabancı cisim kaçtığında ne yapmamız gerekiyor ve gözümüzün çapaklanması ve iltihaplanması durumunda ne yapmamız gerekiyor hepsini Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU bizler için sunduğu programda paylaştı.

Göz Mikrop Neden Kapar

Gözümüze bir çok nedenden dolayı mikrop kapabilir, bunlara örnek vermek gerekir ise gözümüze her hangi bir cisim kaçması, kirli ellerimiz ile gözümüzü silmek, kirli ortamlarda bulunmak vs. mikrop içeren bütün ortamlarda bulunmamız gözlerimizin mikrop kapması için yeterli bir nedendir. Özellikle hastane ortamlarda bulunanlar gözlerine enfeksiyon kapması sonucunda göz hastalıklarına yakalanma riski yüksek kişilerdir. Peki gözümüze mikrop kaptığını nereden anlarız.

Göze Mikrop Kapması Nasıl Anlaşılır

Bir çok göz hastalığı vardır, bunların başında göz kurulu, glokom, katarak bunların başında gelmektedir. Bu göz hastalıkların bazıları yaş ile bazıları da gözün mikrop kapması ile zamanla meydana gelmektedir. Özellikle gözlerin aşırı şekilde çapaklanması gözlerin mikrop kapmasının bir başlangıcı da olarak algılanabilir. Gözlerinize mikrop kapmasının bir başka belirtisi de aşağıda resimdeki gibi gözükmektedir.

Göz Mikrop Kapması Bitkisel Tedavisi

Göz Mikrop Kapması Bitkisel Tedavisi

Resimde gözüktüğü gibi mikrop kapan her iki gözde kızarıklık ve şişmeler mevcuttur. Bu tür ilerlemiş bir durumda lütfen bir göz doktoruna gözükün. Peki ilerlememiş bir göz mikroplanma durumunda ne yapmamız gerekiyor.

Göz Çapaklanması ve Mikropları Dezenfekte Edici Bitkisel Yöntem

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU özellikle gözlerde çapaklanma seviyesindeki gözler için gözü mikroplardan arındırıcı çok kolay ve pratik bir yöntemi bizler ile paylaştı. Günlük hayatta tükettiğimiz çayın harika bir antibakteriyel olduğunu belirten SARAÇOĞLU yapılacak olan müdahale ile gözlerin mikroplardan arınacağını katıldığı programda bizler ile paylaştı. Aşağıdaki resimdeki gibi demlenmiş ve soğumuş olan çay ile bir pamuk vasıtası ile kirpiklerimizi dezenfekte edip mikroplardan kurtulabiliriz.

göz çapaklanması bitkisel tedavi

göz çapaklanması bitkisel tedavi

Şifalı bitkiler sitemizde sizler göz çapaklanaması ve göz mikrop kapması bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgiler paylaştık, geçmiş olsun…

Youtube video

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
göz çapaklanması bitkisel tedavi
Göz Çapaklanması Bitkisel Tedavi

Göz Çapaklanması Bitkisel Tedavi Çocuklarda göz çapaklanması şifalı bitkiler ile tedavi edilebilen bir göz hastalığıdır. Göz çapaklanması bitkisel tedavi yöntemini...

Kapat