Hazımsızlık bitkisel tedavi

Hazımsızlık bitkisel tedavi
7 Mart 2015 tarihinde eklendi, 13.895 kez okundu.

Hazımsızlık bitkisel tedavi

Mide şişkinliği, gastrit ve hazımsızlık bitkisel tedavi yöntemlerini şifalı bitkiler sitemizde sizler için paylaştık. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ’ nin hazırladığı kür tarifi ve hazımsızlık nedenlerini aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

Hazımsızlık ve şişkinlik nedir, neden olur, belirtileri nelerdir

Hazımsızlık bitkisel tedavi

Hazımsızlık bitkisel tedavi

Hazımsızlık ve şişkinlik genellikle orta yaşlarda kendini gösteren kısacası bir sindirim problemidir. Hazımsızlık ve şişkinlik belirtileri karın bölgesinde dolgunluk, basınç, ağrı, mide yanması, geğirme, gerginlik gibi şikayetler ile kendini gösterir. Bir sindirim rahatsızlığı olan hazımsızlık için genetik bir çok nedini vardır. Yemeklerden hemen sonra kendini gösteren hazımsızlık başlıca nedeni ise genellikle safra kesesi yetmezlikleri, yemek borusu hastalıkları, gastritler, mide kanseri ve mide ülseri dir. Hal içinde hazımsızlık ile kabızlık birbirine karıştırılmaktadır. Kesinlik ile hazımsızlık kabızlık değildir. Hazımsızlık bitkisel tedavi yöntemleri aşağıdaki gibidir.

Hazımsızlık için Nane Yaprağı ve Frenk Tohumu

Yemeklerden hemen sonra yapacağınız bu şifalı bitkisel kür ile mideniz ve sindirim sisteminiz rahatlayacak ve güzel bir gece geçirmenize yardımcı olacaktır, malzemelerini aktarlardan kolayca temin edeceğiniz hazımsızlık kürü yapımı ve uygulanışı oldukça kolaydır, bu şifalı kürü lütfen yemeklerden sonra taze olarak yapıp içiniz.

Malzemeler

 • Bir tutam papatya
 • Bir tutam funda yaprağı
 • Bir tutam yeşil çay
 • Bir tutam sinemaki
 • Bir tutam rezene
 • Bir tutam anasom

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Hazırladığımız malzemeleri kaynar bir bardak suyun içine atalım, bir kaç dakika tahmini 3 veya 5 dakika bekledikten sonra kürü süzüp, akşam yemeklerinden sonra hiç bir katkı ilave etmeden tüketelim.

Hazımsızlık için Bitkisel Çay

Şişkinlik bitkisel tedavi

Şişkinlik bitkisel tedavi

Hazımsızlık bitkisel tedavi yöntemleri yanı sıra mide rahatsızlığı çekenler için bitkisel çay önerilerimizde olacaktır. Siyah çay yerine gündelik hayatlarınızda aşağıdaki bitkisel çayları tüketerek mide şişkinliği, gastrit gibi rahatsızlıklarından zaman içinde kurtulabilirsiniz.

 • Nane çayı
 • Sarı papatya çayı
 • Yeşil çay
 • Rezene çayı
 • Zencefil ( Yemeklerden sonra bir tutam zencefil yemek sizi rahatlatacaktır )
 • Bal ve Tarçın hazımsızlığa iyi gelir özellikle kestane balı
 • Kimyon vücudunuzdaki gazı giderdiği için hazımsızlığın da önüne geçer.

İbrahim SARAÇOĞLU şişkinlik, gaz bitkisel tedavi önerileri

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU şişkinlik ve gaz problemi çekenler için önerilerde bulundu. SARAÇOĞLU özellikle mide şişkinliği çekenlerin yemeklerden sonra meyve ve tatlı tüketmemeleri gerektiğinin altını çizdi. Meyve ve tatlıların yemekten en erken 2 saat önce tüketilmesi gerektiğini belirten SARAÇOĞLU gastrit ve ülseri olmayanlarında şişkinlik çektikleri zaman yarım bardak suya 2 yemek kaşı limon sıkılarak tüketmesi gerektiğini belirtti. Ayrıntılı videomuzu izlemek için lütfen burayı tıklayınız.

Etiketler:Hazımsızlık bitkisel tedavi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Suna Dumankaya Saç Dökülmesi Formülü

Suna Dumankaya Saç Dökülmesi Formülü Suna Dumankaya saç dökülmesi formülü 'nü katıldığı bir TV programında bizler ile paylaştı, saçlarınız ve cildiniz için pratik...

Kapat