HEMOROiD BiTKiSEL TEDAVi

HEMOROiD BiTKiSEL TEDAVi
27 Mart 2015 tarihinde eklendi, 6.815 kez okundu.
HEMOROiD BiTKiSEL TEDAVi

HEMOROiD BiTKiSEL TEDAVi; Hemoroid, bir diğer adı ise basur veyada mayasıl, makat etrafındaki toplardamar yumağının gevşemesi ve meme şeklinde dışarı sarkmasıdır.

Dışarı sarkmış bu damar yumakları kırmızı ve mor renktedir. Sık sık kanamaya sebep olur. Kanamanın sebebi bu damarların tahrip olması sonucu delinmesidir.
Hemoroid bir diğer adıyla basur genellikle fazla oturmaktan, fazla acı yemekten, aşırı stresten ve kabızlıktan ötürü meydana gelir.

Uzmanlar, tüm acı baharatların hemoroid üzerinde olumsuz etkiler meydana getirdiğini; safran, nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule ve gülsuyunun ise basur tedavisi için faydalı olduğunu belirtiyor.

İşte sizlere bitkisel kürler ;

 

Hemoroid (Basur) Tedavisi 1

1 bardak kaynar su içine 10 gram siyah üzüm yaprağı konur ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu basur küründen günde 2 bardak hazırlanıp içilir.

Hemoroid (Basur) Tedavisi 2

Semizotu lapa haline getirilir. Lapa haline getirilen semizotu hemoroid üzerine konulup bir süre bekletilir.

Hemoroid (Basur) Tedavisi 3

4 bardak soğuk su içine 4 tatlı kaşığı ufalanmış çobançantası ve bu karışım 8 saat bekletilir. Bekletilen karışım 1 gün içerisinde tüketilmelidir. Ayrıca çobançantası kaynatılır ve bu su ile basur yıkanır.

Hemoroid (Basur) Tedavisi 4

Saf zeytinyağı ısıtılır. Sabahları bu ısıtılan zeytinyağı küründen aç karnına 50 gram kadar içilir. Zeytinyağı kürüne birkaç gün devam edilir.

Hemoroid (Basur) Tedavisi 5

1 bardak kaynar suyun içine 1 tutam ince doğranmış maydanoz ilave edilir ve bu karışım 5-10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynayan maydanoz kürü 20 dakika demlenmesi için bekletildikten sonra bu kür ile basurlu bölge bolca ıslatılır.

Geçmiş olsun…

Etiketler:

HEMOROiD BiTKiSEL TEDAVi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
KIL DÖNMESİNE ŞİFALI BİTKİLER
KIL DÖNMESi

KIL DÖNMESi Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi, Kıl dönmesi neden olur, Kuyruk sokumu kıl dönmesi, bacakta kıl dönmesi, Kıl dömesi Kıl...

Kapat