ibrahim saraçoğlu boy uzatma kürü

ibrahim saraçoğlu boy uzatma kürü
1 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 7.475 kez okundu.




ibrahim saraçoğlu boy uzatma kürü

Bir çok boy uzatma yöntemleri vardır. Boy kısalığının da bir çok nedeni vardır. Bu makalemizde siz değerli takipçilerimiz için boy kısalığı nedenleri ve şifalı bitkiler ile boy uzatma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Makalemizin başlığından da anlayacağınız gibi boy uzatmak için ne yemeliyiz, boy uzatmak için nasıl beslenmeliyiz bu sorunun cevabını Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocamızdan videosu ile birlikte sizler ile paylaşacağız. Özellikle gelişim çağındaki çocukların boylarının uzaması için önereceğimiz kür ile kesin sonuç alacaksınız. Boy uzatma hareketlerini çocuklarınıza uygulayamayacağınız için doğru beslenme ile çocuklarınızın boyunun kısa kalması kader olamayacak. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU boy uzatma kürünü anlatmaya geçmeden önce, boy kısalığının nedenlerinden bahsetmek istiyoruz.

Boy kısalığı nedenleri

Büyümeyi etkileyen bir çok faktörler vardır. Büyümeyi engelleyen en başlıca nedenlerden bir tanesi de hormon hastalıklarıdır. Büyüme hormonu dışında büyümeyi etkileyen faktörler ise;





 • Anne ve babanın boyları; Genetik ( irsi ) faktörler çocuğun boyunun uzunluğu veya kısalığını büyük oranda etkileyen faktörlerdir. Anne ve babanın ikisinde boyu kısa ise çocuğun boyunun kısa olma olasılığı çok fazladır.
 • Beslenme; Çocuğun boyunun etkileyen bir diğer öneli faktör ise düzgün ve dengeli beslenmedir. Eğer ki yetersiz besleniyor ve ilk 6 ay anne sütü emmiyor ise çocuğunuzun boyunun kısa olması sürpriz olmayacaktır.
 • Psikoloji; Stresli bir çalışma hayatınız veya öğrenim programınız var ise buda boy kısalığının nedeni olabilir

Boy kısalığının birde kronik olan hastalıklarda bağlana bilir bu hastalıkları saymamız gerekir ise;

 1. Kromozom kaynaklı hastalıklar
 2. Bağırsak hastalıkları
 3. Karaciğer hastalıkları
 4. Kalp hastalıkları
 5. Böbrek hastalıkları
 6. Kan hastalıkları
 7. Şeker hastalıkları ( Tip 1 )
 8. D vitamini eksikliği
 9. Hipofiz bezi eksikliği
 10. Kemik ve kıkırdak hastalıkları

Boy kısalığı nedenlerini başlıklar ile öğrendik, sıra geldi Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU boy uzatma kürüne

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ibrahim saraçoğlu soğan kürü
ibrahim Saraçoğlu kuru soğan kürü

ibrahim Saraçoğlu kuru soğan kürü Şifalı bitkiler sitemizde sizlere bu makalemizde Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU 'nun bir çok kadın hastalıklarına mucizevi şekilde...

Kapat