ibrahim saraçoğlu öksürük

ibrahim saraçoğlu öksürük
6 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 6.295 kez okundu.
ibrahim saraçoğlu öksürük

Özellikle kış aylarında sıkça yaşanan öksürük için Prof.Dr. ibrahim Saraçoğlu öksürük kürlerini sizler ile bu makalemizde paylaşacağız. Öksürüğün bir çok nedeni vardır. Bu nedenleri de yine bu makalemizde sizler ile paylaşacağız. Öksürük bazen geceleri kendilerini gösterir ve uyku kalitesini bozar. Geceleri öksürük nedeni çoğu zaman balgam dır. Şahsen kendim de ara sıra geceleri bu sorunu yaşarım. Geceleri balgamdan dolayı gözüken öksürük için sizlere kendimin de uyguladığı ” keçi boynuzu ” kürünü öneririm. Geceleri çocuklarda görünen öksürük içinde keçi boynuzunu çocuklarınıza tükettiniz. Keçi boynuzu harika bir balgam sökücüdür. Ben şahsen gündüzleri bir veya iki adet keçi boynuzunu aç olarak tükettiğim zaman çok mükemmel bir şekilde nefes almamın değiştiğini ve balgam söktürücü özelliğini gördüm. Keçi boynuzu ayrıca tüketildiğinde akciğerlerimiz içinde mükemmel bir şifalı bitkilerdendir. Öksürük başka nedenleri de elbette vardır. Bunlar kronik ve akut olarak ikiye ayırabiliriz. Peki kronik öksürük ve akut öksürük nedir.

 • Akut Öksürük; Akut öksürük kış aylarında soğuk algınlığından dolayı aniden başlayan gripten veya sinüs ten kaynaklanan enfeksiyon bazlı bir öksürüktür.
 • Kronik Öksürük; Uzun süre sürebilen ve genellikle sigaradan veya reflü, astım gibi sebeplerden dolayı görünen öksürük çeşidine denir.

Öksürük bir tür refleks tir. Vücudun solunum yolu koruması da diyebiliriz. Solunum yollarında herhangi bir tahriş veya problemde vücudumuz oto kontrolü öksürük sistemini devreye sokar ve solunum solunum yolunu temizlemek amacı ile sorunun ciğerlerimize nüfus etmemesi için öksürüğü devreye sokar ve dışarı atılmasını sağlar.

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hem boğazda tahriş ve hemde mikroplardan dolayı öksürükler için bizler ile iki tane kür paylaştı. Bu kürlerin yapılması ve uygulanması gerçekten çok kolay ve maliyeti çok ucuz.

İbrahim Saraçoğlu boğaz tahrişi için öksürük kürü

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu özellikle kış ayalarında yaşanan boğaz enfeksiyonların dan dolayı öksürükler için lavanta çiçeğinden yapılan kürü önerdi. Lavanta çiçeği kürü yapılması ve uygulanması çok kolay yapmanız gereken bir avuç lavanta çiçeğini bir tencerenin içerisine bir buçuk veya iki bardak su ilave ettikten sonra ağzı açık bir şekilde kaynatın ve tencere ile birlikte oturduğunuz odaya koyunuz. Lavantanın o harika kokusu hem evinizdeki mikropları öldürecek hemde boğazınızın inanılmaz şekilde rahatladığınızı göreceksiniz. Bu kürü eğer ki yatak odanızda yapar iseniz daha rahat uyumanızı da sağlayacaktır. Lavanta çiçeğini evinizde bakarak ta odanızın havasını mikroplardan arındırabilirsiniz. 

ibrahim saraçoğlu öksürük için şifalı bitkiler

ibrahim saraçoğlu öksürük için şifalı bitkiler

Şimdi sıra üst solunum yolu enfeksiyonları ( grip ) için bulunmaz bir şifalı bitkisel küre geldi. Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu öksürük isimli makalemizde sizlere bu rahatsızlık için bulunmaz bir nimet olan ” soğan kürü ” nü anlatacağız.

İbrahim SARAÇOĞLU öksürük ve Grip için  ” Soğan ” Kürü

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU öksürük ve grip için soğan kürünün bulunmaz bir şifa kaynağı olduğunu katıldığı programda bizler ile paylaştı. Soğan kürü sadece öksürük için değil bütün kadın hastalarına şifalı bir kür dür. Miyom, polikistik over, çikolata kisti, adet düzensizliği, rahim duvarı kalınlaşması, menopoz gibi bir çok hastalığa şifalı bitkisel kür dür. Soğan kürü yapılması ve tüketilmesi çok kolay bir kür dür. Soğan kürünü yapmanız için orta boy bir soğanı ince kabuklarını soyduktan sonra dört veya beş parçaya ayırdıktan sonra bir buçuk barda suda 5 dakika ağzı kapalı şekilde kaynatın ve ılıktan biraz daha sıcak kıvamda tüketiniz.

Not: Mide rahatsızlıkları olanlar soğan kürünü tüketmesi önerilmez!

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU Öksürük tedavisi izle

Geçmiş olsun..

Etiketler:

ibrahim saraçoğlu öksürük Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Kadir Onay dedi ki:

  Öksürük,bağışıklık sisteminin,vücuttaki çeşitli rahatsızlıklara verdiği bir cevaptır.Temelinde
  enflamasyonel (iltihabi) ve enfeksiyonel rahatsızlıklar vardır.Öksürük için doğada sayısız faydalı doğal ve sentetik ilaç mevcuttur,
  fakat kesin,kalıcı,yanetkisiz ve güvenilir tedavi Dünyanın en güçlü antibiyotiğinden daha güçlü olan Propolis le mümkündür.Propolis;
  öksürük,sinüzit,alerjik rinit,faranjit,bademcik iltihabı gibi solunum sistemi ile ilgili tüm hastalıklarda doğadaki en üstün,en etkin
  çözümdür.
  Erzurum Ziraat mezunu 34 yıllık Apiterapist ve İmmunoterapistim.Organik sertifikalı Propolis temini,kullanım
  yöntemleri ve İmmunoterapi ile bağırsak florasındaki yararlı bakteri dengesinin,normalize edilerek,bağışıklık sisteminin
  güçlendirilmesi için 05050658499…05324063215….Nolu telefonlarım ve Whatsapp tan ulaşabilirsiniz…Selamlar.Kadir Onay

Sayfa başına git