ibrahim saraçoğlu saç dökülmesi

ibrahim saraçoğlu saç dökülmesi
2 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 5.778 kez okundu.
ibrahim saraçoğlu saç dökülmesi

ibrahim saraçoğlu saç dökülmesi; Özellikle hamilelikte saç dökülmesi nedenleri ve hamilelikte yaşanan diğer sağlık problemleri için tüketmeniz gereken besinleri sizler ile paylaşacağız. Saç dökülmesi nedenlerin başında gelen demir eksikliğini nasıl giderebiliriz ve sizler için şifalı bitkiler ile hazırlanan doğal saç boyası nasıl yapılır ve yine şifalı bitkiler ile saç maskesini bu makalemizde Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Bitki ve Güzellik Uzmanı Suna DUMANKAYA nın paylaşımları ile anlatacağız. Saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır. Erkek olsun bayan olsun saç dökülmesi herkes de görülebilir. Peki saçlarımız neden dökülür?

Saç dökülmesi nedenleri

Bakımsız saçlar dökülmeye mahkum olan saçlardır. Bay olsun bayan olsun görülen saç dökülmesinin nedenlerinden en önde gelenleri bakımsızlıktandır. Bunun için saçların düzenli bir şekilde yıkanması ve doğru bir saç şampuanı çok önemlidir. Diğer bir başka saç dökülmesi nedeni olarak ta saçlarımıza uyguladığımız içeriği kimyasallar ile dolu olan saç bakım ürünleridir. Erkek olsun bayan olsun saçlarımıza kesinlikle kalitesiz hiç bir ürünü kullanmayalım. Bunların dışında diğer saç dökülme nedenleri ise;

  • Yetersiz beslenme; Makalemizin başında belirttiğimiz gibi yetersiz beslenme özellikle D vitamini eksikliği saçlarınızın dökülmesi için başlıca nedenlerdendir. D vitamini eksikliğini sadece gıdalar ile değil güneş ile de sağlayabilirsiniz. Özellikle uzun zaman kapalı alanda kalmış kişiler D vitaminini gıdalar ile yeterince alamıyor ise üstüne bir de güneşten yoksun olmak saçların dökülmesi için bir neden olabilir. Hamile bayanlarda saç dökülmesinin nedenlerinden bir tanesidir güneşten yoksun olmak. Hamile bayanlar yeterince beslenmez ise bebekleri ihtiyaç duydukları vitamin ve proteinleri annelerinden sağlamakta oldukları için hamilelikte saç dökülmesi görüne bilir. Özellikle anne adayları çinko, bakır, amino asit lizin eksikliğine çok dikkat etmelidir.
  • Hormonsal Dengesizlikler; Hamilelikte saç dökülmesinin bir diğer nedeni ise hormonsal değişiklerin yaşanmasıdır. Kadınlarda Polikistik over sendromu hormon değişikliğine yol açabilir. Sitemizde yer alan Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ‘na ait soğan kürü ile polikistik over sendromundan ameliyatsız kurtulabilirsiniz.
  • Doğum kontrol hapları; Doğum kontrol hapları hormon değişikliği yaşatacağı için saç dökülmesine neden olabilir. Özellikle sürekli olarak doğum kontrol ilaçları kullananlarda kadın hastalıkları kullanmayanlara oranla daha fazla gözükmektedir.
  • Yoğun Stres; İş veya ev hayatında yaşamış olduğunuz yoğun bir stres saç dökülmesine neden olabilir. Yoğun baskı ve stres altına bulunanların doğa yürüyüşleri ve sosyal etkinliklere önem vermeleri önerilir.

Saç dökülmesini etkileyen bu faktörlerin dışında birde çeşitli deri hastalıklardan dolayı saç dökülmesi gözükmektedir bunlar;

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ibrahim saraçoğlu boy uzatma kürü
ibrahim saraçoğlu boy uzatma kürü

ibrahim saraçoğlu boy uzatma kürü Bir çok boy uzatma yöntemleri vardır. Boy kısalığının da bir çok nedeni vardır. Bu makalemizde...

Kapat