ISIRGAN OTUNUN SAÇA FAYDALARI

ISIRGAN OTUNUN SAÇA FAYDALARI
27 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.242 kez okundu.
ISIRGAN OTUNUN SAÇA FAYDALARI

Isırgan otunun saça faydaları; Isırgan otu ve faydaları saymakla bitmeyen harika bir şifalı bitki dir. Akciğer Kanseri, Şeker Hastalığı, Romatizma, Kan Temizleyici, Saç Kepeği, Kuyruk Sokumu İltihabı dahil bir çok hastalık için şifalı bir bitkidir. Isırgan otu bu özellikleri sayesinde şifalı bitkiler kategorisinden üst sıralarda yerini almıştır. Isırgan otunun faydalarını Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU katıldığı özel bir tv programında bizler ile paylaştı. SARAÇOĞLU ısırgan otunun akciğer kanserine dahi iyi gelen bir bitki olduğunu, bu şifalı bitkiden faydalanmak için önemli olan kürü doğru hazırlanıp uygulanmasının önemini belirtti.

 

ISIRGAN OTUNUN FAYDALARI

Akciğer Kanseri : Akciğer kanserine yakalanmış ve başlanma evresinde olanlar için şifalı bitki olan ısırgan otunu ebegümeci otu ile birer tutam karıştırıp 5 dakika kaynatıp çayının içilmesi gerekilmektedir.

Şeker Hastalığı : Bu şifalı bitkinin sadece çayını demleyip kullandığınız zaman sizleri şeker hastalığında koruyucu bir özelliği bulunmaktadır.

Romatizma : Bu şifalı bitkinin lapasını yapıp romatizmal bölgenin üzerine tülbentle sarılıp konulduğunda hem ödemi alacak ve hemde ağrılarınızı sonlandıracaktır. Lapasını yapmanız için 5 dakika boyunca bir 3 yemek kaşığı kurutulmuş ısırgan otunu kaynatınız soğuyunca tülbente sarıp romatizmalı bölgeye uygulayınız.

Kan Temizleyici : Çayını demleyip tüketildiğinde vücudumuzdaki kanı mikroplardan temizleyen bir bitkidir.

Saç Kepeği : Saçlarınızdaki kepek sorunu ve saçlarınıza parlaklık vermek isteyenler için harika bir şifalı bitkidir. Yapmanız gereken banyodan sonra ısırgan otunun suyu ile saç diplerini ve saçınızı bu bitki suyu ile ıslatmanız yeterli olacaktır. Bir tutam ısırgan otunu 5 dakika kaynan suyu soğuyunca saçlarınıza uygulayınız, hepsi bu kadar basit.

Kıl Dönmesi & Kuyruk Sokumu İltihabı : Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ısırgan otunun kuyrul sokumu ve kıl dönmesi için muhteşem bir şifalı bitki olduğunu belirtti. Yapılması gereken 3 yemek kaşığı kurutulmuş ısırgan otunu az bir su ile 5 dakika boyunca kaynatınız lapamız hazır sonrasında tülbente sarıp kuyruk sokumundaki iltihaplı bölgenin üzerine gelecek şekilde koyunuz ve 20 dakika bu şekilde bekleyiniz. Bu harika kür derinizi inceltecek ve iltihabın akmasını sağlayacaktır. İltihap aktıktan sonra cımbızın ucunu yakın ve rahatsızlık veren o kılı çekiniz.

 

Videomuz

Geçmiş olsun…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
tüy dökücü bitkiler
Tüy dökücü bitki

Tüy dökücü bitki Tüy dökücü bitki, istenmeyen tüylere bitkisel çözüm arayanlara alternatif tıp olan şifalı bitkiler ile nasıl kurtulacağınızı sizler ile bu...

Kapat