iştahsızlık Bitkisel Tedavi

iştahsızlık Bitkisel Tedavi
16 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 23.374 kez okundu.
iştahsızlık Bitkisel Tedavi

Özellik ile Çocuklarda ve bebeklerde görünen iştahsızlık için şifalı bitkiler den bahsedeceğiz. Kilo almak istiyorum diyenler iştahsızlık bitkisel tedavi yöntemlerini Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ ‘nin bitkisel kürleri ile çözüm bulacaksınız. Kilo aldırıcı haplara, ilaçlara başvurmadan önce lütfen sizler için yazdığımız makalemizi okuyunuz. İlk olarak iştahsızlık bitkisel tedavi yöntemine geçmeden önce iştahsızlık nedenleri neler olduğuna bir bakalım.

İştahsızlık Nedenleri

iştahsızlık bitkisel tedavi

iştahsızlık bitkisel tedavi

İştahsızlık sadece çocuklarda veya bebeklerde görünen bir vak’a değildir. Yetişkinlerde dönemler halinde iştahsızlık yaşayabilirler bunun bir çok nedeni vardır. İştahsızlığın nedenlerin başında mevsim geçişleri, aile içi sorunlar, üst solunum yollarında yaşanan enfeksiyonu başlıca nedenlerindendir. Çocuklarda iştahsızlığın en büyük nedenlerinden biride mide bağırsak enfeksiyonu dur. Siz farkında olmasanız bile çocuklar virüsler tarafından senede 8-9 defa enfeksiyona yakalanırlar. Bu durum sonucunda çocuklarda kısa sürede iştahsızlık yaşanmaktadır. Eğer ki çocuğunuzda uzun süre iştahsızlık yaşanıyorsa bunun bir diğer nedeni olan büyüme problemleri veya daha ciddi problemler olabilir. Böyle uzun süren iştahsızlık durumlarında mutlaka konunun uzmanı bir hekime gidilmesi gerekmektedir. Çocuklarda iştahsızlık dönem dönem görünmesi gayet normaldir. Çocuklarınız iştahlarını yaz aylarında iseniz parklarda aktivitelere katılması iştahlarını açacaktır, eğer ki havuz veya deniz yüzme imkanınız varsa buda çocuklarınızın iştahlarını açmak için yeterli olacaktır.

Bebeklerde iştahsızlık nedenleri

Bebeklerde iştahsızlığın en büyük nedeni burun tıkanıklığıdır. Bebeklerde sık sık görünen burun tıkanıklarından dolayı emerken burundan nefes dolaşımı olmayacağı için bebeğiniz emmeyi ret edebilir. Bebeğinizin burnu tıkalı ise, serum fizyolojik hazırlaya bilirsiniz.

Tıkanık bebeğin burunu açmak için serum fizyoloji hazırlanması

Bebeklerin burunları sık sık tıkanması görünmektedir bunu çok basit bir hazırlayacağınız serum ile doğal olarak çözebilirsiniz. Yapmanız gereken 1 bardak suyu cezvede kaynatın. Tam kaynamaya başladığı zaman çay kaşığının ucu ile tuzu suya karıştırın. Soğuyunca da, çocuğunuzun burnuna damlatın. Şimdi sıra iştahsızlık bitkisel tedavi yöntemlerine geldi, Prof.Dr.İbrahim SARAÇOĞLU’ nun önerdiği kürler ile iştahsızlık için şifalı bitkiler nelerdir aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

İştah Açıcı Şifalı Bitiler

Siz değerli şifalı bitkiler ziyaretçilerimiz için 3 ayrı şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel kür önerisinde bulunacağız. İstediğiniz kürü damak tadınıza göre deneyebilirsiniz.

İştah Açıcı Şifalı Bitkisel Kür -1- 

İlk iştah açıcı bitkisel kürü yapmak için ihtiyacımız olan şifalı bitkiler kınakına, şeker ve su ‘dur. İştah açıcı bitkisel kür yapılışı oldukça basittir.

Bitkisel Kür Yapılışı

Dört bardak suya 20 gram kınakına koyun. Üzerine 2 çay bardağı dolusu şeker ekleyerek 20 dakika kaynatın. Sonra temiz bir şişeye süzün, günde 3 kere ikişer çorba kaşığı    için. Çocuklara günde 2 kere birer Kahve kaşığı verilir.

İştah Açıcı Şifalı Bitkisel Kür -2- 

İkinci iştah açıcı bitkisel tedavi kür yapımı için ihtiyacımız olan şifalı bitkiler olarak Melisa ‘ ya ihtiyacımız olamakta dır. Melisa yı bütün aktarlardan kolayca temin edebiliriz.

Bitkisel Kür Yapılışı

Dört bardak suya 1 tutam (10 gr) kadar melisa ilave edin ve 15 dakika kaynatın, temiz bir şişeye süzün. Günde 3 kere, birer kahve fincanı olacak şekilde tüketiniz.

İştah Açıcı Şifalı Bitkisel Kür -3-

Son iştah açıcı bitkisel kür için ihtiyacımız olan ise zencefildir. Zencefil artık sadece aktarlarda değil marketlerde de kolay temin edinebilir bir şifalı bitkidir.

Bitkisel Kür Yapılışı

Dört bardak suya 10 gr zencefil koyunuz ve daha sonra 15 dakika kaynatın. Tatlandırmak isteyenler içerisine bir tatlı kaşığı kadar toz şeker ilave edebilirler. Zencefil kürünü günde 3 kere birer çay bardağı kadar tüketmenizi öneririz. İştahsızlık için Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ‘nun videosunu islemek için lütfen burayı tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Andız Pekmezinin Faydaları

Andız Pekmezinin Faydaları Alternatif tıp olan şifalı bitkiler olarak siz değerli takipçilerimiz için andız pekmezinin faydaları ve andiz pekmezi nasıl...

Kapat