istenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

istenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm
16 Mart 2015 tarihinde eklendi, 30.852 kez okundu.
istenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

istenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm; İstenmeyen tüyler özellikle bayanların en büyük görsel sıkıntılarından bir tanesidir. İstenmeyen kıllar ( tüyler ) kesin çözüm için aşağıdaki bitkisel kürleri deneye bilirsiniz..

İstenmeyen tüylere Bitkisel Çözümler

Herhangi bir bölgede uyguladığınız tüy alma işlemini bitirdikten sonra, İstenmeyen tüylere kesin çözüm için O bölgeye aşağıda tarifini verdiğimiz bitkisel kürleri uygulayın.

 

Limon Kürü:

  • 1 adet limon
  • 2 çay kaşığı tuz

Limonun suyunu bir kaba sıkarak içerisine tuzu ekleyerek karıştırın.. Ağda işleminden sonra bir pamuk yardımıyla bu karışım tüylerin çıktığı bölgelere sürülür. Bu işlemi yaklaşık 3 kez uygularsanız olumlu sonuçlar almaya başlarsınız. Limon ve tuz kıl köklerine kadar inerek; köklerin zayıflamasını sağlar. Limon ve tuz ikilisi aldığınız bölgeleri yakabilir, yanma hissettiğinizde hemen yıkamalısınız. Limon ve tuz karışımı bacak bölgesinde 2 saat yüzde ise 15 dakika bekletilmelidir.

 

Kullanım Detayları: 3 ağda işleminden sonra uygulandığında istenmeyen tüylere çözüm olmaya başladığını göreceksiniz. Her ağda işleminden hemen sonra uygulamanız lazım ve dilerseniz ekstra olarak ağdadan sonraki 4 güne kadar hergün tekrarlayabilirsiniz.

 

Soğan Sarımsak Kürü

  • Soğan
  • Sarımsak

Soğan rendelendikten sonra; suyu bir yere alınır. İçine bir adet sarımsak rendelenir. Rendelediğiniz sarımsağı sulandırarak; soğan suyunun içine ilave ederek karıştırın. Karışımı ağda yapılan bölgeye parmaklarınızla yedirin. Soğanın etkisi kılları tamamen bitirmeye yöneliktir. Her işlemden sonra uygulayabilirsiniz. Uygulanan yerde 1 saat bekletilmesi uygundur. Tüylerinden tamamen kurtulmak isteyen insanlar için; son derece basit bir tariftir.

 

Portakal Kürü

  • Portakal
  • Zeytin yağı

Portakal soyulduktan sonra; kabuk kısmı robottan geçirilir. Kremsi bir yapıya gelen malzemeye; bir yemek kaşığı zeytinyağı eklenir. Bu şekilde istenilen bölgeye ağda işleminden sonra uygulanır. Bir saat bekletildikten sonra yıkanır. Portakal ve limon gibi meyveler asit içerdiği için; kıl köklerini yakıcı etki yaparlar.

 

Tüylerden kurtulmak için Evde uygulanan bu kürlerin dışında; içeriden beslenerek de tüyleri azaltma yoluna gidebilirsiniz. Bunlardan biri nane çayıdır. Nane çayını düzenli aralıklarla içtiğinizde; tüylerinizin azaldığını gözlemlersiniz.

 

İstenmeyen Tüyler için Uyarılar

1- Bazı bayanlar tüylerini doğal yollarla azaltmak yerine, tüy sarartıcı maddeler kullanabilirler. Tatilde veya deniz kıyısında bu maddeleri kullanan bayanlar dikkatli olmalıdır. Tüy sarartıcı uzun vadede hiçbir işe yaramaz. Doğal bir yöntemde değildir. Tüylerinizi almamanız doğallık değil; bakımsızlık olarak adlandırılabilir. Bu yüzden herhangi bir tüy alma aparatıyla tüylerinizden kurtulmalısınız.

 

2- İstenmeyen tüyler için hazırlanan karışımlar; jiletle tüy aldıktan sonra kullanılmaz. Jilet köklere etki etmediği için, hiçbir işe yaramaz. Önemli olan kıl köklerinin tamamen sonuna ulaşabilmektir. Jilet yüzeysel bir bakım sağladığı için; yaptığınız bakım kürleri de; yüzeyde kalacaktır. Kalan tüylerden deri altına geçemeyen maddeler; tüylerinizi azaltmaya yaramaz. Bu yüzden tüylerin tamamen o bölgeden temizlenmesi gerekir. Jilet dışında kullanılan her tüy sökücü; bu işlemler için uygundur.

 

Kaynak: Ciltnet

Etiketler:

istenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm Konusuna 4 Yorum Yapıldı
  1. ramiz dayı dedi ki:

    Kıl dokucu maddeler krem veyada hamamotu yagı vs .de de kullanila bilir mi ?

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ADET SÖKTÜRÜCÜ BiTKi ÇAYLARI

Adet Söktürücü Bitki Çayları Adet söktürücü bitki çayları ve Adet söktürücü şifalı bitkiler bayanların en zor günlerinde yanında olan şifalı...

Kapat