Kahve cilt bakımı

Kahve cilt bakımı
23 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.247 kez okundu.
Kahve cilt bakımı

Kahve cilt bakımı evet yanlış duymadınız kahve fal bakımı değil cilt bakımı.. Kahvenin cildiniz üzerindeki faydalarını sizler ile bu makalede paylaşacağız ve inanın çok şaşıracaksınız. Kahve cilt bakımını nasıl yapacaksınız ve nasıl uygulayacaksınız kür tarifimizi sizler ile paylaşmadan önce sizlere kahvenin cilt üzerindeki faydalarından bahsedeceğiz. Kahve faydaları nelerdir ve kahve cilt bakımı maskesi.

Cilt Kızarıklıklarına Karşı Kahve

Çeşitli cilt hastalıkları ve cilt kızarıklıklarına karşı kahve kullanılabileceği Seul Üniversitesinde yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Ayrıca içerisindeki kafein sayesinde iltihaplara da iyi gelmektedir.

Göz Altı Morlukları için Karşı Kahve

Göz altı morluklarının genel olarak nedeni uykusuzluk, yorgunluk ve kötü beslenme dir. Kahve maskesi içerisindeki maddeler sayesinde göz altındaki bu morlukları ve şişkinlikleri hafifleten harika bir bitki dir.

Selülite Karşı Kahve Maskesi

Selülite karşı kahve maskesinin ne kadar faydalı olduğunu sao paulo üniversitesi yaptığı araştırmalar ile kanıtlamıştır. Bu araştırmaya katılanların 10 kişiden 7 sinde harika sonuçlar vermiştir. Kahve içerisindeki kafein sayesinde selülitli ciltte yapılan cilt maskeleri ile %16 ya kadar selüliti yok etmiştir.

Kahve Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Kahve cilt bakımı uygulanışı ve kahve kürü hazırlanışı çok basit. Bir cezve ye 3 kaşık türk kahvesi atıp kaynayana kadar karıştıralım. Daha sonra soğumaya bırakalım ve buzluk kalıplarımıza doldurup buz dolabınızın buzluk kısmına koyup donduralım. Donduk tan sonra kahve küplerini yüzümüze eriyene kadar sürelim.

kahve cilt bakımı yapılışı
kahve cilt bakımı yapılışı

 

Kahve ile Peeling

Kahve ile peeling yapılması ve uygulanışını kolay ve pratik bir cilt bakımıdır. Bir cezveye yaklaşık 3 tatlı kaşığı türk kahvesi atıp kaynayana kadar karıştıralım. Kayandıktan sonra cezvemizi bir su bardağına boşaltalım ve cildimize süre bileceğimiz sıcaklık kıvamına ulaşana kadar bekleyelim. İstediğimiz sıcaklığa düşünce suyunu boşaltıp yüzümüze sürelim.

Kahve ile Peeling
Kahve ile Peeling

Siz takipçilerimiz için kahvenin cilt için faydalarını ve yapılması gereken bakım tekniklerini paylaştık, güzellik olsun…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Kirpik Uzatma ve Gürleştirme; Bitkisel yağlar ile kirpik uzatma, Kirpik uzatan şifalı bitkiler, Doğal kirpik uzatma,...

Kapat