Kaplıca Termal Oteller

Kaplıca Termal Oteller
28 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 6.079 kez okundu.
Kaplıca Termal Oteller

Türkiye tam olarak bir şifalı sular cennetidir. Yalova, oylat, kuzuluk, gazlıgöl, kurşunlu kaplıca termal oteller bakımından en çok tercih edilen ilçelerimizdir. Doğa bakımından çok zengin olan Bursa / İnegöl de yer alan oylat kaplıcaları gelen misafirleri kendilerine hayran bırakmaktadır. Afyon gazlıgöl de yer alan kaplıca otellerin su değerleri ise çoğu kimyageri şaşırtmaktadır. İsmini sayamadığımız bir çok kaplıca otellerine giden misafirlerin kaplıca sularından tam anlamı ile yararlanmaları için dikkat etmeleri gerekenleri ve sizlere önerdiğimiz kaplıca otellerini aşağıda başlıklar halinde şifalı sular kategorimizde sizler için paylaştık.

Kaplıca termal otellerden tam olarak faydalanmak

Kaplıca Termal Oteller

Kaplıca Termal Oteller

Sevgili ziyaretçilerimiz, eğer ki şifalı sulardan tam olarak faydalanarak sağlık bulmak istiyorsanız, sizler için uzmanlarımız tarafından düzenlenen makaleyi dikkatli olarak okumanızı öneririz.Onlarca km yaparak geldiğimiz şifalı sulara, termal otellere gelme amacımız ruhen ve bedenen ıstırahat etmek ve vücudumuzun kaybettiği bazı sağlık faktörlerini yeniden kazanmaktır. Peki onlarca Km yol yaparak geldiğimiz bu şifalı su termal oteller den nasıl tam olarak faydalanırız. Öncelikle lütfen bu makalemi bir gözden geçiriniz. Eğer ki bu kriterlere uygunsanız, kesinlikle rahatsızlığınıza göre bir kaplıca termal oteller seçmeniz gerekmektedir. Bu aşamaları geçtiysek ve uygun bir kaplıca oteline yerleştikten sonra size bulunduğunuz kaplıca otelinden tam olarak faydalanmanız için sizlere altın gibi önerilerim aşağıda yer almaktadır.

Termal otelde ilk gün keselenmenin önemi

İnsan vücudunu kaplayan derimiz milyonlarca gözeneklerden ibarettir. İhtiyacımız olan mineralleri sadece ağız yolu ile değil derimizde yer alan bu gözenekler ile de karşılamaktayız. Bu gözeneklerin kapanması mineralleri tam olarak almamızı engelleyecektir. Gözeneklerin açılması ve termal kaplıca oteller den tam olarak faydalanmak için kese en iyi çözümdür.

Termal otel odalarındaki havuzlar

Yerleştiğiniz kaplıca termal otellerde bulunan havuz için lütfen oda görevlisine soğutma suyunun termal suda soğutulmuş olup olmadığını sorunuz, eğer ki termal su ile soğutulmuş su değilse lütfen ilk olarak sıcak olan termal su ile havuzu tamamen doldurunuz ve soğumasını bekleyiniz. Havuzunuzu boşaltım yapmayınız her gün sıcak olan termal su ile tekrar ısıtınız. Sizlere bir diğer önerimiz odanızdaki su havuzuna kesinlikle çok tok bir şekilde girmeyiniz en ideal suya girme zamanı girmek sabah aç karnına olan zamandır. Odalarınızda bulunan şifalı su havuzlarına kimyasal karışmamasına özen gösteriniz şampuan, duş jeli vs. Saf sabun önerilir..

Kaplıca otellerindeki buhar odasının önemi

Terlemek deri gözeneklerini açtığı gibi deri altı biriken toksinlerin de atılması için doğal bir yöntemdir.Ter atmak için bence sauna yerine buhar odalarında durunuz, böylelikle hem vücudunuz rahatlayacak hemde şifalı suyun kükürt içeren buharından faydalanacaksınız.

Termal otel havuzlarında dikkat edilmesi gerekenler

Termal havuzlar açık alan havuzları gibi ilaçlanmazlar. Suyun sürekli olarak devir daim sistemi ile dezenfekteye edilme yöntemi kullanılmaktadır. Sağlıklı bir havuz için bu kriterleri mutlaka görevlilere sorunuz. Bunun haricinde termal otellerde sıcak şok havuzlar yer almaktadır. Bu havuzlardan tam olarak faydalanmak için mümkün olduğu mertebe de az hareket etmeniz önerilmektedir.

Yatarken termal sulardan faydalanmak

Odanızda bulunan havuzun suyunu sıcak olan termal  su ile doldurduğunuzda lütfen camlar kapalı olsun çıkan buharın odalarınıza nüfuz etmesi için oda kapılarını açınız ve mümkünse lütfen akşam yatmadan önce buna özen gösteriniz. Buradaki amacımız şifalı suyun buharından faydalanmak olacaktır çocuklarımız dahi hepimiz şifalı suyun buharından gün boyunca teneffüs ederek faydalanacağız.

Termal sular, içmeler

Bulunduğumuz kaplıca termal oteller de mutlaka şifalı içme alanları bulunacaktır, mutlaka su ihtiyacınızı oralardan gideriniz. Önerim aç olarak tüketmenizdir, şifalı sular genel olarak sindirim sistemine mide,bağırsak vs. ve astım bronşitlere iyi geldiği bilinmektedir. Sizin için hazırladığımız videoyu izlemek ve ayrıntılı bilgi almak için lütfen burayı tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Termal suya kimler giremez

Termal Suya Kimler Giremez Termal suya giderken dikkat edilmesi gerekenler, şifalı sulara girilmemesi gereken haller hepsi termal suya kimler giremez yazımızda...

Kapat