Karabuğday Diyeti

Karabuğday Diyeti
17 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 4.373 kez okundu.
Karabuğday Diyeti

Şeyda ÇOŞKUN ‘nun diyet listesinde olmazsa olmasıdır. Bir çok ünlü isim başta şovmen Mehmet Ali ERBİL ‘in eski eşi Tuğba ÇOŞKUN  karabuğday diyeti ile doğum sonrası fazla kilolarından kurtulmuş ve zayıflayanlar dandır. Bunun yanı sıra Gülşen, Hadise, Petek DİNÇÖZ, Sabancı, Saba TÜMER ‘ e kadar bir çok ünlü isimde karabuğday diyeti ile formlarını yakalamıştır. Şifalı bitkiler olarak sizlere karabuğday diyeti ve karabuğday faydaları hakkında geniş açıklamayı aşağıdaki başlıklar altında paylaştık.

Karabuğdayın Faydaları

Karabuğday Diyeti

Karabuğday Diyeti

İsmi çoğumuza yabancı bir bitki olan karabuğday daha çok Rusya, Ukrayna, Japonya ve Çin gibi ülkelerde üretilmekte ve tüketilmektedir. Karabuğdayın en büyük özelliği içerisinde gluten maddesinin bulunmamasıdır. Bu özelliği sayesinden sindirimi çok ama çok kolaydır. Özellikle ÇÖLYAK hastalığı olanların tüketmesin gereken bir besindir. Karabuğdayın sindirim kolaylığından dolayıdır ki onunla yapılan gıdalar sizi hem tok tutar hem de kilo almanızı engeller. Karabuğday rahatlıkla İnternet veya marketlerde bulunabilen bir gıdadır. Günümüzde karabuğdaydan imal edilen kraker, kurabiye, kahvaltılık dilim, erişte, tarhana ve hatta cipsini bile bulabilirsiniz. Karabuğday sindirim kolaylığı yanı sıra insan vücudu içinde bir çok faydası bulunmaktadır. Faydalarını başlıca saymak gerekir ise;

  1. Kan şekerinin kontrolü ve şeker hastalığına yakalanma riskinin azaltılması.
  2. Kolesterol dengenizi korur ve istenmeyen kolesterolü atımında faydalıdır.
  3. Kalp dostu bir şifalı bitkiler dendir.
  4. Kansere karşı koruyucu özelliğe sahiptir.
  5. Kabızlık sorunu yaşayanlar için çok ideal bir gıdadır.
  6. Yüksek tansiyona karşı koruyucudur.
  7. Kansızlığa karşı iyi gelir.

Araştırmalar sonuncunda karabuğdayın bağırsak sistemininde sorun yaşayanlar için harika bir gıda olduğunu ve özellikle aşırı şekilde terleme sorunu yaşayanlarda ciddi iyileşmeler görülmüştür.

Karabuğdayın Besin Değerleri

Karabuğday kolesterol ve gluten içermeyen bir tahıl gıdasıdır. Karabuğdayın besin değerleri aşağıdaki gibidir.

Karabuğday

Karabuğday

Karabuğday Diyetinin Yapılması

Karabuğday diyeti ilk olarak Şeyda ÇOŞKUN tarafından meşhur olmuştur. Yazılı ve görsel medyada Şeyda ÇOŞKUN Diyeti olarak da yer almaktadır. Sitemizde de yer alan Şeyda ÇOŞKUN diyetinde karabuğday diyet listesinin ilk gününde ağırlıklı olarak yer almaktadır. Şeyda ÇOŞKUN karabuğday ile sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği olarak tüketilmesi gerektiğini listesinde belirtmiş. Peki karabuğday nasıl tüketilmelidir.

Karabuğday Nasıl Tüketilmelidir

Şeyda ÇOŞKUN karabuğday ile yapılan menü ile diyetin ilk üç günü tüketilmesinin gerektiğini belirtmiş. Karabuğdayı tüketmek için ilk olarak yapmanız gereken, 3 yemek kaşığı karabuğdayı haşlamalısınız. Daha sonra damak tadınıza göre tarçın ve elma ekleyerek tüketebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Şeyda ÇOŞKUN Diyet Listesi
Şeyda Coşkun 14 Günlük Diyet Zayıflama Programı

Hemen hemen bütün ünlülerin bir tane diyetisyeni bulunmaktadır. Diyetisyenler uyguladıkları diyet listesini sır gibi saklamaktadırlar. Şeyda ÇOŞKUN diyeti 'de bu...

Kapat