Katarak Tedavisi

Katarak Tedavisi
24 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 10.498 kez okundu.
Katarak Tedavisi

Katarak tedavisi mümkün olmayan bir göz hastalığı gibi görünse de ibrahim SARAÇOĞLU ‘nun hazırladığı şifalı bitkiler ile ilerlemesi durdurulabilir. Katarak tedavisi henüz modern tıp da olmayan bir göz hastalığıdır. Katarağın tıp da çözümü, ama yeni başlasın ama ileri safhalarda olsun direk olarak ameliyattır. Peki gözde katarak neden olur, katarak nedir ve katarak a ne iyi gelir, bu ve diğer bilmeniz gereken bütün sorunlarınızın cevabını bu makalemizde siz değerli şifalı bitkiler takipçileri için hazırlayıp, paylaştık..

Katarak Nedir?

Göz bebeğimizin arkadasın da bulunan merceğin yani lensin görmeyi düşürecek seviyelere katar şeffaflığını yitirip görmenin bulanıklaşmasına katarak denir. Daha açık bir şekilde anlatmama gerekir ise görmemizin bulanık bir şekle dönüşmesidir.

Katarak Neden Olur

Katarağın oluşmasının en büyük nedeni yaşlanma dır. Yaşlanmanın yanı sıra yeni doğan bebeklerde katarak görülebilir. Bunun yanı sıra katarak neden olur dersek;

 1. Göze alınan sert bir darbe
 2. Şeker hastalığı
 3. Göz hastalıkları
 4. İlaçların yan etkileri

Bu yukarıda sizlere saydığım nedenler katarağın oluşmasındaki en büyük nedenlerdendir. Peki gözünüzde katarak olduğunu nasıl anlarsınız? işte sizlere katarağın en belirgin özellikleri.

Katarak Belirtileri

Modern tıp da katarak tedavisi olmayan bir göz hastalığıdır. Ancak şifalı bitkiler ile gözünüzdeki katarağın ilerlemesini durdurabilirsiniz. Peki gözünüzde katarak olduğunu nasıl anlarsınız?

 1. Bulanık bir cam arkasından bakar gibi görme
 2. Cisimleri çift olarak görme
 3. Akşam karanlığında görme zorluğu
 4. Üzerimize gelen parlak ışıkların dağılması
 5. Renkleri seçer iken zorlanma
 6. Araç kullanırken zorlanmalar
 7. Gözlük kullananların sürekli gözlük numaralarının değiştirmesi
Bu belirtiler katarağın en belirgin belirtileridir. Katarak ilerledikçe bir dönem yakın cisimleri net görmede yaşanır ama bu geçici bir durumdur.

Katarak Tedavisi

Katarak tedavisi makalemizin başında belirttiğimiz gibi modern tıp da olmayan bir göz hastalığıdır. Göz doktorunuzun karar vermesi ile göz ameliyatı ile gözdeki katarak tedavisi ancak mümkündür. Peki ameliyat olmadan gözümüzdeki katarağın ilerlemesini nasıl durdurabiliriz. Bu sorunun cevabını bizlere Prof.Dr. İbrahim SARAĞOĞLU  katıldığı özel bir TV programında verdi.

Katarak tedavisi

Katarak tedavisi

Katarak Bitkisel Tedavi

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ileri yaştaki 60 lı 65 li yaşlardaki insanların süte karşı dikkatli olmalarını ve gözlerinde katarak başlangıcı olanların ve katarak oluşumu engellemek isteyenlerin hibrit olmayan domates suyunu 1 çay bardağı her gün 1 hafta boyunca ve arkasından kök zencefil çayı içmelerini önerdi.

Katarak Bitkisel Tedavisi İzle

Katarak Ameliyatı izle

 

Sevgili şifalı bitkiler takipçileri, sizlere katarak ameliyatı olmadan nasıl katarak tedavisi olunur bu makalemizde paylaştık, bir sonraki makalemizde buluşmak dileği le geçmiş olsun…

 

Etiketler:

Katarak Tedavisi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Katarak; yazım şekli KATARAKT olarak düzeltilmesi gerekir. Bahsedilen bitkisel tedavinin hiçbir faydası yok maalesef. Ayrıca doğumsal katarakt veya göz tansiyonu yüksekliğine neden olan katarakt tipleri mevcut. Bu hastaların bir an önce tıbbi tedavi yöntemlerine başvurmaları gerekir. Çay veya domates suyu gibi yöntemler ile oyalanmamaları lazım..
  Ayrıca düzenli domates veya zencefil tüketen binlerce kişi var, katarakt nedeniyle görme zorluğu yaşıyorlar ….
  Saygılarımla, sağlıklı günler dilerim…

  1. Dr. Cemalettin Kaşikci dedi ki:

   Bu sizdeki sadece rant meselesi olmuş. Insanlar yuzyillardir nasil tedavi uygulamislar bunu cevaplayabilir misiniz? Modern tip ulkemize ne zaman geldi? Osmanlinin akil hastalarini bile su tedavisiyle iyilestirdigi bir donemde modern tibbin ornek alindigi avrupada banyo yapilmiyordu. Simdiki ilac sanayisinde kullanilan ham maddeler bitki oz sularindan uretilmiyor mu? Siz bu sorularin cevabini verebilecek yurek ve bilgi birikimine sahip misiniz ?

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Trombosit düşüklüğü
Trombosit düşüklüğü tedavisi

Trombosit düşüklüğü tedavisi Şifalı bitkiler sitesi takipçilerimiz sizlere bu makalemizde Trombosit düşüklüğü tedavisi ve Trombosit nedir sizler ile paylaşacağım. Trombosit...

Kapat