Kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir

Kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir
17 Mart 2015 tarihinde eklendi, 560.946 kez okundu.
Kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir

Şifalı bitkiler ile kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir, kaval kemik iyileşme süreci, kaval kemiği platin bu soruları kendime kaval kemiğim kırıldığı gün akşamı sordum ve sıkça cevabını aradığım sorunlardı. Evet yanlış duymadınız sizlere kaval kemiği kırılan birisi olarak bu sorunların cevabını vereceğim ve makalemizin altında bu konu ile ilgili sorularınızı yanıtlayacağım.

Kaval Kemiği İyileşme Süreci ve Platin

Kaval kemiği iyileşme süreci en uzun olan kemik iyileşme süreçlerinden biridir. Kaval kemiği iyileşme sürecinde başınıza neler gelecek sırasıyla sizler ile paylaşayım. Kaval kemiğiniz kırıldı ve ameliyat olmaya karar verdiyseniz yaklaşık olarak bacağınız 40 gün kadar alçıda kalacaktır. Bu platin takılması nedenlerinde başında gelmektedir. 40 Gün sonra alçınız ve dikişleriniz alınacak ve yeni bir süreç olan kireçlenme tedavisi başlayacaktır. Bu da platin takılması nedenlerinden ikincisi diye biliriz çünkü arkadaşlar bacağınızda açı ne kadar az durur ise kireçlenme o kadar az kalacaktır. Kireçlenme açma sizin alçıdan sonraki en büyük hedefiniz olacaktır. Kireçlenme için sizlere önerim ise saf zeytin yağı ve çörek otu yağı ile masaj yapmanız ve masaj sonrasında eklem yerlerinizi oynatmanız olacaktır ( Canınız yana kadar ) bu süreç ise yaklaşık 15 gün sürecektir tabi dediklerimiz yaparsanız!

Ne zaman yürümeye başlayabilirim

Alçıdan sonra diz kapağına masaj

Alçıdan sonra diz kapağına masaj

Kaval kemiğiniz kırıldığında 55 gün sonra artık çift koltuk değnekleri ile geziyor olacaksınız. Daha kesinlik ile basmak yok! Doktorunuz her kontrolde röntgen çekip size basacağınız günü söylecektir. Bir süre bu şekilde yaklaşık olarak 90 gün kadar basmadan çift koltuk değneği ile gezeceksiniz tabi ki basmak yere yok! 90 Gün sonunda doktorunuz size röntgen sonuçlarında göre muhtemelen yavaş yavaş basmanızı söyleyecektir. Bundan sonra artık yavaş yavaş basmaya başlayacak ve kendinizi tartacaksınız dır. Cesaretiniz geldikçe biraz daha biraz daha derken 100 günün sonunda koltuk değneksiz ufak adımlar ile yürüye bileceksiniz.

Sorular ve cevaplar

Sevgili arkadaşlarım, kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir konusu altında sizlere bir yıl boyunca elimden geldiği kadar bildiklerimi sorularınız dahilinde paylaştım. Bütün soruları cevapları aşağıdaki yorumlarda bulabilirsiniz. Artık sürekli cevapladığım soruların gelmesi üzerine anlayışınıza sığınarak artık sorularınızı cevaplayamayacağım. Saygı ve sevgilerimle..

Etiketler:

Kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir Konusuna 439 Yorum Yapıldı
 1. Fatma dedi ki:

  Benim de tıbia kirigim var.ameliyat yapmadılar .alçıya aldılar .1 hafta olucak.tahmini ameliyatsız ne kadar sürede iyileşir. Çok sıkildim yatmaktan

  1. Bilal dedi ki:

   Benimde kırılmıştı geçen sene moralinizi bozmak gibi olmasın ama çok dikkatli olmalısınız. Yaklaşık 2 ay belinize kadar alçıda kalır son bir ay diz kapağınızın altına iner yani toplam 3 ay alçıda kalır alçıdan çıktıktan sonra 3/4 ay tökezleyerek yürürsünüz beslenmenize ve dağlınızdan çık dikkat etmelisiniz.

   1. Emre dedi ki:

    Kaynama kaçıncı hafta da başladı ?

   2. Saltan dedi ki:

    Benimde tibia kemigim kırıldı .alçıya alındı şimdiki 40 gün oldu .derecesi kaçması sonucu alciyi kesik yerinden keserek dış kısma doğru açarak tekrar alciladi.benim iyileşme surecim uzamış mıdır.alci çıksa ayağımı asaya salabilsem simdilik yeticek

Sayfa başına git