Kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir

Kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir
17 Mart 2015 tarihinde eklendi, 562.690 kez okundu.
Kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir

Şifalı bitkiler ile kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir, kaval kemik iyileşme süreci, kaval kemiği platin bu soruları kendime kaval kemiğim kırıldığı gün akşamı sordum ve sıkça cevabını aradığım sorunlardı. Evet yanlış duymadınız sizlere kaval kemiği kırılan birisi olarak bu sorunların cevabını vereceğim ve makalemizin altında bu konu ile ilgili sorularınızı yanıtlayacağım.

Kaval Kemiği İyileşme Süreci ve Platin

Kaval kemiği iyileşme süreci en uzun olan kemik iyileşme süreçlerinden biridir. Kaval kemiği iyileşme sürecinde başınıza neler gelecek sırasıyla sizler ile paylaşayım. Kaval kemiğiniz kırıldı ve ameliyat olmaya karar verdiyseniz yaklaşık olarak bacağınız 40 gün kadar alçıda kalacaktır. Bu platin takılması nedenlerinde başında gelmektedir. 40 Gün sonra alçınız ve dikişleriniz alınacak ve yeni bir süreç olan kireçlenme tedavisi başlayacaktır. Bu da platin takılması nedenlerinden ikincisi diye biliriz çünkü arkadaşlar bacağınızda açı ne kadar az durur ise kireçlenme o kadar az kalacaktır. Kireçlenme açma sizin alçıdan sonraki en büyük hedefiniz olacaktır. Kireçlenme için sizlere önerim ise saf zeytin yağı ve çörek otu yağı ile masaj yapmanız ve masaj sonrasında eklem yerlerinizi oynatmanız olacaktır ( Canınız yana kadar ) bu süreç ise yaklaşık 15 gün sürecektir tabi dediklerimiz yaparsanız!

Ne zaman yürümeye başlayabilirim

Alçıdan sonra diz kapağına masaj

Alçıdan sonra diz kapağına masaj

Kaval kemiğiniz kırıldığında 55 gün sonra artık çift koltuk değnekleri ile geziyor olacaksınız. Daha kesinlik ile basmak yok! Doktorunuz her kontrolde röntgen çekip size basacağınız günü söylecektir. Bir süre bu şekilde yaklaşık olarak 90 gün kadar basmadan çift koltuk değneği ile gezeceksiniz tabi ki basmak yere yok! 90 Gün sonunda doktorunuz size röntgen sonuçlarında göre muhtemelen yavaş yavaş basmanızı söyleyecektir. Bundan sonra artık yavaş yavaş basmaya başlayacak ve kendinizi tartacaksınız dır. Cesaretiniz geldikçe biraz daha biraz daha derken 100 günün sonunda koltuk değneksiz ufak adımlar ile yürüye bileceksiniz.

Sorular ve cevaplar

Sevgili arkadaşlarım, kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir konusu altında sizlere bir yıl boyunca elimden geldiği kadar bildiklerimi sorularınız dahilinde paylaştım. Bütün soruları cevapları aşağıdaki yorumlarda bulabilirsiniz. Artık sürekli cevapladığım soruların gelmesi üzerine anlayışınıza sığınarak artık sorularınızı cevaplayamayacağım. Saygı ve sevgilerimle..

Etiketler:

Kaval kemiği kırığı kaç günde iyileşir Konusuna 439 Yorum Yapıldı
  1. Fuat dedi ki:

    Herkese geçmiş olsun öncelikle ben halısına maçında kaval kırdım tek parça küt kırık başta normal alçı ile kaynama tercih ettik 1.5 oldu ilerleme yoktu ve ayağım morardı ailem sıkıntı etti özel gidelim dedi ve en son gittik doktor kemik tam denk gelmedi için kemiğin süreç uzat ayak kireçler ayaklıktan çıkar dedi ameliyatı razı oldum diz bilek e kadar çivi boydan ve 3 vida taktı ameliyattan sonra çok agrılarım oldu agrı kesici fayda etmiyordu taburcu olduk yarım alçım bar alta taktı dikişler sargı yolladı 45 gün sonra alçı çıkacak dedi 20 dikişlere süre verdi 18 gündeyim umarım inşallah 45 sonra yarım alçıdan kurtulurum. Ve kaynadığı söyler ayağım eridi kas kalmadı keşke başta ameliyat olaydım şimdiye ayaktaydım

    1. admin dedi ki:

      Aynen, çok geçmiş olsun. Çeken bilir, çok zor. Bende aynı senin gibi halı sahada kırdım..

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm

Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm, saç beyazlamasına son, saç beyazlamasına çare, saç beyazlamasına karşı doğal çözümler, saç...

Kapat