Kiraz sapının faydaları ve çayı

Kiraz sapının faydaları ve çayı
13 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 3.943 kez okundu.
Kiraz sapının faydaları ve çayı

Kiraz sapının faydaları ve çayı nasıl demlenir ve faydalarından sizlere bahsedeceğiz. Kiraz sapının faydaları en yararlı olduğu romatizma hastalıkları ve idrar damlatma ( idrar kaçırma ) dır. Kiraz sapının çayını demlemeden önce kiraz saplarının kurtulmuş olması gerekmektedir. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU katıldığı bir tv. programında kiraz sapının faydalarından ve kiraz sapı ile nasıl kür yapılacağı hakkında bilgi verdi.

 

Kiraz sapı kürünün yapılışı ( Romatizma hastalıkları için )

Kiraz sapları ile kür yapmamız için ilk olarak kiraz saplarının kurutulması gerekmektedir. Bunun için kiraz saplarını bir beze serip gölge de açık havada kurutalım. Kuruttuğumuz kiraz sapları bir kese kağıdına koyup güneş görmeyen karanlık bir ortamda saklaya bilirsiniz. Kiraz saplarını kuruttuk ve sıra geldi çayımızı hazırlamaya..

Hazırlanışı

Kurutulmuş kiraz sapı yaklaşık olarak 25-30 adet bir bardak suda yaklaşık olarak 3-4 dakika kaynatıyoruz. Daha sonrasında kürümüzün içerisine bir tutam dişi ısırgan ilave edip 3 dakika daha ısırgan ile kaynattıktan sonra ılımaya bırakalım. Kürümüzü romatizma ağrılarınız için güven ile kullana bilirsiniz. SARAÇOĞLU kiraz sapı ile yapılan bu kürü çok faydalı olduğunu belirterek ısrar ile önerdi.

Video

Etiketler:

Kiraz sapının faydaları ve çayı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. NEZAKET dedi ki:

    KUŞBURNU ÇAYINI DİZ AĞRISI İÇİN DENİYCEM ŞİMDİDEN TŞKL HOCAM

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yağ yakıcı bitkisel çay
Yağ yakan bitkisel çay

Yağ yakan bitkisel çay Sizlere bu makalemizde yağ yakan bitkisel çay tarifini paylaşacağız. Şifalı bitkiler ile hazırlanan bu harika yağ...

Kapat