KOLESTEROL DÜŞÜREN BiTKiLER

KOLESTEROL DÜŞÜREN BiTKiLER
26 Mart 2015 tarihinde eklendi, 13.283 kez okundu.
KOLESTEROL DÜŞÜREN BiTKiLER

Kolesterol düşüren bitkiler, Kolesterol düşücü bitkiler, Kolesterol düşüren bitki çayı, Kolesterol nasıl düşürülür, trigliserit, trigliserid, Kolesterol nedir ? Kısacası kolesterol ile ilgili bütün merek edilip sorulan soruların cevabını sizler ile paylaşacağız.İlk olarak kolesterol nedir sorusunu cevaplayarak başlayalım.

Kolesterol nedir

Kolesterol kısaca mum yapısında bir yağ türü dür. LDL ( Kötü Kolesterol ) kanda birikmesine yüksek kolesterol denir. Kolesterol azlığına da HDL denir. Kanda aşırı miktarda bulunan kolesterol kalp krizi, felç, damar tıkanıklığı, böbrek yetmezliği gibi hastalık riskini artırmaktadır. Kandaki bulunan kolesterolün resmini aşağıda sizler ile paylaştık.

kolesterol düşüren bitkiler
Kolesterol Düşüren Bitkiler

Yüksek Kolesterol Belirtileri

Yüksek kolesterol kal hastalığı anjin ve inme gibi kedini en belirgin şekilde gösterir. Bunun yanı sıra göğüs ağrısı ve bacak ağrısı ile de kendini gösterebilir. Göz etrafında veya cildinizin başka yerlerinde sarı lekelerde kolesterol belirtileri dir.

Kolesterol Düşüren Bitkisel Kürler

Kolesterol ile bilinmesi gerekenleri kısaca özetledik. Şimdi geldik kendi alanımıza kolesterol düşüren şifalı bitkiler neler dir. Bizde bunu konusun Profesörü Sn. İbrahim SARAÇOĞLU dan öğrenerek sizler için düzenleyip paylaştık. SARAÇOĞLU şifalı bitki kürünü vermeden önce hiper kolesterolü olanların yani kısacası kara ciğerin kolesterolü fazla üretenlerin ilaç tedavisini görmelerin şart olduğunu belirtti. SARAÇOĞLU onun haricinde kolosterol rahatsızlığı olanlar için yeşil mercimek çorbasını veya yeşil mercimek köftesini tüketmeleri gerektiği belirtti. Yeşil mercimek çorbasını veya köftesini ( etsiz ) haftada 4 kez tüketilmesi gerekmektedir.

Prof.Dr İbrahim SARAÇOĞLU en az yeşil mercimek kadar kolesterol düşüren şifalı bitkilere örnek olarak kırmızı turpu önerdi. Düzenli olarak yumurta büyüklüğünde kırmızı turpu öğlenden önce 1 tane ve öğleden sonra 1 tane tükettiğiniz zaman kolesterolünüzün düşeceği söyledi.

Şimdi sıra geldi şimdi yazımızın başında belirttiğimiz gibi kolesterol düşüren bitki çayına. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU kolesterol düşüren bitki çayı olarak aktarlardan kolayca bulabileceğiniz HİPİSKUS bitki çayını tüketmelerini önerdi.

Hipiskus Nasıl Demlenir ve Tüketmeliyiz

Aktarlardan kolayca temin edebileceğimiz hipiskus çayının raf ömrünün 1 seneyi geçmemiş olmasına önem gösteriniz. Demlerken 1 tatlı kaşığı hipiskus u bir bardak suda 3 – 4 dakika kaynadıktan sonra suyu günde 2 defa tükete bilirsiniz.

Prof.Dr.İbrahim SARAÇOĞLU kolesterolün düşmesi için bu 3 şifalı bitkiden yaralanma şekli olarak her hafta birinin uygulanmasının daha faydalı olacağını belirtti.

Videomuz

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
iştah kesici şifalı bitkiler

iştah kesici şifalı bitkiler iştah kesici şifalı bitkiler; İştah kesici bitki çayları, iştah kesici bitkiler zayıflamak isteyenlerin en çok aradığı...

Kapat