Kolesterol ve Tansiyon Bitkisel Tedavi

Kolesterol ve Tansiyon Bitkisel Tedavi
20 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 4.756 kez okundu.
Kolesterol ve Tansiyon Bitkisel Tedavi

Bilindiği gibi kolesterol ldl ve hdl olmak üzere ikiye ayrılır. Kısacası ldl kötü, hdl iyi kolesterol diyebiliriz. Kolesterol ve tansiyon bitkisel tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilir hastalıktır. Kolesterol ve tansiyon bitkisel tedavi yöntemleri ile tedavi edilmezse zaman içinde damar tıkanıklığı ve bundan dolayı kalp krizine kadar giden kötü sonuçlar doğurmaktadır. Kolestrol için faydalı şifalı bitkiler neler olduğunu bizlere konusunun uzmanı Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocamız katıldığı bir programda paylaştı.

Kolesterolle faydalı şifalı yiyecekler

Mercimek çorbasının faydasını Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU kendisine ait sosyal medyada paylaştı. Mercimek çorbasının tam bir kolesterol düşürücü ve tansiyon düzenleyici olduğunu belirtti. Tansiyon dengeleyici özelliğinin içerisinde bol miktarda bulundurduğu esculin ve choline maddelerinden kaynaklandığını belirtti. Esculin tansiyon yükseltici bir etki gösterir iken choline de tansiyon düşürücü etki göstermektedir. Bu iki birbirine zıt özelliğin mercimekte bulunması insan vücudunda dengeli bir tansiyon sağlamaktadır. Bu özellik ağırlıklı olarak yeşil mercimekte bulunmaktadır. Mercimek bu özelliklerinin yanı sıra harika bir protein deposudur. Etin yerini en iyi dolduran şifalı bir bitkiler dendir.

Kandaki Kolesterol için Yeşil Mercimek

Kolesterol ve Tansiyon Bitkisel Tedavi

Kolesterol ve Tansiyon Bitkisel Tedavi

Yandaki resimde kandaki kolesterol düzeyleri bunun yanı sıra LDL kolesterol ve HDL kolesterol düzeylerinin olması gerektiği değerleri görebilirsiniz.

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU önemli bir hatırlatma olarak da kandaki kolesterolün yükselmeye başlaması veya düşmesi kişide herhangi bir rahatsızlık hissetmesine neden olmaz ama kolesterolin uzun süreler yüksek seviyelerde durması ise kalp ve damar hastalıklarına neden olur diye belirtti. Kolesterol yüksekliği zaman içerisinde tedavi edilip tedbir alınmaz ise geri dönüşümü olmayan hastalıklara neden olur.

Yağsız yeşil mercimek çorbası içerisindeki zengin maddeler sayesinde en az enginar kadar kolesterol düşürücü özelliğine sahiptir. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU yeşil mercimek çorbasını kolesterol ve tansiyon rahatsızlığı olanlar için haftada en az iki defa tüketmelerini önermektedir. SARAÇOĞLU Yeşil mercimek ne kadarda kolesterol ve tansiyon dengeleyici bir şifalı bitkisel olsa da mutlaka rahatsızlıkları olanların hekimlere gözükmelerini önemle belirtmektedir.

Kolesterol ve Tansiyon için Yeşil Mercimek

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU Kolesterol düşürücü ilaçların kanda bulunan kolesterolü düşürüp ve parçalamayacağını sadece karaciğere daha az kolesterol üretmesi için komut vereceğini belirtti. Kolesterol ilaçlarının hemen hemen hepsinin şeker ( diyabet ) hastalığına yakalanma riskini artırdığını bu yüzden kullanılacak ilacın özen gösterilmesini önerdi. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU Kolesterol ve tansiyon bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yayımladığı videoyu burayı tıklayarak izleyebilirsiniz.

Etiketler:

Kolesterol ve Tansiyon Bitkisel Tedavi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Kadir Onay dedi ki:

  ARI SÜTÜ
  – Kolesterolün artışını önlemede.
  – Kolesterol seviyesini kontrol altında tutmada, Uyku bozukluklarını gidermede çok yararlıdır.

  – A, D, E, K, H ve B-Kompleks (9 tane B Vitamini çeşidinin hepsini) Vitaminlerin’ içerir.
  C vitamini ise eser miktardadır.
  – Diyabetlere: Arı sütünün, 83, niasin ve biyotin içermesi,
  kandaki şeker seviyesinin kontrolüne yardımcı olur.
  – Doğal ve güçlü antidepresandır.

  Hücrelerin yenilenmesini hızlandırır ve tetikler, böylece yaşamın tazelenmesini getirir.
  Erzurun Ziraat Mezunu 33 yıllık Apiterapi VE iMMUNOTERAPİ uzmanıyım,Organik sertfikalı ürün temini ve Ağiteraği tedavi
  yöntemleri için …05324063215…&….05050658499 no lu telefonlarım dan ve Whatsapp tan ulaşabilirsiniz.
  Saygılarımla….Kadir Onay

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Diz Ağrısına Bitkisel Tedavi

Diz Ağrısına Bitkisel Tedavi Şifalı bitkiler olarak eklem, kireçlenme, romatizma dan dolayı diz ağrısına ne iyi gelir konusu ele alacağız. Diz...

Kapat