Lazer epilasyon

Lazer epilasyon
27 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 2.241 kez okundu.
Lazer epilasyon

Lazer epilasyon günümüzün en popüler istenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen yöntemlerin başında gelen bir uygulamadır. Lazer epilasyon tekniği istenmeyen kılların köklerini hedef alarak kalıcı olarak kurtulmanızı sağlamaktadır. Lazer epilasyon profesyonellik gerektiren bir uygulamadır. Deneyim sahibi olmayanlar tarafından uygulanan epilasyon seansları, istenmeyen tüyleri yok etmekten ziyade cildinizde geri dönüşümü olamayan hasarlar açabilirler. Bunun için mutlaka çok deneyimli profesyoneller tarafından seansları uygulayınız. Lazer epilasyonları uygulayan kişinin mutlaka tıp diplomasının olduğuna emin olunuz.

Lazer epilasyonlar

Günümüzde merdiven altı diye adlandırılan bir çok sağlıksız ortamlara ucuz maliyetli lazer epilasyon uygulamaları yapılmaktadır. Bu yerler ilk etapta istenmeyen tüyleri ağda yöntemi ile yok etmekte ve yüksek kar getirisi olduğu için zaman ile lazer epilasyon sistemine geçiş yapmaktadırlar. Uzmanlar bu tür yerlerde yanlış bir uygulamanın çok ciddi sonuçlar doğuracağı belirterek bir defa yapılan bu uygulama için kaliteli yerlerin seçilmesinin altını çizdiler.

lazer epilasyon

lazer epilasyon

Lazer epilasyon yapılışı

Lazer epilasyon uzmanları tarafından yapılan, istenmeyen tüylerden kurtulama uygulamasıdır. Lazer epilasyon uygulamaları, istenmeyen tüylerin cilt altındaki köklerine inerek bu noktaların köreltilmesini sağlamaktır. Körelen kıl kökleri böylece bir daha tekrardan kıl üretememektedir. Lazer epilasyonu kullanımında lazerin dozu çok iyi şekilde ayarlanmalıdır.

Lazer epilasyonu önerilmeyen durumlar

Lazer epilasyonu herkese önerilmemektedir. Lazer epilasyonu önerilmeyen kişiler;

  • Gri veya beyaz saçlılar
  • Güneşten dolayı cildi yanmış olanlar
  • Daha önce lazer tedavisi görmüş olanlar
  • Hiperpigmentasyon veya hipopigmentasyon eğilimi olan kişiler
  • Tetracycline veya retinoidler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaçlar kullananlar

Lazer epilasyonu kimlere uygundur

Lazer epilasyonu bay veya bayan herkese uygulana bilir. Lazer epilasyonu uygulandıktan sonra cilt üzerinde kızarıkların görünmesi gayet normaldir. Lazer epilasyonu ile tek seans ile istenmeyen tüylerden kurtulmak münkün değildir. Lazer epilasyonunu uygulanma yaşı olarak uzmanların önerdiği yaş gurubu 12 yaş üstüdür. Bir diğer husus ise lazer epilasyonu uygulanacak kişinin tüylerin koyu olması gerekmektedir. Bunun nede ise lazer ışınlarının açık renk tüyleri emici olarak görmediğinden sonuç başarısız olmasıdır. Lazer epilasyonu yüz bölgesine uygulanırken mutlaka özel gözlükler kullanılmadır. Özel gözlükler kullanıldığı sürece vücudumuzun her yerine uygulanabilir.

Lazer epilasyonu uygulaması izle

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
koskep işyeri kredisi
koskep kredi

koskep kredi Aktar açmak isteyenlere bedava iş yeri kredisi. Devlet tarafından işletmeleri geliştirme ve destekleme amacı ile kurulan bu uygulama...

Kapat