LiMONUN FAYDALARI

LiMONUN FAYDALARI
29 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.092 kez okundu.

LiMONUN FAYDALARI

Limonun faydaları saymak ile bitmiyor. Şifalı bitki kürlerin ve cilt maskelerin vazgeçilmez bitkisi olan limon sağlıktan, temizliğe kadar bir çok yararları ve faydaları bulunmaktadır. Limon kış aylarında Akdeniz ve Ege bölgemizde yetişen bir C vitamin kaynağıdır. Limonu en çok salatalarımızda kullanmaktayız. Peki limon, limon suyunun faydaları nelerdir. Dr. Ender SARAÇ bizler için limonun faydalarını saydı bizlerde sizler için video su ile birlikte paylaştık.

LİMONUN FAYDALARI

İçindeki bulunan sitrik asit sayesinde enfeksiyonlar ile savaşır,  Kansere karşı koruyucu özelliğe sahiptir, Kalp ve damar hastalıkları için faydalıdır. Limon sarımsak ile kullanıldığında tansiyon düşürücüdür. Kolon, prostat, göğüs kanseri riskini azaltır. Limon suyu eldeki kokuları alır ve eli parlatır. Limon karaciğeri temizleyici bir bitkidir. Nane ile tüketildiğinde safrayı rahatlatır ve mide bulantılarını alır. Zencefil ile limon kanser hastalarının kemoterapi tedavisi sonrası mide bulantılarını alır. Su ile tüketildiği zaman idrar yolu enfeksiyonunu yok eder. Limon suyu ile gargara yaparsanız boğaz ve diş plaklarına iyi gelir. Aşırı yağlı ciltleri temizleyici özelliği vardır. C vitamini kaynağıdır. Saçlarınıza limon suyunu sıkarak şekil verebilir doğal bir jöle olarak kullanabilirsiniz.  Pişmiş limon ağız kokusunu giderir.

Evet Dr.Ender SARAÇ bizler için limon ve limon suyunun faydalarını paylaştı.

VİDEO

 

Etiketler:Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kırışıklık için bitkisel çözüm

Kırışıklık için bitkisel çözüm Kırışıklık için bitkisel çözüm ; Kırışıklıklar orta yaşlarda başlayıp ileri yaşlarda kendini iyi gösteren ve şifalı...

Kapat