Maranki Şifalı bitkiler

Maranki Şifalı bitkiler
5 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.876 kez okundu.

Maranki Şifalı bitkiler

Şifalı bitkiler sitemizde sizler için Prof.Dr. Ahmet Maranki nin araştırmaları sonucu kemik erimesine karşı şifalı bitkiler, kabızlığı ve yorgunluğu önleyen şifalı bitkiler, kansızlık, karaciğer hastalıkları, böbrek yanması, böbrek ağrısı, kalp ağrısı, cilt hastalıkları, şeker, mide hastalıkları, memeli basur ( hemoroid ), böbrek kumu, böbrek taşı, yüksek tansiyon, mide kanseri ve bağırsak kanseri için şifalı bitkiler nelerdir sizler ile paylaşacağız.  Maranki şifalı bitkiler  makalemizde Maranki hocamızın titiz araştırmaları ve çalışmaları sonucu önerdiği yukarıda ki saydığımız hastalıklar için önerdiği bitkilere marul ile başlıyoruz.

Maranki Şifalı bitkiler ” Marul ”

Marul kemik erimesi için şifalı bir bitkidir. Marul sütte bulunan kalsiyumdan bile daha fazla kalsiyum barındırmaktadır.

Maranki Şifalı bitkiler marul

Maranki Şifalı bitkiler Marul

 

Çocuklarınızın kemiklerini güçlenmesi için marul çok faydalı bir bitkidir. Marul tüketirken taze olmasına özen gösteriniz.

Maranki Şifalı bitkiler ” Patates ”

Patates kesinlikle kızartma olarak tüketmezseniz kilo aldırmayan bir şifalı bitkidir. Ayrıca patates sindirimi kolaylaştırır, kabızlığı önler, yorgunluğa iyi gelen içerisinde bul miktarda C vitamini ve protein barındıran şifalı bir bitkidir. Vücuda enerji veren patates içerisinde karbonhidrat içerir ve beta karotin bakımından da zengin bir bitkidir. Patatesi tüketirken tüm bu vitaminler yararlanmak için sizlere önerimiz kabuklarını soymadan fırında veya kaynatarak tüketmeniz dir.

Maranki Şifalı bitkiler ” Patlıcan ”

Patlıcan çok şifalı bitkiler arasından yer almaktadır. Patlıcan bir çok hastalığa iyi gelen bir şifalı bitkidir. Patlıcan kısaca yararlı olduğu yerler ve hastalıklar;

 • Karaciğerin düzenli çalışması
 • Pankreasın düzenli çalışması
 • Kilo vermeye faydalı dır.
 • Böbrek yanması
 • Böbrek ağrı kesici
 • Sinirleri yatıştırıcı
 • Kalp çarpıntılarını giderici
 • Cilt hastalıklarına
 • Şeker hastalıklarına
 • Mide hatalıklarına
 • Bağırsak hastalıklarına

Çok faydalı bir şifalı bitkidir. Bu rahatsızlıkları olan kişiler patlıcanı bol şekilde tüketmesi önerilir.

Maranki Şifalı bitkiler ” Pırasa ”

Pırasa özellikle memeli basur için şifalı bir bitkidir. Ayrıca pırasa mide rahatsızlığı ve kabızlığa iyi gelir. Pırasa böbrek kumu ve taşlarını döktürür ve idrar söktüren şifalı bir bitkidir.

Maranki Şifalı bitkiler ” Soğan ve Sarımsak ”

Soğan ve sarımsak insan vücudunun bağışıklık sistemini güçlendiren ve böylece kansere karşı koruyan şifalı bit bitkidir. Soğan mide kanser için sarımsak ise bağırsak kanseri için şifalı bir bitkidir. Sarımsak içerisindeki maddeler sayesinde erken yaşlanmayı önler, soğan ise kalbi güçlendirir.

 

Etiketler:



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Şifalı bitkiler Ahmet Maranki
Şifalı bitkiler Ahmet Maranki

Şifalı bitkiler Ahmet Maranki Şifalı bitkiler Ahmet Maranki hocamızın kitabından sizler için bu makalemizde tanıtacağımız şifalı bitkiler Kabağın faydaları, Karnabaharın...

Kapat