Parlak ve Kepeksiz Saçlar

Parlak ve Kepeksiz Saçlar
18 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 2.726 kez okundu.
Parlak ve Kepeksiz Saçlar

Parlak ve kepeksiz saçlar ister bay olsun ister bayan her insanın istediği saç şeklidir. Parlak ve kepeksiz saçlar için günümüzde bir çok saç şampuan marka ve modelleri mevcuttur. Çoğu insan bu şampuan markalarına güvenerek tedavi yönetime giderler kimileri başarılı sonuç alırlar kimileri ise hüsranla sonuçlanır. Saç şampuanlarında bulunan katkı maddeleri saç dökülmelerine kimi insanlardada alerjik sonuçlarda doğura bilirler.Saçlarımızın kepeklenme nedeni saç derimizin kullandığımız kalitesiz şampuan ve kimyasal maddeler sonucu ( jole,biryantin,wax vb. ) dökülerek pullaşması dır. Peki saçlarımızı parlak ve kepeksiz nasıl şekil aldırırız. Bunun cevabını bizlere konusunun uzmanı Prof.İbrahim SARAÇOĞLU doğal şifalı bitkiseller ile hazıladığı kür ile münkün olacağını belirtti. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU şifalı bitkilerle hazırladığı şifalı ısırgan otu kürünü ve kullanımı bizler ile paylaştı.İş te o şifalı bitkisel kür ve kullanımı.

ibrahim-saracoglu
Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU

 

 

Parlak ve Kepeksiz Saçlar için Şifalı Bitkisel Isırgan Otu Kürü:

 

Şifalı Bitkisel Isıgan Otu Kürü için Gerekli Malzemeler:

4 veya 5 Gr Isırgan Otu

3 Su bardağı Kireçsiz Su

Şifalı Bitkisel Isırgan Otu Kürü Yapılışı:

Bir tutam kadar yani ortalama 4 veya 5 gr kadar ısırgan otunu ( ısırgan otlarını taze veya kuru olarakta kullanmanızda hiç bir sorun yoktur ) 3 bardak yani 750 ml olan kireçsiz suda ortalama 4 dakika kadar hafif bir ateşte haşlayınız.Soğuduktan sonra süzerek şifalı bitkisel ısırgan otu kürümüzü hazır kıvama getiriniz.

Şifalı Bitkisel Isırgan Otu Kürü Kullanılışı:

Eğer saçlarımız temiz bir durumdaysa şifalı bitkisel ısırgan otu kürümüzü kullana biliriz. Şifalı bitkisel ısırgan otu kürümüzü saçlarımıza yedirerek kullanmalıyız.Şifalı kürümüzü saçlarıma uyguladıktan sonra yaklaşık 30 dakika dinlendirmemiz gerekmektedir.Daha sonra saçlarımızı bol su ile yıkayıp kurulaya biliriz. Eğer ki saçlarınız kirliyse saf bir sabun ile saçlanızı yıkaya bilirsiniz.Sonrasında şifalı bitkisel ısırgan otu kürümüzü kullana bilirsiniz. Şifalı bitkisel kürümüzü uyguladıktan sonrası saçlarınızın ne kadar canlı, parlak ve kepeksiz bir görün aldığını göreceksiniz.

 

Not: Tecrübeleriniz ve düşünceleriniz bizler ve site ziyaretçilerimiz için çok değerli, lütfen tecrübelerinizi makale altında yorum yazarak bizler ile paylaşınız.

 

Sitemizde yer alan diğer şifalı bitkilerler ile hazırlanmış olan Bitkisel Güzellik kürlerine ulaşmak için lütfen linkimize tıklayınız.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Astım Bitkisel Tedavi

Astım Bitkisel Tedavi Alternatif tıp olan şifalı bitkiler ile astım bitkisel tedavi yöntemlerini Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ...

Kapat