Prolaktin Yüksekliğine bitkisel tedavi

Prolaktin Yüksekliğine bitkisel tedavi
14 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 75.184 kez okundu.
Prolaktin Yüksekliğine bitkisel tedavi

Prolaktin hormon yüksekliği nedir ve bitkisel tedavisi nelerdir sizlere bu makalemizde yer verdik. prolaktin hormon beyin tarafından salgılanan bir hormon olup daha çok annede süt üretiminden sorumlu bir hormon dur. Bu hormon sadece süt üretimi değil kadınlarda adet düzeni ve üreme fonkisyonları üzerinde önemli bir etkisi olan hormon dur. Bu hormon yüksek seviyede salgılandığı zaman adet düzeni bozulmakta ve hatta adet kanaması kesilmektedir. Kadın doğum doktorlarına adet kesilmesi sorunuyla gelen hastaların 3 te 1 de bu hormonun yükselmesi meydana gelmiştir. Prolaktin hormon bozukluğu yaşayan hastalarda genelde göğüsten süt gelme ve gebe kalmada sıkıntılar yaşanmaktadır. Bütün bu rahatsızlıktan kurtulmak  Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU beslenme konusuna özen gösterilmesi gerektiği belirterek bazı önemli önerilerde bulundu.

SARAÇOĞLU prolaktin hormonunu yükselten gıdaların olduğunu ve bu gıdalardan prolaktin hormonu yüksek olanların uzak durması gerektiğini belirti.

Prolaktin hormonu yükselten bitkiler

  • Taze beyaz üzüm
  • Kırmızı siyah mor üzüm
  • İncir ( Kuru veya taze )
  • Dere otu
  • Maden suyu
Prolaktin hormonu düşüren bitkiler

Prolaktin hormonunu yukarıda belirttiğimiz gibi beyinden gelen hormon olduğunu söylemiştik. Eğer ki beyindeki hipofız bezin de adenon gelişmiş ise 1-2 milim kadar bunun için karabaş bitkisi önerilmektedir.

SARAÇOĞLU eğer ki doktorlarınız hiporfiz bezinizde adenon gelişiminde bir problem görmemiş sadece prolaktin hormon yüksekliği değerlerinde yükseklik gördü ise o zaman şifalı bitki olarak testere dişli aslan pençesi çayını günde iki defa kullanmanız gerekmektedir.

Testere dişili aslan pençesi çayını 1 ay boyunca kullandığınızda prolaktin hormon değerinizin düştüğünü ölçümlerde göreceksiniz.

Testere dişli aslan pençesi çayı demlenmesi

Kaynamakta olan bir barda suya 1 tatlı kaşığı kurtulmuş testere dişli aslan pençesi atınız ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 10 dakika demleyin ve süzerek günde 2 defa 1 ay boyunca taze olarak yapın ve tüketiniz.

Video

Geçmiş olsun…

Etiketler:

Prolaktin Yüksekliğine bitkisel tedavi Konusuna 6 Yorum Yapıldı
  1. Sümeyra dedi ki:

    Merhaba hocam esimle on aylık evliyim,eşimin prolaktin hormonu çok yüksek çıktı(38.78) ne yapmalıyız düşürmek için yardımlarınızı bekliyorum

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
barbunyanın faydaları
Barbunyanın faydaları

Barnunyanın faydaları Barbunyanın faydaları saymak ile bitmeyen bir şifalı bitki dir. Şifalı bitkiler den olan barbunya bir çok rahatsızlık için...

Kapat