Saç dökülmesi nedeni ve Bitkisel Çözüm

Saç dökülmesi nedeni ve Bitkisel Çözüm
2 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 2.776 kez okundu.
Saç dökülmesi nedeni ve Bitkisel Çözüm

Saç dökülmesi nedeni ve Bitkisel Çözüm ; Saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır. Şifalı bitkiler ile saç dökülmesinin önünde çok rahat geçebiliriz. Saç dökülmesinin nedenlerinin başında günlük hayatta yaşadığımız stres gelmektedir. İş veya ev ortamında yaşanan stres saç dökülmesini önemli ölçüde tetikler. Saç dökülmesinin bir diğer nedeni ise yanlış şampuan seçimi ve kozmetik ürünlerdir. Özellikle yaz aylarında kullanılan kozmetik saç ürünleri hele hele birde yıkanmayıp o kozmetik saçınızı da bir veya daha fazla gün dururyor ise saçlarınızın dökülmemesi mucize olur. Saçlarınızın dökülmesin bir diğer nedeni ise b12 vitamini eksikliği dir. Peki şifalı bitkiler ile b12 vitamini ihtiyacımızı nasıl karşılayacağız saç dökülmesi çözümleri nelerdir sizler ile paylaştık.

 

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN VİTAMİN

Saçlarınızı besleyici ve dökülmeleri önleyici şifalı kürümüz için,

Malzemeler

  • 2 Çorba kaşığı pul biber
  • Kekik
  • 300 Gr zeytin yağı
  • Okaliptus yağı

Hazırlanışı

Yukarıdaki listelediğimiz malzemelerimizi  ( okaliptus yağı hariç ) cam bir kavanoza koyup, tencerenin içerisine bir havlu serip tencerenin içerisine su ekleyip kısık ateşte 40 dakika bekletiyor kaynatıyoruz. Ilıdıktan sonra kavanozumuzun içerisine okaliptus yağını  ilave ediyoruz ve saç bakım kürümüz hazır.

 

Kürün pişirilmesi
BENMARİ USULÜ PİŞİRME

 

 

Uygulaması

Hazırladığımız saç bakım kürünü süzdükten sonra saç diplerine masaj yapacaksınız.

 

Videomuz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ŞiFALI BiTKiLER iLE SAÇ BOYAMA

ŞiFALI BİTKiLER iLE SAÇ BOYAMA ŞiFALI BiTKiLER iLE SAÇ BOYAMA; Şifalı bitkiler hayatımızın her yerinde. Şifalı bitkiler denildiğinde sadece hastalıklardan...

Kapat