Saç Dökülmesi ve Bitkisel Saç Boyası

Saç Dökülmesi ve Bitkisel Saç Boyası
11 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 7.185 kez okundu.
Saç Dökülmesine ve Bitkisel Saç Boyası

Saç Dökülmesi ve Bitkisel Saç Boyası; Saç dökülmesine Şifalı bitkisel saç boyası var mıdır sorusunu arayan bayanlar lütfen bu yazı sizin için. S dökülmesi nedenlerini kısaca anlatmak gerekirse bunların en başında stres gelmektedir, iş yerinizdeki olumsuzluklar aile ve dışı duygusal gerilimler saç dökülmesini tetikleyen önemli faktörlerdendir. Bunların haricinizde saçlarınızın dökülme nedenleri genetik olabilir veyahutta dengesiz beslenme dir. Son yıllarda bayanların saçlarının çok sıklıklar döküldüğü gözlemlenmiş bunun sebebinin yanlış şampuan ( kalitesiz şampuanlar ) ve özelliklede saçlarına kullandıkları kalitesiz katkı maddeli saç boyalarıdır. Unutmayın bayanlar açınıza doğal olmayan bitkisel olamayan herşey ama herşey saçlarınızın dökülmesi için bir sebepdir. Bayanlar ekseri yaz aylarında saç dökülmesinden dolayı yakınmaktadır peki bunun nedeni hiç düşündünüz mü? Kısaca bu konuyada değinmek gerekirse saçlarımıza sürdüğümüz herhangibi bitkisel olmayan karışımlar ( boya,jole,sprey vs. ) güneş ışınlarında eksinle yoğunlaşır ve saç derimize zarar görür. zarar gören saç derimiz ölür ve pullaşmaya yani saçlarımızda kepek oluşur ve saç dökülmesini tetikler. Güzellik Uzmanı Op.Dr. Feridun KUNAK ve Eşi Serap KUNAK kendi özel tv programında saç dökülmesinide engelleyecek doğal şifalı bitkiseller ile hazırladıkları bir saç boya kürünü bizler ile paylaştı.Paylaştığı şifalı bitkisel kür ile saçlarınız hem dökülmeyecek hemde kızıl renk olacak.

kızıl saç reng

 

 

Saçlarımızı Kızıl Renk Yapan Bitkisel Saç Boyası Malzemeleri

1 Fincan Nar Suyu

1 Fincan Pancar Suyu

1 Fincan Şalgam Suyu

1 Fincan Kırmızı Soğan Suyu

1 Çay Kaşığı Sirke

3 Çorba Kaşığı Zeytin Yağ

1 Çorba Kaşığı Yoğurt

1 Tatlı Kaşığı Zerdeçal

Yeterince Kına

 

 

Saçlarımızı Kızıl Renk Yapan Bitkisel Saç Boyası Yapılışı

İlk olarak kırmızı kuru soğanlarımızın kabuklarını soyalım ve bu kabukları kaynatıp bir gün bekledikten sonra içinden çıkan suyumuzu bir fincana alalım. Derin cam bir kapımıza hazırladığımız malzemelerimizi veriğimiz ölüçüleri göz önünde bulundurarak sırasıyla ilave ediyoruz sıra kınayı ilave etmeye gelince kıvamını krem kıvamını alacak şekline gelinceye kadar ekliyoruz! daha sonrası boyamızın rengini sabitlemek ve akmasını engellemek için zerdeçal ilave ediyoruz. Zerdeçal saçlarınızın diplerinin kaşınmasınıda engeleyen şifalı bir bitkiseldir. Burada bunları hazırlarken en önemli dikkat etmemiz gereken şey kesinlikle ama kesinlikle karışımımıza metal deydirmiyorsunuz, karışımı tahta kaşık ile karıştırıyorsunuz.Karışımızı karmaya başlayalım eğer krem kıvamında değilse oluncaya kadar azar azar su ilave edebiliriz.Kardıktan sonra en az 2,5 bekletiyorsunuz bizim önerimiz 1 gün sıcak bir ortamda bekletmenizdir.

Saçlarımızı Kızıl Renk Yapan Bitkisel Saç Boyası Kullanılışı

Macun kıvamını alan ve bir gün sıcak bir ortamda bekleyen ( kalorifer üstünde önerilen ) bitkisel saç boyamızı normal saç boyar gibi yedirerek saçlarımıza uyguluyoruz.

 

 

Önemli Not : Bitkisel saç boyasını değişik renglerdede yapabilirisiniz lütfen ayrıntı için videomuzu izleyiniz.

Etiketler:

Saç Dökülmesi ve Bitkisel Saç Boyası Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kepekli Saçlara Bitkisel Çözüm

Kepekli Saçlara Bitkisel Çözüm   Kepekli Saçlara Bitkisel Çözüm; Kepek saç derimizin çeşitli sebeplerden dolayı ölen derisinin pullaşıp saçlarımızın aralarına...

Kapat