Saçkıran sarımsak

Saçkıran sarımsak
29 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 3.248 kez okundu.

Saçkıran sarımsak

Saçkıran sarımsak kürü, saç dökülmesi ve sakal kıran dahi olmak üzeri bir çok tüy dökülmelerine şifalı bitkiler in başında gelmektedir. Saçkıran erkek saçkıran ve dişi saçkıran olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Erkek saçkıran ve dişi saçkıran olarak ayrılmasının nedi ise erkek saçkıran tek noktada kendini göstermekte dişi saçkıran ise bir noktada çıktıktan sonra başka noktalara da yayılması dır. Erkek saçkıran ve dişi saçkıran nasıl ayırt edildiği hala tıbben kesin olarak ayırt edilememiştir. Dişi saçkıranı ayırt etmenin tek yolu zaman ile vücudumuzun başka bir noktasında da kendisini göstermesidir.

Saçkıran sarımsak tedavisi

Saçkıran sarımsak tedavisi ile kesin olarak sonuç alınabilen geçici bir cilt hastalığıdır. Saçkıran tıbben kesin olarak hala nedeni kesin olarak teşhis konulamamıştır. Bazı araştırmalara göre saçkıranın nedeni bağışık sisteminin kendini korumaya alama sonucu olarak kendini göstermesi, bazı araştırmalara göre ise yaşanan stres sonucu olarak yaşanan bir hastalık olduğu kanısıdır. Saçkıran her ne neden ile vücudunuzda çıkarsa çıktın kesinlikle bulaşıcı bir hastalık değildir. Bundan dolayı endişelenmenize gerek yoktur.

Saçkıran sarımsak tedavisi yöntem -1-

Saçkıran sarımsak ile bir kaç yöntem vardır bunları sizlere sırası ile bahsetmek istiyoruz. İlk saçkıran sarımsak yöntemi olarak sarımsağı kabuklarını soyduktan sonra havanda ezip saf zeytin yağ ile karıştırıp saçın döküldüğü noktaya günlük olarak masaj yaparak uygulanmasıdır.

Saçkıran sarımsak tedavisi yöntem -2-

Saçkıran sarımsak yöntemi 2 cisi ise Bitki ve Güzellik Uzmanı Suna DUMANKAYA nın hayvansal yağ ile yaptığı kürdür. Bu kür içinde bir baş sarımsağı fırında ısıttıktan sonra yine havanda dövüp hayvansal yağ ile karıştırıp saçın veya sakalın döküldüğü bölgeye uygulanmasıdır.

Saçkıran sarımsak tedavisi yöntem -3-

Saçkıran için bir diğer tedavi yöntemi ise Prof.Dr. Ahmet MARANKİ önerdiği bitkisel tedavi yöntemidir. Bu tedavi için ihtiyacımız olan bitkisel ise;

  • Sarımsak yağı
  • Saç bakım yağı
  • Badem yağı
  • Havuç yağı
  • Buğday yağı
saçkıran sarımsak

Saçkıran Sarımsak

Yukarıda saydığımız bitkisel yağları bir kaseye boşaltınız ve karıştırınız. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza parmaklarınız ile masaj yaparak ( Resimde gözüktüğü gibi ) yediriniz ve bone ile saçlarınızı kapatınız. Mümkün ise bunu akşamları yatmadan önce yapınız ve yatınız.

Video

 

Geçmiş olsun…

Etiketler:Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
saçkıran için şifalı bitkiler
Saçkıran için şifalı bitkiler

Saçkıran için şifalı bitkiler Saçkıran bay veya bayan gözetmeksizin rastlanılan bir tür cilt rahatsızlığıdır. Saçkıran için şifalı bitkiler denildiği zaman...

Kapat