Sarımsağın Faydaları

Sarımsağın Faydaları
19 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 12.419 kez okundu.
Sarımsağın Faydaları

Bu makalemizde şifalı bitkiler ‘den sarımsağın faydalarını bahsedeceğiz. Sarımsağın vücudumuza ve cildimize bir çok faydası bulunmaktadır. Sarımsağın vücudumuza faydalarını Prof.Dr. Ahmet MARANKİ ve Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ‘dan, sarımsağın cildimize faydalarını ise bitki ve güzellik uzmanı Suna DUMANKAYA ‘dan videoları ile birlikte sizler ile paylaşacağız. Sarımsağın saç ve sakal ile ilgili problemlerimizi ve sarımsağı yutarak ne gibi hastalıklardan korunacağımızı duyunca şok olacaksınız. İşte şifalı bitkilerden sarımsağın faydaları;

Sarımsağın vücudumuza faydaları

Sarımsak yutulduğu zaman vücudumuza bir çok faydası olan şifalı bir bitkidir. Prof.Dr. Ahmet MARANKİ sarımsağı düzenli olarak yutmak bizi bir çok hastalıklardan koruyacağını belirtti. Ahmet MARANKİ Türkiye ‘de bulunan sarımsakların tohumlarının değiştirildiği ve yerli Taşköprü sarımsağının değeri çok ama çok düşük çin sarımsak tohunları ile sırf daha çok verim elde etmek için tercih edildiğini belirtti. Sizler için aşağıda resimde çin sarımsağı ve yerli taşköprü sarımsağının resimlerini paylaştık. Çin sarımsağının ayırmanın en kolay yolu, taş köprü sarımsağı gibi değişik şekillerde değil sanki hepsi aynı kalıptan çıkmış gibi gözükmesidir.

Çin sarımsağı

Çin sarımsağı

Taşköprü sarımsağı

Taşköprü sarımsağı

 

Doğru sarımsak seçimimizi yaptıktan sonra sıra geldi sarımsak yutmak bizi ne gibi hastalıklardan koruduğuna.

Sarımsak yutmak

Prof.Dr. Ahmet MARANKİ her gece yatmadan önde düzenli olarak Taşköprü sarımsağı yutulduğunda;

  1. Kalp ve damar hastalıkları
  2. Tansiyon
  3. Bağırsak parazitleri

Gibi rahatsızlıklardan kurtulup çok sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz.

Video

 

Saç ve Sakal için Sarımsak

Saç ve sakal için sarımsağın faydaları, bu bölgelerde yaşanmış olan dökülmeler içindir. Saç ve sakalda ki bu dökülmelere saç kıran veya sakal kıran denilmektedir. Saç kıran ve sakal kıran her insanda görülebilmektedir ve kesinlikle bulaşıcı değildir. Benim eşimde bile bu rahatsızlık şuan mevcut sizlere resmini aşağıda paylaşıyorum.

 

Saç kıran

Saç kıran Sarımsak

 

Görüldüğü gibi herkes de gözükebilen bir cilt sorunu. Kesin olarak saçkıranın nedeni bulunamamıştır ama uzmanlar sıkıntı, stres ‘den dolayı vücudun kendini korumaya alması sonucu yaşanan bir sorun olduğu belirtilmektedir. Peki böyle bir durumda ne yapılmalı?

 

Saç ve Sakal Kıran için Sarımsak Kürü

Bitki ve Güzellik Uzmanı Suna DUMANKAYA sarımsak ile yapılan kürün saç ve sakal kıran için harika bir çözüm olduğunu belirtti. Yapmanız gereken çok basit. bir miktar kuyruk yağı ile sarımsağı fırında bir süre ısıtınız ve saç veya sakal da olan dökülmelere bastırarak ve masaj yaparak sürünüz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
horlamaya bitkisel çözüm
Horlamaya bitkisel çözüm

Horlamaya bitkisel çözüm Horlama önemsizce gözükse de aslında önemli bir solunum rahatsızlığıdır. Horlama cinsiyet ve yaş gözetmeksizin herkes de görülebilir....

Kapat