Selülit Nasıl Geçer

Selülit Nasıl Geçer
24 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 3.282 kez okundu.
Selülit Nasıl Geçer

Selülit Nasıl Geçer; Selülit giderici şifalı bitkiler ; Selülit kısacası çeşitli nedenlerden dolayı deri altında yağ tabakasının oluşmasıdır. Selülit yaşamsal olarak size bir engel değildir fakat görsellik olarak başta kadınlar olmak üzere bir çok kişinin sorun ettiği bir rahatsızlıktır. Selülitten erkeklerden daha çok kadınların etkilenmesinin nedeni cilt yapısının farklılığından ortaya çıkmaktadır. Selülit nedenleri nedir kısaca ele almak gerekirse.

 • Genetik; Eğerki annenizde selülit problemi varsa sizdede olma ihtimali çok yükseltir.
 • Yaş; Yaşlandıkca cildiniz esnekliğini sıkılığını kaybetmeye başlar.
 • Hormonlar; Vucudun yağ dengesini sağlayan hormonal rahatsızlıklar.
 • Fazla Yağlar; Selülitin ana nedenlerinden dir fazla yağlar budurumda yediğimiz besinlere özen göstermeliyiz.
 • Diyet; Yanlış ve bilinçsizce yapılmış diyetler.
 • Yaşam Biçimi; Sigara içenlerde gün içinde çok az hareket edenlerde özellikle bu özelliğe sahip bayanlarda oldukça sık rastlanır.

Selülit Nasıl Geçer ;

Selülit nasıl geçer, selülüt lerden kurtulmak için öncelikle yukarıda maddeler halinde belirlediğimiz selülit nedenlerine dikkat etmemiz gerekmektedir. Bizim size önerimiz Prof.Dr. Ahmet MARANKİ nin şifalı bitkiseller ile hazırladığı selülit giderici keremidir. Peki bu selülit giderici kremi nasıl yaparız ve nasıl uygularız.

 

Ahmet Maranki

 

 

Selülit Giderici Krem Yapımı için Malzemeler;

 • Yarım tatlı kaşığı susam yağı
 • Yarım kahve kaşığı portakal yağı
 • 4 veya 5 damla biberiye yağı
 • 10 damla kekik yağı
 • Ham ipek kese veya kabak lifi
 • Streç naylon film
Selülit yapan 10 neden

 

 

 

Selülit Giderici Krem Yapılışı;

Derin bir kapın içerisine sırasıyla yarım tatlı kaşığı susam yağı, yarım kahve kaşığı portakal yağı, 4 veya 5 damla biberiye yağı, 10 damla kadar kekik yağı ve ham ipek kese veyahutta kabak lifini kapımızın içine boşaltalım. Bu karışımı kısık ateşte vucudumuza süre bileceğimiz sıcaklığa gene kadar karıştırarak ısıtalım. Vucudumuza sürebileceğimiz kıvma geldiği zaman kürümüz hazırdır demektir, ocağımızı kapata biliririz

Selülit Giderici Krem Uygulanışı;

Hazırladığımız selülit kremini vucudumuzun ihtiyacı olduğu bölgelere yedirerek sürelim. Bir kese yardımıyla selülüt keremini sürdüğümüz yerleri sert bir şekilde 10 veya 15 dakika kadar ovalayarak selülit giderici kremimizin deri altına daha iyi nüfus etmesini sağlayalım. Vucudumuz kızarıncaya kadar yaptığımız kesenin ardından selülit lü bölgeye streç filmmi saralım ve ter atak için 15 veya 20 dakika kadar spor hareketleri yapalım. Daha sonra banyoda su ile yıkaya biliriz. Bu selülit giderici kremi 3 hafta boyunca günde 1 kez uygulamanızde fayda vardır. Lenf drenajı spor hareketlerini uygulamanız önerilmektedir, sizler için lenf drenajı spor hareketi ile ilgili videoyu aşağıda paylaştık. Geçmiş olsun.

 

Şifalı bitkiseller ile hazırlanmış Selülit giderici krem kürü bir Prof.Dr. Ahmet MARANKİ kürüdür.

Not; Tecrübelerinize çok değer veriyoruz, lütfen tecrübelerinizi bizler ile makalemizin altında yorum yazarak paylaşınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ağız kokusu bitkisel tedavi

Ağız kokusu bitkisel tedavi Ağız da oluşan kötü kokuları kesin olarak çözümleyeceğimiz şifalı bitkiler ile hazırlanan kür tarifini sizler ile...

Kapat