Şifalı bitkiler Ahmet Maranki

Şifalı bitkiler Ahmet Maranki
2 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 2.994 kez okundu.
Şifalı bitkiler Ahmet Maranki

Şifalı bitkiler Ahmet Maranki hocamızın kitabından sizler için bu makalemizde tanıtacağımız şifalı bitkiler Kabağın faydaları, Karnabaharın faydaları, Kerevizin faydaları, Lahananın faydaları ve Mantarın faydaları nelerdir sizler için paylaşacağız. Prof.Dr. Ahmet Maranki hocamız bizler için şifalı bitkileri araştırdı ve insan için faydalarını paylaştı. Günlük hayatta tükettiğimiz bu şifalı bitkilerin faydalarını duyunca daha çok tüketmeye öze göstereceksiniz. Şifalı bitkiler Ahmet Maranki;

Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki ” Kabağın Faydaları ”

Kabak özellikle çocuklarda oluşan tenya ve kurt düşürücü harika bir şifalı bitkidir. Kurt düşürücü kürü yapmanız için kabağın tohumları kabaktan ayırınız ve havanda dövünüz. Çocuklarınız için ortalama olarak 40 gr lık bir kür yapmanız yeterli olacaktır.

Kabağın faydaları

Kabağın faydaları

Eğer çocuklarınız yemiyor ise biraz şeker katarakta tüketmesini sağlaya bilirsiniz. Eğer kurt düşürücü kürü yetişkinler kullanacak ise 90 veya 100 gr yeterli olacaktır. Kabak içeri gereği C – B1 vitamininden oluşur ve bu vitaminler sayesinde eğer ezilerek krem haline alınırsa çıban ve şiş bölgelere iyi gelmektedir.

Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki ” Karnabaharın Faydaları ”

Karnabahar çok faydalı şifalı bitkilerden dir. Karnabahar bir çok hastalığa devadır. Karnabahar özellikle şeker hastalarına ve dalak hastalarına çok faydalıdır.

Karnabaharın faydaları

Karnabaharın faydaları

Karnabahar afrodizyak özelliğine sahip bir bitkidir. Karnabahar ayrıca zihin yorgunluğunu alarak dinlendirici bir bitkidir. Kabak idrar söktürür ve sinirleri güçlendirir.

Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki ” Kerevizin Faydaları ”

Kerevizin içinde demir,kireç ve b vitamini bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde bir çok rahatsızlığa şifa kaynağıdır. Kereviz; unutkanlık, sinir yorgunluğu, böbrek taşı, böbrek kumu, idrar söktürme, kan ve süt yapma, karaciğer temizleme, şeker, yüksek tansiyon ve romatizma için çok faydalı bir şifalı bitkidir.

 

Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki ” Lahananın Faydaları ”

Lahana özellikle kanser hastaları için harika bir şifalı bitkidir. Lahana içerisinde bol miktarda C,B ve E vitamini bulundurmaktadır. Lahana özellikle kadınlarda görülen rahim ve meme kanseri için şifalı bir bitkidir. Lahana insan vücudundaki kimyasalları atmamızı da yarar. Lahana ayrıca; Sarılık, safra kesesi, kandaki şeker miktarı, astım, bağırsak kanseri için faydalı bir bitkidir.

 

Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki ” Mantarın Faydaları ”

Mantarın özellikle uzak doğuda bolca tüketilen insan vücudunun bağışıklık sistemini güçlendiren faydalı bir şifalı bitkidir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Faydalı ve şifalı bitkiler
Şifalı bitkiler ve faydaları

Şifalı bitkiler ve faydaları Şifalı bitkiler ve faydaları nelerdir sizler için bu makalemizde 5 adet şifalı bitkileri tanıtacağız. Tanıtacağımız şifalı...

Kapat